Synek-Pingwinek i oczekiwanie na...

Archiwum forów "muszę o tym porozmawiać"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Haniulek
Posty: 1705
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Post autor: Haniulek »

Kamila my też się cieszymy :D
Już od roku nosiliśmy się z tym zamiarem, aż widocznie musiał nadejść ten właściwy moment.
Zdajemy sobie sprawę, że przed nami minimum 2,5 roku oczekiwania i tak na prawdę bardzo potrzebujemy tego czasu. Pingwinek za 1,5 roku pójdzie do przedszkola, zdąży się zaklimatyzować, a my będziemy mięli czas na przygotowanie się, pod każym względem, do przyjęcia Dzidzi. Mamy jeszcze kilka spraw, które musimy przez ten czas pozakańczać i mamy nadzieję, że wszystko się nam ułoży zgodnie z planem.
Szymon (04.2006)
Matylda (05.2011)
:love:
Awatar użytkownika
malgosik
Posty: 5259
Rejestracja: 13 sty 2002 01:00

Post autor: malgosik »

Haniulek pisze:Dzięki dziewczyny!

Szymek już chwycił o co chodzi z tym nocnikiem i od 3 dni nie zmoczył ani razu majteczek :

noooooooooo, to rozumiem, brawo kochany :lol:
malgosik- mama
NIKI ( 11. 2002) i
TUSI (11. 2007)
Awatar użytkownika
Haniulek
Posty: 1705
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Post autor: Haniulek »

Hmm... od czego by tu zacząć? :roll: Nie było nas tutaj rok.
04 marca 2008 r. pisałam, że startujemy poraz drugi, ale niestety z powodów osobistych musięliśmy odroczyć oczekiwanie.
Teraz nadszedł właściwy moment i już jesteśmy po spotkaniu :D Byliśmy 12 marca. Tym razem prowadzi nas pani Ala. Znamy się z wizyty domowej, na której była u nas przed adopcją Szymona. Po wakacjach mamy zacząć zbierać dokumenty, a jak zbierzemy to mamy zadzwonić i umówić się na spotkanie. Czeka nas także wizyta domowa, a potem już kwalifikacja. Tym razem czekamy na córeczkę :mrgreen: Szymon wybrał nawet imię dla siostrzyczki: Malwina, a że nam sie podoba, to może zostanie :wink:
Mamy nadzieję, że oczekiwanie nie będzie zbyt długie [-o< Wstępnie dowiedziliśmy, że będziemy czekać rok 8O ale jakoś wierzyć mi się nie chce :roll: Idąc na spotkanie, nastawialiśmy się na 2,5 - 3, a jak usłyszeliśmy "ROK" to mało z foteli nie pospadaliśmy.

A co u Szymona? W kwietniu skończy 3 latka. Od września idzie do przedszkola, które już wybraliśmy spośród chyba 6 w okolicy.
Szymon rozwija się bardzo dobrze, na szczęście prawie nie choruje. Nadal uwielbia książeczki i ma taki zwyczaj, że codziennie po pierwszym śniadaniu wraca do swojego łóżka i czyta książki. Łóżko już ma "dorosłe", właściwie zmienione miesiąc temu 8) Teraz też poszedł, ale nastała jakaś dziwna cisza... pewnie zasnął :love:
Mówi już bardzo dużo i bardzo ładnie, z resztą on wcześnie zaczął gadać. Niektóre słówka jeszcze przekręca, albo mają swoje "własne nazwy" :wink: a do moich ulubionych należą: jabUłko (jabłko), strzelacz (pistolet), dandalyna (mandarynka, ale to już jakiś czas temu)

Muszę powiedzieć, że nawet bardzo łagodnie przeszliśmy przez bunt dwulatka. A właściwie to prawie go nie zaznaliśmy. Teraz za to zdarza się więcej "scen", ale zapewne wynika to z tego iż mały jest bardziej świadomy, bardziej demonstruje swoją niezalezność i chce pokazać, że ma swoje zdanie. Oczywiście szanujemy jego zdanie i liczymy się z nim w granicach rozsądku, czasem nawet celowo zgadzamy się na coś przy czym się upiera, aby ponosił konsekwencje za swoje wybory 8)

Letni urlop mamy już zaplanowany. W tym roku ruszamy na podbój Chorwacji. To nasza pierwsza taka wyprawa. Jedziemy samochodem, a raczej na 4 samochody, bo jedzie nas silna grupa pod wezwaniem. Jadą z nami 3 małżeństwa, a każde z dzieckiem. Będzie troje dwulatków i Szymon trzylatek :D Nie mogę się juz doczekać, to będzie zasłużony urlop. Szymek wie o zaplanowanych wakacjach i prawie codziennie pyta czy to może dzisiaj już jedziemy "nad mozie", bo on musi spakować łopatki i grabki, komandosa, Pana Żabola, Miśka Tadka, puzzle, Buzza Astrala... Zawsze jak go spytam co zabierze na wakacje to lista jest baaaardzoooo dłuuuuuga.

Tym czasem zmykam. Czas się zbierać. Jedziemy na działkę. Czas zacząć się przygotowywać do sezonu :flowers:
Szymon (04.2006)
Matylda (05.2011)
:love:
Awatar użytkownika
waw
Posty: 1220
Rejestracja: 28 kwie 2004 00:00

Post autor: waw »

Haniulek pisze:Tym razem czekamy na córeczkę
Haniulek pisze:Malwina, a że nam sie podoba, to może zostanie
Proszę, ma chłopak gust :D
Życzę Wam krótkiego czekania!
Całuski dla Szymona :cmok:
[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=22][img]http://zpo.ath.cx/b/22.png[/img][/url]
[url=http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=35975]Wielki Mały Człowiek[/url]
netka
Posty: 3615
Rejestracja: 26 paź 2003 00:00

Post autor: netka »

I my zyczymy jak najkrótszego czekania!!!

I pozdrowienia dla trzylatka!!!
Dwoje Rozrabiaków :-)
Awatar użytkownika
iakl
Posty: 436
Rejestracja: 25 paź 2005 00:00

Post autor: iakl »

Buziaki wielkie dla Szymka...
iakl - MAMA ODROBINKI

[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=158][img]http://zpo.ath.cx/b/158.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Haniulek
Posty: 1705
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Re: Synek-Pingwinek i oczekiwanie na...

Post autor: Haniulek »

Znowu długo mnie tu nie było... Szymon ma już ponad 5 lat i jeśli wszystko będzie szło w takim tempie jak do tej pory, to jeszcze w tym roku będzie miał siostrzyczkę :-D Ze wstępnych wiadomości z OAO mieliśmy czekać w sumie ok. 3 lata czyli minimum do wiosny 2012, ale ostatnio w naszym OAO przyśpieszyło i wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku nasza rodzina się powiększy :D Już wszyscy nie możemy się doczekać!
Szymon (04.2006)
Matylda (05.2011)
:love:
Ula-la
Posty: 2557
Rejestracja: 13 sie 2002 00:00

Re: Synek-Pingwinek i oczekiwanie na...

Post autor: Ula-la »

Haniulek :lol: Mocno trzymam kciuki, żeby rodzinka wam się szybko powiększyła :)
Rany... Szymek ma już ponad 5 lat ? 8O

Mamusia Bartusia (kwiecień 2005) i Kasieńki (październik 2006) --> Bartek Pogromca i Kasia Zaskakiwanka


Awatar użytkownika
Haniulek
Posty: 1705
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Re: Synek-Pingwinek i oczekiwanie na...

Post autor: Haniulek »

Ula, dziękuję :D

Sama nie mogę uwierzyć jak ten czas szybko leci. Dopiero na niego czekaliśmy... dopiero był taki malutki... a już za rok będzie maszerował do szkoły z tornistrem na plecach :roll:

Nie było mnie na bocianie jakiś dłuższy czas, ale patrzę na Twój podpis i też nie mogę się nadziwić, że Bartuś ma już 6 a Kasia 5 :wink:

Oczekiwanie na drugie dziecko jest łatwiejsze niż na pierwsze, ale przez ostatnie dni nie mogę przestać o tym mysleć :oops: Tak bardzo bym chciała juuuuż...
Szymon (04.2006)
Matylda (05.2011)
:love:
Awatar użytkownika
Haniulek
Posty: 1705
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Re: Synek-Pingwinek i oczekiwanie na...

Post autor: Haniulek »

No i stało się!!!!!!!! :DDD:

W telegraficznym skrócie:
12.03.2009 - rozpoczynamy oczekiwanie na nasze drugie szczęście
01.07.2011 - usg mieszkana
04.07.2011 - składamy komplet dokumentów
05.07.2011 - druga kwalifikacja
12.07.2011 - dzwonie kontrolnie do OAO - JEST!!! Wydzwoniłam nam córeczkę!!!!!!!!! :DDD: :flowers:
14.07.2011 - pierwsze spotkanie :lov2:
Najprawdopodobniej jutro - 18.07. - zabierzemy Matyldę do domu!!!

Uuuffff!!! Takie tempo, że w dalszym ciągu boję się, że zaraz się obudzę z tego cudownego snu 8)

Matylda kończy jutro 7 tygodni. Jest śliczna, ładnie je mleczko, ślicznie przybiera na wadze :) W domu już się zaróżowiło :hihi:
Szymon zadeklarował pomoc: będzie mył kolanka Matyldzie, podawał mydełko i szampon oraz będzie karmił. Cóż mi zostało? - całować i kochać :lol:

Jesteśmy przeszczęśliwi :fala
Szymon (04.2006)
Matylda (05.2011)
:love:
Ula-la
Posty: 2557
Rejestracja: 13 sie 2002 00:00

Re: Synek-Pingwinek i oczekiwanie na...

Post autor: Ula-la »

Haniulek - czekamy !!! :lol: Pisz !!! :lol:

Mamusia Bartusia (kwiecień 2005) i Kasieńki (październik 2006) --> Bartek Pogromca i Kasia Zaskakiwanka


Awatar użytkownika
deliza
Posty: 622
Rejestracja: 05 cze 2003 00:00

Re: Synek-Pingwinek i oczekiwanie na...

Post autor: deliza »

Haniulek gratulacje!!!!
Elizka: http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=36685
Awatar użytkownika
Haniulek
Posty: 1705
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Re: Synek-Pingwinek i oczekiwanie na...

Post autor: Haniulek »

Dziękujemy :)
No i udało się! Matylda jest z nami od poniedziałku 18 lipca. Szymon tylko jeden dzień mógł nacieszyć się siostrzyczką bo wyjechał z dziadkami na wakacje w góry. Jednak przez ten jeden dzień popadał ze skrajności w skrajność: od euforii jakie to maleńkie paluszki ma Matyśka po żal, że głupio mieć siostrę bo mama nosi na rękach tylko ją :/ Czuję, że duuużo ciężkiej pracy przed nami.
Matysia ma obecnie 8 tygodni. Jest śliczną odrobinką :) bardzo lubi mleczko, zjada całe porcje i pięknie przybiera na wadze :) No i coś co mnie dokumentnie rozwala - od pierwszych chwil jest córunią tatunia :) Tatuś jest w niej zakochany po uszy. Na zakupach ciuszkowych to właśnie tata wybierał sukienki ;)
A ja w dalszym ciągu łapię się na tym, że boję się, że zaraz się obudzę z tego pięknego snu. W OAO mówiono nam, że mamy się spodziewać dziecka wiosna/lato 2012 ze względu na to iż czas oczekiwania wynosi około 3 lata. A tu taka niespodzianka!
Dzisiaj już wraca Starszy Brat :) Stęskniona jestem od palców stóp po czubek głowy, tylko jeszcze nie wiem jak ja się roztroję aby dla każdego mnie po trochu starczyło? ;)
Szymon (04.2006)
Matylda (05.2011)
:love:
Iskra1
Posty: 2028
Rejestracja: 19 paź 2005 00:00

Re: Synek-Pingwinek i oczekiwanie na...

Post autor: Iskra1 »

Haniulek.
Gratulacje wielkie- piękne imię Matylda :)
I.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Muszę o tym porozmawiać”