herbatka z hibiscusa

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
toffi
Posty: 71
Rejestracja: 20 lis 2003 01:00

Post autor: toffi »

No to co mozna pić? Załamałam się, piję zieloną herbatę litrami, bo w zasadzie nic innego nie moge. Choruję na zatoki i przez antybiotyki mam rozwalony żołądek. Nie pije więc soków, a czarnej herbaty też nie, bo wiem, ze ona nie jest za zdrowa. Będę się musiała przerzucić na herbatki ziołowe, ale też nie wiem, które można pić.
Awatar użytkownika
maniaq
Posty: 1119
Rejestracja: 14 wrz 2003 00:00

Post autor: maniaq »

A czy można pić miętę?
Awatar użytkownika
noemi
Posty: 571
Rejestracja: 14 maja 2004 00:00

Post autor: noemi »

kobietki mieta w nadmiarze tez szkodzi najlepiej melise uspakaj i koi organizm
noemi - Olga Kornelia urodzona 03.04.05.gdz.0.11
Tracic siebie dla drugich,to jest wlasnie odnajdywac najprawdziwszego siebie
Awatar użytkownika
ewa74
Posty: 68
Rejestracja: 12 maja 2004 00:00

herbatki

Post autor: ewa74 »

Toffi, ważne jest aby nie dać się zwariować. Nie pijać tych herbatek w nadmiarze...jedna hebata zielona dziennie napewno nie zaszkodzi :D .
Najlepiej jednak pijać wodę mineralną i kompoty.
Awatar użytkownika
Leonia
Posty: 732
Rejestracja: 11 mar 2004 01:00

Post autor: Leonia »

noemi pisze:zielona herbata odwadnia organizm wyplukuje witaminy nie powinny pic jej kobiety w ciazy jak rowniez te ktore o ciaze sie staraja,Herbata zielona wiaze toksyny i powoduje obkurczanie macicy co moze sprzyjac niekontrolowanym skurczom macicy.
8O 8O 8O
No to jestem zaskoczona :!: Piję tylko zieloną herbatę :? Kiedyś nawet czytałam (nie pamiętam gdzie), że poprawia płodność :roll:

Dziewczyny, to co Wy pijecie na codzień?
Chyba się przerzucę na gotowaną wodę :?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Leonia
Posty: 732
Rejestracja: 11 mar 2004 01:00

Post autor: Leonia »

Znalazłam jeszcze w innym wątku taki adres
http://umamy.homestead.com/koncepcja_nat.html
Dużo ciekawostek można się dowiedzieć.
Pa!
Awatar użytkownika
noemi
Posty: 571
Rejestracja: 14 maja 2004 00:00

Post autor: noemi »

Leoniu ja pije tylko przegotowana wode wstawiana do lodowki w butelce 1,5 litra,gin mi powiedzial ze taka woda po przegotowaniu i wstawiniu do lodowki jest taka sama woda ktora tracimy z organizmu lepiej sie wchlania,do naszego organizmu.Moj profesor z uczelni tez taka pije/jest z warszawy/i mowil nam ze to jest fantastyczna sprawa.i oczyszcza organizm.Ja swego czasu bylam taka zwoleniczka oczyszczania organizmu ze nawet kawy nie pilam/teraz musze 1 bo mam za niskie cianienie. :cry:
noemi - Olga Kornelia urodzona 03.04.05.gdz.0.11
Tracic siebie dla drugich,to jest wlasnie odnajdywac najprawdziwszego siebie
Awatar użytkownika
asia29
Posty: 2505
Rejestracja: 18 lut 2004 01:00

Post autor: asia29 »

Hej
ponieważ ja nie cierpię zielonej herbaty i wogóle za żadną nie przepadam, to zazwyczaj piję inkę z mlekiem i jedną dwie małe kawki rozpuszczalne też z mlekiem (mam niskie ciśnienie), mam nadzieję że inka nie szkodzi? Wiecie cos na ten temat?
Asia
Awatar użytkownika
Leonia
Posty: 732
Rejestracja: 11 mar 2004 01:00

Post autor: Leonia »

Asiu, ja nic nie słyszałam na temat inki, chyba można śmiało pić :)

noemi
ja dzisiaj właśnie zaczęłam dzień od przegotowanej wody :) I chyba zacznę stosować Twoją metodę, bo już się boję tą zieloną pić. Acha, i jeszcze popijam soki z sokowirówki, ale to już nie może być szkodliwe :wink:
Pozdrawiam :flowers:
Awatar użytkownika
noemi
Posty: 571
Rejestracja: 14 maja 2004 00:00

Post autor: noemi »

Leoniu ciesze sie ze moglam pomoc wlasciwie mi zielarz powiedzial ze zyjemy w tak zatrutym srodowisku ze ono samo dla nas jest szkodliwe,ale woda gotowana jest ok polecam.Inka tez dobra tylko ja mleka nie moge pic za duzo bo mam skaze bialkowa wiec odpada.Ale to nie jest szkodliwe zreszta w szpiyalu rano zawsze dawali inke z mlekiem.Pozdrawiam kobitki ja lece po wynik z tarczycy pewnie znowu sie zdoluje.Ale to ic przeciez tylko 2 cykle musze czekac i zaczynam stranko i musi sie udac. :roll:
noemi - Olga Kornelia urodzona 03.04.05.gdz.0.11
Tracic siebie dla drugich,to jest wlasnie odnajdywac najprawdziwszego siebie
netka
Posty: 3615
Rejestracja: 26 paź 2003 00:00

Post autor: netka »

Dziewczyny a czy ten hibiskuzs to negatywnie dziala tylko na kobiety, czy tez na mezczyzn???Bo moj maz uwielbia owocowe herbatki a w kazdej z nich prawie jest hibiskus...
Awatar użytkownika
Leonia
Posty: 732
Rejestracja: 11 mar 2004 01:00

Post autor: Leonia »

netka
W linku, który zamieściłam wyżej jest napisane, że u mężczyzn również źle wpływa na jakość nasienia i obniża libido :?
Może lepiej, żeby odstawił :roll:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
AnkaM31
Posty: 67
Rejestracja: 04 cze 2004 00:00

mięta i Rooibos

Post autor: AnkaM31 »

Cześć!
Weszłam na wątek, bo też lubię herbatki ziołowe i owocowe (szczególnie miętę). W jedym z poprzednich postów była informacja, że mięta w nadmiarze nie jest wskazana. Na co może szkodzić?
A Rooibos - czy można pić przy staraniach? Ja bardzo lubię i słyszałam, że jest zdrowy "na wszystko". A może jednak nie?
Serdecznie pozdrawiam
Ania
Awatar użytkownika
noemi
Posty: 571
Rejestracja: 14 maja 2004 00:00

Post autor: noemi »

Tzw.herbata zycia powoduje nadczynnosc macicy i jej czestoskurcz.Tez pilam ale musialam odstawic teraz to tylko woda mi zostala do picia :cry:
noemi - Olga Kornelia urodzona 03.04.05.gdz.0.11
Tracic siebie dla drugich,to jest wlasnie odnajdywac najprawdziwszego siebie
Awatar użytkownika
AnkaM31
Posty: 67
Rejestracja: 04 cze 2004 00:00

Rooibos

Post autor: AnkaM31 »

Dzięki Noemi, mi chyba też woda tylko zostanie do picia :? A ja myślałam, że Rooibos taki zdrowy.
Ania [/i]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”