Azoospermia.Szukam dobrego urologa lub androloga w Krakowie

Archiwum forum "O plemnikach"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Arti-73
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2005 01:00

Azoospermia.Szukam dobrego urologa lub androloga w Krakowie

Post autor: Arti-73 »

Witam.
Wreszcie się przemogłem i odważyłem aby dołączyć do boćka.Bardzo mnie cieszy że jest takie miejsce jak To i tacy fantastyczni ludzie którzy sobie pomagają na każdej płaszczyżnie.Wcześniej wiele czytałem na forum i szukałem informacji na temat naszej sytuacji i sam nie wiem tak naprawde od czego zacząć.A mianowicie od jakiegoś czasu wiem że jest żle,stwierdzono u mnie azoospermie(badanie wykonane w Fertility Clinic).Zaraz po otrzymaniu takiego fatalnego wyniku zasiegnąłem opinii urologa dr.M.Wyczółkowski(szpital Rydygiera)gdzie wykonano mi USG diagnoza:asymetria jąder -prawe mniejsze(przebyte w dziećiństwie wnętrostwo zakończone zabiegiem)żylaki powrózka naśiennego lewego jądra.Lekarz stwierdził że to może być przyczyną i zalecał zabieg.Z decyzją się wstrzymałem gdyż na podstawie wszystkich informacji jakie zebrałem okazało się że może to nie jest najlepsze rozwiązanie.Tak więc udałem sie do innego urologa(szpital wojskowy)który podważył diagnoze poprzedniego lekarza i stwierdził bardzo szczerze iż należy zrobić badania itp. ale najlepiej dla mnie byłoby udać się do specjalistycznego ośrodka może w Warszawie który tym się zajmuje,bo w Krakowie jest nie najlepiej w tej dziedzinie.Tak więc mając na uwadze opinie lekarzy urologów z Krakowa i "własną wiedze"nie wiem co robić ,do kogo się udać?Czy w Krakowie jest tak naprawde fatalnie,czy jest chodziaż jeden dobry urolog lub androlog?Bardzo proszę dajcie znać jak coś wiecie na w/w tematy,gdzie sie leczyć,jakie badania zrobić i wszelkie szczególowe informacje.Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam.
P.S-Mam 32l a żona 30l tak więc ostatni dzwonek.
Awatar użytkownika
jomale
Posty: 4695
Rejestracja: 13 lut 2005 01:00

Post autor: jomale »

Hej Arti chciałam Cie powitać na wątku. Myśle ze odezwie się ktoś z Krakowa aby ci podpowedzieć co dalej zorbić i do kogo sie zgłosić. Gdzies był taki watek - brak plemników i co dalej, biopsja - czy warto. czy czytałeś to?
Czy wykonałes juz podtsawowe badania hormonów??? Czy wykonałes juz biopsje zeby zoabczyć czy jest zachowana spermatogeneza?
Awatar użytkownika
Arti-73
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2005 01:00

Post autor: Arti-73 »

Witam serdecznie Jomale,dziękuje za odpowiedź.Jestem tutaj nowy i niejako na początku drogi która mnie niewątpliwie czeka.Nie wykonałem badań hormonów i biopsji gdyż dotychczasowi lekarze nie uznali tego za konieczne.Chciałbym szczegółowo przed wizytą u lekarza dowiedzieć się krok po kroku jakie badania wykonać i w jakiej kolejności gdyż dzięki temu będe wiedział czy mam doczynienia ze specjalistą czy też nie.Wiele czytałem na forum różnych wypowiedzi gdzie były poruszane podobne wątki i wiele z nich jest optymistycznych tzn:dobry urolog,leczenie i badania prowadzone w odpowiedni sposób,nie ukrywam że jestem troszeczke zrażony do lekarzy tej specjalności po tym co widziałem.Ale może źle trafiłem.Głównie zależy mi na dokładnych informacjach od osób które miały podobną sytuacje i nie tylko gdyż każda podpowiedż ukierunkuje moje działanie.POZDRAWIA ARTI-73
Awatar użytkownika
jomale
Posty: 4695
Rejestracja: 13 lut 2005 01:00

Post autor: jomale »

Hej ja ci caprawde proponuje wykonanie badań hormonlanych. To podstawa przy azoospermi. Napewno FSH, Testosteron, prolaktyna. Jezeli FSH jest w normie to mozna coś działać. Jeżeli nie....to obawiam sie ze juz nie ma ratunku.
sven
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2006 01:00

Post autor: sven »

jestem tu tez nowy i
nie zgadzam sie z opinia jomale
u mnie przy lh=0.1 i fsh=0.2
wynik biopsji wykazal cechy poronnej spermiogenezy
Awatar użytkownika
jomale
Posty: 4695
Rejestracja: 13 lut 2005 01:00

Post autor: jomale »

no tak, piszac o normie to miałam na myśli ta górną norme. Jeżeli jest pzrekroczona i brak plemników to szanse sa niewielekie. Nie napisałam nic o tej dolnej granicy. Podobno jak niskie fsh to mzona podawac leki hormonalne.
Awatar użytkownika
Arti-73
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2005 01:00

Post autor: Arti-73 »

Cześć wszystkim.
Niestety przez jakiś czas mnie nie było,ale jestem mile zaskoczony waszym zainteresowaniem moim problemem i za to dziękuje wam za nadesłane informacje i wsparcie.Na podstawie w/w informacji i coraz większej wiedzy z tej dziedziny medycznej będe wiedział co robić i za to wam jeszcze raz dziękuje!!! :D :D :D
Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia Arti-73
Awatar użytkownika
Benton
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2005 00:00

Azoospermia

Post autor: Benton »

Mam pytanie, czy ktoś sie spotkał z problelem azoospermii i wynikiem biopsji:całkowity brak spermatogenezy?
Czy to znaczy że nie ma szans na zdrowe plemniki i pozostaje dawca nasienia?
Proszę o podzielenie się info, dziekuje z góry
sven
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2006 01:00

Post autor: sven »

co to znaczy calkowity, zatrzymana na jakim poziomie spermatocytow spermatyd..? po biopsji powinienes to wiedziec. Czy pogrubiona blona podstawna, co z podscieliskiem, no i jak z hormonami
Cukierczek
Posty: 2673
Rejestracja: 25 paź 2006 00:00

Post autor: Cukierczek »

My w Krakowie jak na razie znalezlismy dobrego urologa,
a androloga nadal szukamy
sven
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2006 01:00

Post autor: sven »

Po 6 letniej azoospermii
Po 5-cio miesięcznej kuracji FSH i LH pierwsze plemniki w ejakulacie !
Awatar użytkownika
jomale
Posty: 4695
Rejestracja: 13 lut 2005 01:00

Post autor: jomale »

Gratulacje!!!!
A jakim lekiem Cie stymulowano?
I jak jest pzrczyna azo?
sven
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2006 01:00

Post autor: sven »

przyczyna: lh,fsh~0,5 prawdopodobnie uraz przysadki

stymulacja co 2 dni merional(150jm)+pregnyl 2 razy w tyg/1500jm

Ilość plemników narazie niewielka o kiepskich parametrach ale to dopiero poczatek kuracji. Dziś kolejne badanie wynik za 1 tydz.

Biopsja przed 6.5 lat nie wykryła plemników
Awatar użytkownika
akima
Posty: 2206
Rejestracja: 03 gru 2006 01:00

Post autor: akima »

Witam :)
Swen, gdzie się leczysz? Jakie miasto, lekarz? Będę wdzięczna za odpowiedź.
sven
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2006 01:00

Post autor: sven »

leczy mnie dr Polak we Wrocławiu
Przed 7 laty trafiłem do prof. Mędraś też z Wrocławia
Badanie nasienia u Ewa Zagocka na Kościuszki- polecam bo badania wyjątkowo dokładne z odwirowywaniem i testami jakości
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - O plemnikach”