Basia - nasza mała szamanka

Archiwum forów "muszę o tym porozmawiać"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Dorunia
Posty: 9255
Rejestracja: 04 kwie 2002 00:00

Post autor: Dorunia »

aldix, przy Lenie to Basia mówi bardzo dużo :roll:

Ale Basia wyrosła WOW.

A tak na marginesie to moja Lena miała być Basia, ale męzu nie zgodził się, a ja tak chciałam Basię (chyba od przeczytania Włodyjowskiego mi zostało :oops: )
Daniel, Adaś i Lena - pełnia szczęścia!
aldix
Posty: 1126
Rejestracja: 21 sty 2005 01:00

Post autor: aldix »

Dzieki dziewczyny. Pozdrawiam wszystkich, ktorzy wciaz tu zagladaja...

U nas duzo sie dzieje. Basia ciagle gdzies wlazi, dajac powody do nerwow tacie, bo dzis np. tak jakos nieszczesliwie spadla ze ma drapnieta szrame kolo oka. Jakos o szuflade sobie to zrobila. Ja bylam w tym czasie w pracy. Bardzo sie tuli gdy przychodze. Jest coraz bardziej rozumna. Lubi jesc dzem, kuskus, chleb z margaryna (jest tutaj bezmaslowa dla alergikow - Pure). Generalnie zje wszystko, tylko zeby nie musiala gryzc... :? Uwielbia czytac ksiazeczki. Probowalam z nia ostatnio kolorowac, ale jedzenie kredek bylo ciekawsze i dziubanie nimi kartki na wylot.

Pozdrawiam.

wątek Basi - szamanki

http://wczesniaki.phorum.pl


Dorunia
Posty: 9255
Rejestracja: 04 kwie 2002 00:00

Post autor: Dorunia »

aldix, u nas konsumcja kredek zwłaszcza świcowych jest lepsza od rusowania :roll:
Daniel, Adaś i Lena - pełnia szczęścia!
Awatar użytkownika
marzka
Posty: 1274
Rejestracja: 26 cze 2005 00:00

Post autor: marzka »

Aldix - ale Basieńka wyrosła 8O no i na każdym zdjeciu uśmiechnieta =D>
Franek ur.14.04.2006
Awatar użytkownika
kasiag
Posty: 1348
Rejestracja: 16 gru 2002 01:00

Post autor: kasiag »

aldix cudnie się czyta o twojej Basieńce. :cmok:
[url=http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13590&postdays=0&postorder=asc&start=285]Wątek dzieciaków[/url]
aldix
Posty: 1126
Rejestracja: 21 sty 2005 01:00

Post autor: aldix »

Basia coraz inteligentniejsza. Dzisiaj probowala wkladac swoje plyty CD do odtwarzacza, ale ze nie wiedziala ze trzeba go najpierw otworzyc , wiec tylko probowala. Znaczy potrafi otworzyc odtwarzacz, ale nie potrafi skojarzyc jeszcze tych dwoch rzeczy.

I przelom nastepuje. Powtarza jak papuga krotkie dzwieczne slowa. Do tej pory bylo tylko mama i tata (wychodzilo czesto jak "kaka"), a teraz mowi tez Dzek (imie Jack) - bohater ksiazki... i kurcze, nie pamietam, jakies jeszcze dwa slowa :(.

Wyrosla juz z pierwszych butkow. Ladnie myje zeby. ZAczyna chodzic bez raczek uniesionych do gory. Lubi jesc mydlo :? Wdziera sie zawsze tam gdzie nie wolno, a gdy mowimy NIE i krecimy glowa, ona tez kreci glowa :? Ciastek nie zjada, tylko rozgniata je z rozkosza w lapkach a potem wciera w dywan :?

wątek Basi - szamanki

http://wczesniaki.phorum.pl


Awatar użytkownika
nulka1
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 8256
Rejestracja: 17 sie 2005 00:00

Post autor: nulka1 »

aldix
no to gratulujemy Basieńce nowych umiejętności :fala
po co jeść ciasteczka, skoro wgniatanie ich w dywan jest o wiele fajniejsze (i zdrowsze dla ząbkó :lol: )
Awatar użytkownika
marzka
Posty: 1274
Rejestracja: 26 cze 2005 00:00

Post autor: marzka »

Aldix- oj jakbym widziała mojego Frania :( generalnie wszystko rozgniata, wciera,depcze a potem zbiera z podłogi i do buzi 8O

fajnie ze u Basieńki wszystko ok!

buziaki
Franek ur.14.04.2006
aldix
Posty: 1126
Rejestracja: 21 sty 2005 01:00

Post autor: aldix »

Witajcie!

Basia tydzien temu miala szczepionke MMR i rozgoraczkowana jest od wczoraj. Dzis ma 38 stopni, podalam Panadol. Tuli sie bardzo, marudzi, przysypia. Nie moge isc na zakupy, bo nie do konca jestem pewna czy to to, wczoraj byla na spacerze, mocno wialo. Ale mam nadzieje ze to nie jest przeziebienie.

Jest coraz wieksza i madrzejsza. Okzuje sie ze jest alerikiem na mleko krowie i jajka. Ale tutaj sa doskonale zastepniki tego wiec wreszcie zaczela mi przybywac na wadze. Teraz ma cos kolo 10kg.

Ma opoznienie w mowie, mowi generalnie tylko mama, tata i czasami da - jako daj. To wszystko. Dobrze ze chociaz pokazuje, bo juz w ogole bylaby frustracja na calego. Pod wzgledem znakow jest przelom, uczy sie 1 znaku na dzien. Wczoraj ja polizal pies, byla zaaferowana i pokazywala caly czas "pies".
Ale nad\zwyczaj duzo rozumie. Dzisiaj rozmowa: Tata tyyyle sie Basia zajmowal - mowie ja - caly czas tylko tata i tata a mamy prawie nie bylo (pracowalam na nocna zmiane). I basia tesknila, tak? A ONA KIWA GLOWA ZE TAK I SIE PRZYTULA. :D I zawsze jak mowie gdzie jest X (tutaj moze pasc jakiekolwiek slowo)? to od razu sie rozglada, choc czasem nie ma pojecia o co chodzi. :lol: Wczoraj na spaecrze poznala slowo "kijek" (mowione).

Przyjezdzamy do Polski 12 kwietnia :).

Aha, wczoraj w kupie znalazlam caly waciany gazik i w glowe zachodze, kiedy ona to zjadla. :? :roll:

wątek Basi - szamanki

http://wczesniaki.phorum.pl


aldix
Posty: 1126
Rejestracja: 21 sty 2005 01:00

Post autor: aldix »

Witajcie!

Jesteśmy w Polsce. Podróż trwała dłuuuugo, bo od 9 rano do 1 w nocy. Basia podróż dobrze zniosła, choć wysiedzenie na kolanach to dla niej mordęga, i wszystko zależy od wyobraźni mamy... :D Ale mimo wszystko dwa dni po przyjeździe dostała tempki prawie 39 stopni. Na szczęście trwało to tylko 1 dzień.

Poza tym okazuje się bardzo wrażliwym uczuciowym maluchem. Jak jest pod opieką teściów, często płacze i woła mama, a wczoraj choc byłam, wołała męża (jego jeszcze w kraju nie ma). Co tam siedzi w tej łepetynie? Jak wracam tuli się strasznie, opowiadamy sobie co zdarzyło się jak się nie widziałyśmy, ona po swojemu. Lubi grac na flecie :? i ma od dawna fioła na punkcie telefonów, zawsze mi przeszkadza w rozmowie. Dlatego jak dziadkowie kupili jej taki zabawkowy za 5 zł, to jest szaaaaaaaał!

wątek Basi - szamanki

http://wczesniaki.phorum.pl


Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

aldix super, na długo przyjechałyście do Polski?
Basia jjest przekochana :cmok:
Awatar użytkownika
gosh
Posty: 1854
Rejestracja: 01 kwie 2004 00:00

Post autor: gosh »

A ja się pochwalę, że:
WCZORAJ MIAŁAM PRZYJEMNOŚC POZNAĆ MAŁĄ BASIEŃKĘ 8) :lol:
Jest jeszcze śliczniejsza niż na zdjęciach :loving: Ma takie piękne lazurowe oczęta i podwinięte długie rzęsy :love:
I jaka bystra :)
(mojemu Stasiowi też wpadła w oko i sie nawet troche pobawili razem)

Buziaki dla Basi i jej mamy :cmok:
Szczęśliwego lotu do Szkocji!!!
Gosh, szczęśliwa mama Stasia Żołnierza :love:
Awatar użytkownika
sarima
Posty: 1390
Rejestracja: 22 sty 2003 01:00

Post autor: sarima »

Hop co tam u Was i u Basienki.
Skrobnijcie tu słowek parę

Pozdrawiamy :!:
Awatar użytkownika
Latareczka
Posty: 62
Rejestracja: 28 paź 2006 00:00

Post autor: Latareczka »

3 maja urodziła nam się Basieńka. jeszcze ma żółtaczke i ciagle czkawke.uczymy sie ssac cyca.Pozdrawiamy wszystkie Basie :P
Od 3 maja 2007 na świecie jest moja Baśka :)))
aldix
Posty: 1126
Rejestracja: 21 sty 2005 01:00

Post autor: aldix »

Witajcie!

Przepraszam, ze nie pisalam... Troche sprawy osobiste mi nie ida...

Ale o Basi: jutro bedzie miala 1.5 roku dokladnie, ale rozmiarowo ma jakis rok, umyslowo 1 rok i 3 miesiace. Mowi tylko tata, da (daj) i ta ( w zaleznosci od humoru znaczy "tam" lub " co to?"). Jest ostatnio straszny przelom. Miliony razy pyta "ta" i kaze sobie miliony razy dpowiadac: okno, lampa, drzwi, skarpetki, sufit, itp, itd... Jestem tym troche zmeczona (ile razy mozna mowic to samo :wink: ), ale bardzo mnie cieszy jej ciekawosc swiata.

Jestem zmeczona bardziej z innego powodu... Stala sie strasznie zaborcza. Nie moge pogada z goscmi w domu, bo placze, wchodzi na kolana, zeby natychmiast zejsc, marudzi, domaga sie uwagi; praca z ludzmi w domu zupelnie odpada. Nie moge sie uczyc, NIE MOGE W OGOLE NIC ZROBIC, tylko mam na nia patrzec i nia sie zajmowac. A piszczec to tak potrafi, ze az gluchne...

Poradzcie, jak sobie radzicie z malym terrorysta, odswiezcie moja wiedze, bo frustracja mi narasta...

wątek Basi - szamanki

http://wczesniaki.phorum.pl


Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Muszę o tym porozmawiać”