dr DUBRAWSKI / Warszawa

Archiwum forum "Gdzie się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
kasiag
Posty: 1348
Rejestracja: 16 gru 2002 01:00

dr DUBRAWSKI / Warszawa

Post autor: kasiag »

Czy ktoś z was leczył się lub słyszał coś na temat Pryw.Kliniki Endo.Ginek.Ogól. w Warszawie ul.Górczewska 167-dr.Dubrawski.Chciałabym poznać wasze opinie zanim tam pojadę.Dzięki
Awatar użytkownika
Renial
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2002 01:00

Post autor: Renial »

Nie wiem z czym idziesz do p. Dubrawskiego, ale jeżeli z niepłodnością to chyba szkoda czasu i pieniędzy. Chodziłam do niego przez 2 lata wydałam mnóstwo pieniążków a efektów nie było widać. Robiąc mi inseminację nie sprawdził nawet czy moje pęcherzyki pękły. Pozdrawiam Cię Renial
Awatar użytkownika
michkas
Posty: 119
Rejestracja: 01 mar 2002 01:00

Post autor: michkas »

ja tez potwierdzam szkoada czasu i pieniędzy - po wydaniu kasy na badania i zmarnowanego pół roku podczas kolejenj wizyty stwierdził ze u nas jest wszsytko ok i zaprasza na nastepną wizyte po ujrzeniu 2 kresek na teście - myslałam ze padne niewiedziałam co mam powiedzieć - walnąć jego czy siebie w głupi łep ze nei posżłam od razu do specjalistów
Awatar użytkownika
gocada
Posty: 428
Rejestracja: 20 maja 2003 00:00

Post autor: gocada »

Czy ktoś jeszcze mógłby coś powiedzieć na temat dr. Dubrawskiego?
Rozpoczęłam wizyty w Novum i stamtąd dostałam skierowanie do tego właśnie lekarza, celem zrobienia testów immunologicznych. Myślałam, że skoro lekarza poleca Novum można mu zaufać. A z tych postów wynika, że jednak nie za bardzo :cry:
Jak to jest?
Gocha
Awatar użytkownika
elkin
Posty: 28
Rejestracja: 27 maja 2003 00:00

dr Dubrawski

Post autor: elkin »

Potwierdzam negatywną opinię na temat tego lekarza. Leczę się co prawda u prof. Malinowskiego, ale w swej naiwności myslałam, że uda mi się skonsultować sposób leczenia (sterydy, szczepienia przy niemożności zajścia w ciążę) z jakimś dobrym innym immunologiem. Chciałam nawet zostać jego pacjentką. Cieszyłam się, że nie będę musiała dojeżdżać do Łodzi. Pomyliłam się okrutnie. Dr. D. odmówił mi porady, gdy usłyszał, że leczę się u Malinowskiego. Zdążyłam tylko na wstępie zorientować się ,że nie pochwala metod prof. z Łodzi. Wymknęło mu się, że szczepienia mogły mi zaszkodzić. Zdziwił się, że w ogóle kazano mi je zrobić (bez wstępnego zrobienia testu MLR i bez wskazań jakim jest 2-3 krotne poronienie). OK, może ma rację, ale czemu zamyka buzię na kłódkę i odmawia jakichkolwiek wyjaśnień w imię tzw. lojalnosci lekarskiej. "Proszę Pani ja nie będe sobie szkodził". Opisałam już tę historię na forum GW. I komu tu można ufać? Czy dobry lekarz, pewny tego, co mówi i radzi innym (jeśli w ogóle chce radzić), nie powinien służyć raczej pacjentom, niż dbać o swój interes? Pewnie się zresztą zorientował, że ze mnie już dużo nie wyciśnie (przyszłam z kompletem badań). Smutno mi. Ula.
Awatar użytkownika
kindzia
Posty: 75
Rejestracja: 12 wrz 2003 00:00

Post autor: kindzia »

Ja również potwierdzam negatywn ą opinię. Poszłam do niego również z Novum w sprawie badań immunologicznych. Część z nich zrobiłam w Krakowie, ale on nawet na nie nie zerknął. Wyusłuchałam godzinnego wykładu, an temat m.in poronień nawykowych - mimo iz ja mam oproblemy z zajściem w ciążę a nie z poronieniami. Mam wrażenie że facet kazdemu m ówi to samo. Gdy chciałm coś wtrącić to wydawał się niezadowolony. Na koniec dał mi listę badań do zrobienia, aby miał pełen obraz. Badania kosztowałyby ok. 6.000 zł. On jest także przeciwko szczepieniom. Mówił coś o kroplówkach z limfocytami ale jedna kosztyje 3000 zł (min. 3 trzeba wziąść). Moim zdaniem szkoda czasu i pieniędzy. Wizyta 170 zł.
Awatar użytkownika
toffi
Posty: 71
Rejestracja: 20 lis 2003 01:00

Post autor: toffi »

Przepraszam, ze się wtrącę, nie znam ani NOVUM, ani dr. Dubrawskiego, ale chcę coś dodać do wypowiedzi Elkin. Kiedyś czytałam artykuł na temat tej tzw. "lojalnosci lekarskiej". Nie wiem, czy to prawda, ale napisano tam, iż kodeks etyki zawodowej zakazuje krytykowania przez lekarza diagnozy, lub metod leczenia innego lekarza, takie zachowanie podobno jest uznawane za nieetyczne. Była tam opisana sytuacja jakiegoś młodego lekarza, który skrytykował innego i miał z tego powodu powazne kłopoty.
Awatar użytkownika
connie
Posty: 1466
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: connie »

Kindziu, w pełni podzielam Twoją opinię o Dubrawskim. Mnie też zrobił wykład na temat poronień nawykowych a jak tak samo jak Ty mam problem z zajściem w ciążę. Nigdy w życiu nie poroniłam, raz miałąm ciąże obumarłą (łyżeczkowanie). Posługiwał się przkładami z Japonii i USA. Również był wkurzony, jak usiłowałam nakierować rozmowę na moją skromną osobę tym bardziej, że wizyta jak pisała Kindzia u niego słono kosztuje. Facet usiłował mi wmówić dosłownie wszystko - leczyła się pani na tarczycę - problem immunologiczny. Powiedziałam że usunęłam tarczycę ponad rok temu odpowiedź padła - nic nie szkodzi. Miała pani endometriozę - czysta immunologia. Ma pani zimne ręce i nogi, depresję, zmienne nastroje? tak? No prosze Pani pani ma na pewno złą immunologię!

Dla świętego spokoju zrobiłam badania które mi zlecił (kosztowały "na szczęście" 1500 zł). I oczywiście wyszło ja jego :( . Teraz gość usilnie chce mnie leczyć. Konsultowałam jego zachowanie w novum (z Zamorą i Lewnadowskim), ale oni uważają, że on nie naciąga wyników i kazali mi się szczepić. Z novum skierowali mnie do niego właśnie.

Nie wiem co robić. Zawsze uważałam, że mam kiepskie komórki, a tu się jeszcze immunologia nakłada. Wierzyć Dubrawskiemu czy nie????

Co myślicie?

Pozdrawiam,

Connie
Awatar użytkownika
bella76
Posty: 5723
Rejestracja: 11 sie 2003 00:00

Post autor: bella76 »

Nie wierzyć 8)
:wink:
:cmok:
Słoneczko Ty moje, będzie dobrze, zobaczysz :lov2:
Awatar użytkownika
kindzia
Posty: 75
Rejestracja: 12 wrz 2003 00:00

Post autor: kindzia »

Ale dlaczego kazują Ci się szczepić w Nowum skoro Dubrawski jest przeciwny szczepieniom. Tak przynajmniej mi powiedział. ja też nie wiem co mam robić, ale do niego na 100% nie wrócę. A co z Nowum myślą o szczepieniach
Awatar użytkownika
connie
Posty: 1466
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: connie »

Kindziu,

To wszystko jest bardzo dziwne. Dzisiaj pani pielęgniarka przeczytała mi moją kartę informacyjną w której Dubrawski opisuje, że z uwagi na niskie hamowanie sugeruje u mnie wykonać serię szczepień 8O (z uwagi na ekonomikę kosztów). Reszta podobno OK, chociaż mam podobno 25% komórek autoagresywnych.

Rozmawiałam w zeszłym tygodniu z dr Lewandowskiem i dr Zamorą, którzy zgodnie stwierdzili, że mam się szczepić. A podobno dr L, ma sceptyczne podejście do szczepień 8) czyżby solidarność lekarska 8)

Kindziu, a Tobie co wyszło?

Pozdrawiam,

Connie
Awatar użytkownika
Junona
Posty: 894
Rejestracja: 14 wrz 2002 00:00

Post autor: Junona »

Pozwolę sobie wtrącić się do dyskusji na temat dr Dubrawskiego.
Bylam u niego i z rozmowy z nim zrozumialam, że nie jest on przeciwny szczepieniom samym w sobie, a tylko przeciwko szczepieniom w ciemno, bez sprawdzenia, czy są wskazania czy nie.

Sama dostalam od niego liste badań i w zależności od ich wyników mam mieć albo szczepienia albo kroplówkę z immunoglobuliną.

Generalnie zrobil na mnie wrażenie nieco szalonego naukowca, ale jego wiedzy i fachowości raczej nie można nic zarzucic.
Awatar użytkownika
connie
Posty: 1466
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: connie »

Junona,

Słyszałam a'propos szczepień, że nawet jak je zrobisz to i tak niestety gwarancji nie ma, że zajdziesz w ciążę (zakładając tylko problem immunologii). Dziewczyny pisały, że na Zachodzie odchodzi się od szczepień na rzecz kroplówek, o którch piszesz z uwagi na nieudowodnioną skuteczność szczepień. Kroplówki podobno są skuteczniejsze. Mnie też to w karcie napisał dr Dubrawski "zaleca się szczepienia z uwagi na ekonomikę" w domyśle "preferowane kroplówki". Tylko ich koszt :roll: .

Idę do niego w piątek, wszystkiego postaram się dowiedzieć.

Trzymam kciuki, żeby Ci nic nie wyszło.

Pozdrawiam,

Connie
Awatar użytkownika
Junona
Posty: 894
Rejestracja: 14 wrz 2002 00:00

Post autor: Junona »

Connie,

jeśli będziesz w piatek, to proszę zapytaj, czy doktor już wie, czy kroplówki będą refundowane.
POwiedzial, że pracują nad tym i być może już w marcu będzie wiadomo.

Co do reszty - zgadzam się z Tobą, że i po szczepieniach mogę nie zajść w ciąże. Tylko że mi i tak już nic innego nie pozostalo, jak tylko spróbować tej ostatniej deski ratunku :( .
Nie darowalabym sobie, gdybym odpuścila i nie dala sobie tej ostatniej szansy.

Napisz koniecznie po wizycie.

Pozdrawiam

Junona
Awatar użytkownika
connie
Posty: 1466
Rejestracja: 19 maja 2003 00:00

Post autor: connie »

Junona zapytam na pewno! Cudownie byłoby, gdyby chociaż częściowo refundowano. Ja też chyba zdecyduję się na kroplówki.

Pozdrawiam gorąco,

Connie
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Gdzie się leczyć?”