Genetyczne problemy- przyczyny poronien

Archiwum forum "Poronienia"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
docia78
Posty: 501
Rejestracja: 09 lut 2005 01:00

Post autor: docia78 »

Dziewczyny! Pomóżcie! Pewnie orientujecie się co oznacza taki typ kariotypu: 46 XY(add Y). Mąż ma taki i nie wiemy co o tym sądzić. U mnie w porządku.Będę wdzięczna!
Awatar użytkownika
docia78
Posty: 501
Rejestracja: 09 lut 2005 01:00

Post autor: docia78 »

Dziewczyny! Pomóżcie! Pewnie orientujecie się co oznacza taki typ kariotypu: 46 XY(add Y). Mąż ma taki i nie wiemy co o tym sądzić. U mnie w porządku.Będę wdzięczna!
anonymouse024
Posty: 1318
Rejestracja: 01 lis 2005 01:00

Post autor: anonymouse024 »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
Vega007
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2006 00:00

Ja tez mam transloakcje zrownowazona. Co dalej?

Post autor: Vega007 »

iwcia80 pisze:Dziewczyny nie wiem czy tu jeszcze zaglądacie.
Własnie złapałam doła :cry: po tym jak odebrałam wyniki kariotypu: 45XX t(13;14)
byłam na wizycie u genetyka i w sumie dowiedziałam się tyle co nic, a dr napisał ze wzrasta ryzyko niepowodzen.
Ach!! zycie jest okropne i strasznie niesprawiedliwe.
Sama teraz się zastanawiam jak mam się do tego ustosunkowac.
POzdrawiam Iwona


Ja tez mam transloakcje zrownowazona 13 i 14 chromosomu. Jestem po 2 obumarlych ciazach. Tak bardzo chcialabym sprobowac jeszcze raz zajsc w ciaze droga naturalna.....

Tylko czy jest sens? Czy znowu nie strace dzidziusia? Czy moze od razu poddac sie zaplodnieniu in vitro?

Czy jest szansa na urodzenie zdrowego dzidziusia? Dodam, ze z zajsciem w ciaze nie mialam problemu. Pierwszy raz stracilam blizniaki na poczatku 4 miesiaca trzy lata temu, dwa lata temu serduszko przestalo bic dzidziusiowi pod koniec 3 miesiaca.

Od tamtej pory boje sie probowac..........
Awatar użytkownika
iwcia80
Posty: 541
Rejestracja: 06 sie 2005 00:00

Post autor: iwcia80 »

Widze ze mnie cytujesz, napisze Ci coś na pocieszenie.
Co prawda jestem po in vitro ale nei z mojego powodu. Tak czy innaczej jestem w ciązy a dokładniej w 33 tyg i mam zdrową coreczke a jej kariotyp to 46 XX. Poczatkowo ciąza była blizniacza ale pozostało ze mną jedno zdrowe maleństwo.

Cuda się zdazają, nie poddawaj się
Buziaki
Iwona
I ICSI w Novum
22.12.2005 I transfer
Zosinek ur.15 września 2006r
Awatar użytkownika
Vega007
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2006 00:00

Post autor: Vega007 »

Iwcia80, Dziekuje bardzo za te pelne otuchy slowa.

Widze faktycznie, ze cuda sie zdarzaja i nie jestem jedyna, ktara dotknal problem translokacji.

Wielkie dzieki,
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Monikk
Posty: 2154
Rejestracja: 03 mar 2005 01:00

Post autor: Monikk »

czesc dziewczyny,

Podciagam watek, może ktoś zaglada tutaj..?

Jestem po 3 poronieniach na bardzo wczesnym etapie (ciaza biochemiczna, 2 x pusty pecherzyk ciązowy). Kariotyp mam prawidłowy, immunologia tez w porzadku, badałam mutacje V Leiden na wrodzona trombofilie-OK, w ciąży brałam clexane i acard i NIC nie pomogło. Nie ma zadnych przeszkód anatomicznych w macicy itd.
Zastanawiam sie co można jeszcze przebadac?
Czy kariotyp raz przebadany mógł już wtedy wykazać jakies nieprawidlowosci?
Czy pozostaje tylko preimplantacyjna diagnostyka zarodków (jestem po ICSI)- ale czy Ona pomoze wyeliminować problem? :roll:

Gdzie najlepiej pójść do genetyka w Warszawie?

Dzieki i Pozdrawiam :D
niebieska331
Posty: 214
Rejestracja: 27 gru 2006 01:00

Post autor: niebieska331 »

ma ktos niamiary gdzie w bielsku mozna zrobic kariotyp pilnie prosze o odpowiec
Awatar użytkownika
ilonka
Posty: 4366
Rejestracja: 02 lis 2004 01:00

Post autor: ilonka »

niebieska331 śląska Akademia Medyczna Zabrze pl. Traugutta 6 tel. 032-276-60-03 032-271-44-21
dr. Angelika Witkowska
W B-B nie można zrobić tak specjalistycznego badania, czas oczekiwania na badanie 1-2 mc wynik po 3 tyg.
Musisz mieć skierowanie dla siebie i męża.
powodzenia :D

Dodane po: 3 minutach:

Vega007
Ja tez mam transloakcje zrownowazona 13 i 14 chromosomu. Jestem po 2 obumarlych ciazach. Tak bardzo chcialabym sprobowac jeszcze raz zajsc w ciaze droga naturalna.....
mój i męża kariotyp jest OK... a i tak poroniłam 3 razy... :| lekarz powiedział że tak baprawdę jak w gre wchodzi genetyka to jak losowanie 1 dobrej kuli w milionie złych :( zawsze szansa jest ...
[url=http://images50.fotosik.pl/125/a306678e7281bea1med.jpg][b]Julia 6.11.2008r [/b][/url]
Awatar użytkownika
Vega007
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2006 00:00

Post autor: Vega007 »

Mam nadzieje, ze wylosowalam ta dobra kule  Jestem w 9,5 tygodniu ciazy i mam nadzieje, ze tym razem sie uda. Lekarze nie dawali mi zbyt duzych szans na naturalne zajscie w ciaze ze wzgledu na niedrozny jajowod, dwurozna macice, translokacje i Bog wie co jeszcze.
W cyklu ktory sobie z mezem odpuscilismy zaszlam w ciaze (nie kochalismy sie w dniach teoretycznie plodnych). I jak nie wierzyc w cuda 

Ciaza jest zagrozona bo caly czas plamie plus przyplatalo sie zapalenie pecherza na ktory dostalam antybiotyki. Biore tez codziennie zastrzyki w brzuch (clexane)+aspiryne. Mieszkam i lecze sie w Anglii a tutaj nie traktuja ciazy jak ‘’choroby’’ wiec nawet nie kazali mi lezec. Ja na wszelki wypadek wzielam tydzien zwolnienia.

Wczoraj po kolejnym plamieniu wyladowalam w szpitalu na USG. Dzdziusiowi serduszko bije mocno a lekarze rozkladaja rece skad ta krew. Nikt nie przepisal mi luteiny ani duphastonu jak jest to praktykowane w Polsce. Lekarze powiedzieli, ze od tego juz dawno sie na swiecie odchodzi. Nawet pare dni temu czytalam na bocianie wypowiedz eksperta, ze odchodza od tego w Polsce.

W kazdym razie dwa razy zaufalam lekarzom w Polsce (luteina, duphaston) niestety nic nie pomoglo, tym razem zdam sie na angielska sluzbe zdrowia.
Awatar użytkownika
milenka_
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2007 00:00

Post autor: milenka_ »

Dziewczyny poradzcie mi, jakie badania genetyczne robi sie przed ciaza, poronilam w 19 tyg i boje sie, ze mogly byc to przyczyny genetyczne. Zrobilam juz hormony, toxoplazmoze, rozyczke, tarczyce i wszystko ok.
Awatar użytkownika
ilonka
Posty: 4366
Rejestracja: 02 lis 2004 01:00

Post autor: ilonka »

milenka_ a w czasie ciąży miałaś robione USG genetyczne... bo jak wiem to genetyczne poronienie jest do 8tc... :| zapytaj experta na forum
[url=http://images50.fotosik.pl/125/a306678e7281bea1med.jpg][b]Julia 6.11.2008r [/b][/url]
Awatar użytkownika
milenka_
Posty: 18
Rejestracja: 10 maja 2007 00:00

Post autor: milenka_ »

ilona
dziekuje, zapytam, mam nadzieje, ze masz racje bo zyje w strasznym strachu. Mialam rozwarcie szyjki, zalozony szew, a potem infekcje, ktora byla podobno ostateczna przyczyna. W czasuie ciazy pare razy mialam krwawienie, zawsze robiono mi USG i bylo wszystko dobrze. A czym rozni sie USG genetyczne od zwyklego? Ja chyba mialam to drugie.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia”