Adopcja w województwie LUBELSKIM

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agnieszka76
Posty: 748
Rejestracja: 20 lut 2003 01:00

Adopcja w województwie LUBELSKIM

Post autor: Agnieszka76 »

Dziś zrobiłam kolejny test, kolejny wynik taki jak od lat. Dlatego też nie chcmy więcej czekać. Chcemy zacząć starania o "gotowe" maleństwo. Przeglądałam wiele stron n.t adopcji, ale albo mi umknęło albo rzeczywiście będzie problem: czy jest ktoś z województwa lubelskiego? Wiem że jest tu kilka ośrodków. Nie wiemy, który jest najlepszy. Przyznam, że zależałoby nam na takim, gdzie czeka sie najkrócej. Po prostu za długo już czekamy...
rozpoczęte starania o rodzeństwo dla Wiktorka...
Awatar użytkownika
ania_wis
Posty: 217
Rejestracja: 03 lis 2003 01:00

Post autor: ania_wis »

Na stronie www.adoptuj.pl
znalazłam takie ośrodki:

Województwo Lubelskie
Biała Podlaska 20-026, ul. Chopina 7, tel. 081-532 69 07
Chełm 22-100, ul. Jedności 43, tel. 082-565 37 38
Lublin 20-060, ul. Józefa Poniatowskiego 4, tel./faks 083-533 77 40, e-mail: [email protected]
Zamość 22-400, ul. Bolesława Prusa 2, tel. 084-627 07 73

Powodzenia!
Awatar użytkownika
Agnieszka76
Posty: 748
Rejestracja: 20 lut 2003 01:00

Post autor: Agnieszka76 »

Dzięki ania_wis za odpowiedź! A czy moze ktoś zna "z autopsji" i może coś więcej powiedzieć? Albo może o Tarnobrzegu??
rozpoczęte starania o rodzeństwo dla Wiktorka...
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

nowa pisze: Albo może o Tarnobrzegu??
o Tarnobrzegu znalazłam ANKIETĘ - może autor odezwie się do Ciebie. :)
Z Lublina na pewno były 2 osoby.

a na Bocianie adresy Ośrodków są TUTAJ

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Agnieszka76
Posty: 748
Rejestracja: 20 lut 2003 01:00

Post autor: Agnieszka76 »

Hm, to jedną osobę z Lublina znam, ale druga? Nie widziałam. A Tarnobrzeg to już nieaktualne, bo podobno od tego rogu jest rejonizacja, tak? Jejku, ale te początki są skomplikowane. Dobrze ze jest bocian!! :)
rozpoczęte starania o rodzeństwo dla Wiktorka...
Awatar użytkownika
Merlin
Posty: 1077
Rejestracja: 03 lip 2002 00:00

Post autor: Merlin »

Wyciągam ten wątek bo w najbliższym czasie wchodzimy na adopcyjną drogę i baaaaaardzo bym chciała znaleźć jakąś bratnią lubelską duszę. Z racji rejonizacji będziemy podchodzili w Lublinie. Napiszcie jak Wam poszło pisanie podania. I ogólnie piszcie wszystko! Bo wszystko mnie ciekawi. Jak to na początku drogi :wink:
Awatar użytkownika
ksieciu
Posty: 1897
Rejestracja: 21 sty 2003 01:00

Post autor: ksieciu »

Merlin pisze:Z racji rejonizacji będziemy podchodzili w Lublinie.
Merlin nie ma zadnej rejonizacji w osrodkach. Mozecie wybrac sobie dowolny osrodek w jakim bedziecie chceli przechodzic procedure.
Adas - 29.04.2003r.

Patrysia - 26.01.2006r.
Awatar użytkownika
Agnieszka76
Posty: 748
Rejestracja: 20 lut 2003 01:00

Post autor: Agnieszka76 »

Merlin - no właśnie, nie ma rejonizacji. A nie czytałaś moich postów o ośrodku? Zawsze to jakieś info...
Awatar użytkownika
Merlin
Posty: 1077
Rejestracja: 03 lip 2002 00:00

Post autor: Merlin »

Nowa wybacz ale nie bardzo pamiętam :oops: Teraz mnie to dotyczy bezpośrednio i chłonę wszystko jak gąbka.
To nie ma rejonizacji? Kurcze. Coś pomyliłam w takim razie. :oops: Ale tak czy inaczej pogejdziemy w Lublinie bo tam nam najbliżej, no chyba że jest tam baaardzo strasznie :?
Awatar użytkownika
Agnieszka76
Posty: 748
Rejestracja: 20 lut 2003 01:00

Post autor: Agnieszka76 »

Nie ma sprawy, Merlin. :wink: Jakbyś chciala coś spytać to wal śmiało na priva. Chetnie odpowiem! :)
Awatar użytkownika
Paulka
Posty: 289
Rejestracja: 15 sty 2004 01:00

Post autor: Paulka »

Ale szok, że jest lubelski wątek o OAO 8O :D
Ja to jestem taka cicha woda, dużo czytam różnych wątków, a mniej się odzywam. No i dzisiaj po raz kolejny wertując tematy adopcyjne trafiłam tutaj i zamierzam być stałą bywalczynią..... co Wy na to?
Dla tych z którymi się jeszcze nie znam, to: razem z moim Mężusiem zgłosiliśmy się do OAO w Lublinie w maju, przeszliśmy już kurs i testy, uczestniczyliśmy w rozmowach, ale jeszcze jesteśmy przed kwalifikacją. Z bijącym sercem czekamy na Dziciątko :love:
Awatar użytkownika
Paulka
Posty: 289
Rejestracja: 15 sty 2004 01:00

Post autor: Paulka »

Merlin trzymam za jutro mocno mocno :bigok: , ciekawe jak Wam sie bedzie rozmawiało.... na pewno REWLACYJNIE

Agnieszka76 fajnie, że założyłaś ten wątek i fajnie, ze teraz jesteś nowa Nowa :)


..... może ktoś jeszcze do nas dołączy... :wink:
Awatar użytkownika
Adamo
Posty: 14
Rejestracja: 13 wrz 2005 00:00

Post autor: Adamo »

Witam
Jesteśmy także z Lublina ale kwalifikacje robiliśmy w Katolickim Ośrodku Adopcyjnym w Radomiu po tym jak nas chłodno potraktowali w lubelskim Ośrodku Adopcyjnym na ul. Poniatowskiego. Kwalifikacje mamy już za sobą i trwały od czerwca do października.
Jakiś czas temu postanowiliśmy pójść do OA w celu uzyskania wszystkich niezbędnych informacji związanych z adopcją. Potraktowano nas bardzo chłodno nakładając nam do głowy że adopcja to coś bardzo trudnego, ciężkiego itp. Po przemyśleniu tej rozmowy doszliśmy do wniosku, że pracownicy tego ośrodka skutecznie starali się nas zniechęcić do adopcji. Wyszliśmy stamtąd strasznie zniesmaczeni. W czerwcu br. znalazłem ogłoszenie, że lubelski DD poszukuje rodzin zaprzyjaźnionych w celu zabrania dzieci na wakacje itp. Postanowiliśmy podjąć wyzwanie i pojechaliśmy do DD na spotkanie z Panią psycholog która prowadziła tą akcję. Pani psycholog wzięła sobie do nas telefon i powiedział, że do nas zadzwoni. Dała nam kontakt właśnie do Radomia. Po kilku dniach poznaliśmy 9-cio letnią Asię lubelskiego DD i już lada dzień Asia będzie z nami na stałe. :D
W Katolickim Ośrodku Adopcyjnym w Radomiu kwalifikacje są niestety płatne ale myślę, że podjęliśmy słuszną.
Pozdrawiam Adam
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

dorka72 pisze:proszę niech odezwie się ktoś kto zna lubelski OAO :?:
Awatar użytkownika
dorka72
Posty: 26
Rejestracja: 31 sty 2006 01:00

Post autor: dorka72 »

NO WŁAŚNIE PROSZĘ :oops:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”