badanie nasienia - oligoashenoteratozoospermia

Archiwum forum "O plemnikach"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Bartek76
Posty: 46
Rejestracja: 01 lut 2005 01:00

badanie nasienia - oligoashenoteratozoospermia

Post autor: Bartek76 »

Witam,

Mam 28 lat. Ostatnio zrobiłem badanie nasienia i lekarz na wynikach badania napisał jako

rozpoznanie oligoashenoteratozoospermia. jako wnioski: " W badanym nasieniu zmniejszona

liczba plemników o słabej ruchliwości i przeżywalności. Nieco zwiększona liczba plemników

o nieprawidłowej budowie. Dość liczne komórki pozaplemnikowe."

Proszę w miarę możliwości o wskananie przyczyny takiego stanu oraz metod leczenia.

Czy ktoś może podać kontakt w Warszawie (centrum lub bemowo) pod którym będę mógł sie

umówić na wizytę u androloga?


znalzłem również leki STAR MEN oraz SELENIUM STAR w kontekście rozwiązania powyższego problemu - może ktoś wie coś o tych lekach oraz sposobie i czasie zażywania?

dziękuję z góry za informacje

mój mail: [email protected]
Awatar użytkownika
Jagus
Posty: 4470
Rejestracja: 07 kwie 2004 00:00

Post autor: Jagus »

Bartek76 niestety nie można jednoznacznie odpowiedziec na Twoje pytanie. Sam ten wynik nie wskazuje przyczyny. Trzeba zrobić kolejne badania które mogą tą przyczynę wskazać. A może tych przyczyn być wiele: żylaki, uszkodzenie procesów spermatogenezy, problemy z hormonami, bakterie a nawet problemy genetyczne. Dopiero po określeniu przyczyny można stwierdzić czy da się to leczyć i jakimi metodami.
Niestety nie jestem z Warszawy i nie wiem gdzie Cię skierować. Ale na 100% powinieneś pójść do androloga aby skierował Cię na dalsze badania.
Nasza [url=http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatabu20060106_-8_Ninusia++is.png]Nineczka[/url]
Nasza [url=http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20080811_-8_Igunia+is.png]Igunia[/url]
Aniołek Kubuś [*]
25.01 CRIO - 18.02 widziałam serduszko...
Awatar użytkownika
Kama30
Posty: 953
Rejestracja: 05 lip 2004 00:00

Post autor: Kama30 »

Bartek mój mąż miał taką samą diagnozę, jesteśmy z W-wy, wiec pierwsze swoje kroki skierowaliśmy od razu do specjalistycznej kliniki Novum. Dr. który leczył mojego męża to dr. Wolski, jedyny zresztą androlog w tej kliniece, przeszliśmy długą drogę, wspomagając sie dodatkowo różnymi preparatami dla panów, o ktorych przeczytasz na bocianie.
Najważniejsze to zacząć działać, bo na pierwsze efekty bedziesz musiał poczekać ok. 3 m-cy. Nie wiem jak ilościowo wygląda sprawa Twoich plemników, bo to też ważne, ale życzę szybkiej poprawy nasienia i szybkich efektów.
Kama.
Najszczęśliwsza mama.
Awatar użytkownika
Bartek76
Posty: 46
Rejestracja: 01 lut 2005 01:00

Post autor: Bartek76 »

Kama30 pisze:Bartek mój mąż miał taką samą diagnozę, jesteśmy z W-wy, wiec pierwsze swoje kroki skierowaliśmy od razu do specjalistycznej kliniki Novum. Dr. który leczył mojego męża to dr. Wolski, jedyny zresztą androlog w tej kliniece, przeszliśmy długą drogę, wspomagając sie dodatkowo różnymi preparatami dla panów, o ktorych przeczytasz na bocianie.
Najważniejsze to zacząć działać, bo na pierwsze efekty bedziesz musiał poczekać ok. 3 m-cy. Nie wiem jak ilościowo wygląda sprawa Twoich plemników, bo to też ważne, ale życzę szybkiej poprawy nasienia i szybkich efektów.
Kama.
Liczba plemniczków to: 11,5mln
żywych i prosolinijnych 30%
postepujący powolny 40%
brak ruchu 30%

patologia morfologii budowy plemników 36,5%

test przezywalności:
ruch zywy i prostolinijny 0%
ruch w miejscu 5%
brak ruchu 95%

jakie mieliscie efekty leczenia przez dr Wolski?

ja byłem w Medicus na badaniu dr. Zieniuk - słyszeliście coś może o nim?

pozdrowionka
b
Awatar użytkownika
Kama30
Posty: 953
Rejestracja: 05 lip 2004 00:00

Post autor: Kama30 »

Bartek mój mąż miał na początku 6 mil plemników w 1 ml, nieruchliwych ok. 70%, potem wspomagał się witaminami i nnymi preparatami zaleconymi przez. W. i było kolejno, 13 mil, 15mil (to po zastrzykach z choragonu), potem nagle ilość spadła i było 1,5 mil. odstawiliśmy leki i pozostaliśmy tylko przy witaminach. Parametry potem balansowały już na ilości 9 mil. Jak już się pewnie orientujesz to cały czas poniżej normy. Zrobiliśmy jedną inseminację (bez skutku). Pomogło in vitro, a dokładniej in vitro z mikromanipulacją (ICSI) ale za to skutecznie za pierwszym razem :D . Możesz spróbować kuracji famakologicznej , ale to proces długotrwały dlatego więc życzę powodzenia i wytrwałości. Kama.
Najszczęśliwsza mama.
Awatar użytkownika
Kama30
Posty: 953
Rejestracja: 05 lip 2004 00:00

Post autor: Kama30 »

P.S.
O doktorze Zieniuku nie słyszeliśmy.
K.
Najszczęśliwsza mama.
Awatar użytkownika
Bartek76
Posty: 46
Rejestracja: 01 lut 2005 01:00

Post autor: Bartek76 »

Kama30 pisze:P.S.
O doktorze Zieniuku nie słyszeliśmy.
K.

bylem u dr Zieniuka a wczesniej robilem tam badania:

Liczba plemniczków to: 11,5mln
żywych i prosolinijnych 30%
postepujący powolny 40%
brak ruchu 30%

patologia morfologii budowy plemników 36,5%

test przezywalności:
ruch zywy i prostolinijny 0%
ruch w miejscu 5%
brak ruchu 95%


diagnoza: przegrzanie plemnikow poprzez prace siedzaca oraz brak noszenia bokserek ;)

leczenie:
Nolician0,4 - 2x1 / 10dni

oraz

Diclofenac 50 - 2x1 / 7 dni

co Wy na to?
Awatar użytkownika
Bartek76
Posty: 46
Rejestracja: 01 lut 2005 01:00

Post autor: Bartek76 »

znacie może dr Zieniuka z Medicus ?
Awatar użytkownika
liam
Posty: 78
Rejestracja: 04 sty 2005 01:00

dr

Post autor: liam »

owszem znamy i leczymy się u dr Zieniuka
wprowadził nam bardzo podobne leczenie( wyniki mamy gorsze od Twoich) Mój mąz bieze leki dopiero od miesiąca. Efektów narazie brak oprócz ogólnej poprawy samopoczucia i kondycji. Za miesiac mamy kolejnA wizytę.
czekam na wiadomosci od ciebie, jakie do tej pory robiłes badania?czy m się zajmujesz?( mój mąz jeżdzi samochodem dużo)
Awatar użytkownika
Bartek76
Posty: 46
Rejestracja: 01 lut 2005 01:00

Re: dr

Post autor: Bartek76 »

liam pisze:owszem znamy i leczymy się u dr Zieniuka
wprowadził nam bardzo podobne leczenie( wyniki mamy gorsze od Twoich) Mój mąz bieze leki dopiero od miesiąca. Efektów narazie brak oprócz ogólnej poprawy samopoczucia i kondycji. Za miesiac mamy kolejnA wizytę.
czekam na wiadomosci od ciebie, jakie do tej pory robiłes badania?czy m się zajmujesz?( mój mąz jeżdzi samochodem dużo)
do tej pory nie brałem zadnych leków a te mam zamiar jutro wykupić i zacząć brać ale nie przez miesiąc tylko przed 2 tyg. - tak zalecił dr

pracę mam siedzącą (informatyk)

zastanawiałem ise tez nad następującymi lekami:EMPEROR STAR; STAR MAN; SELENIUM STAR; POLFILIN I FOLIK; ANDROVIT; SALFAZIN; MAGRIT B
Awatar użytkownika
liam
Posty: 78
Rejestracja: 04 sty 2005 01:00

Post autor: liam »

mój mąż brał to co Ty, a teraz ma Undestor i Zinectral- przepisane przez dr
koniecznie napisz o efektach kuracji.
pozdrawiam L
Awatar użytkownika
Bartek76
Posty: 46
Rejestracja: 01 lut 2005 01:00

Post autor: Bartek76 »

liam pisze:mój mąż brał to co Ty, a teraz ma Undestor i Zinectral- przepisane przez dr
koniecznie napisz o efektach kuracji.
pozdrawiam L

troszkę mnie zdziwiłaś, ponieważ mi dr powiedział że ewentualnie te leki juz powinny pomóc po 2 tyg brania oraz tygodniu wstrzemięźliwości i badaniau nasienia

, a czy Twój mąż robił badania nasienia po tych Nolician 0,4 oraz Diclofenac 50 ? bo mi dr powiedział że po tych lekach mam zrobić badania i juz powinno być OK (będzie napisane na wyniku badania czy nastepna wizyta i leki czy już konic leczenia)

z tego co pamiętam to jest jeszcze jedna różnica polegająca na tym, iż Twój mąż brał leki przez miesiąc a ja mam brać 7 dni

p.s. troszkę chba nieskładnie napisałem :( ale wiadomo mam nadzieję o co chodzi :D
Awatar użytkownika
liam
Posty: 78
Rejestracja: 04 sty 2005 01:00

androlog

Post autor: liam »

te leki też brał mój mąz 10 dni, a wogóle leczymy się od miesiaca.
mamy inne wyniki niz Ty(poczytaj wczesniejsze posty) stad te kolejne leki i dłuższe leczenie. nie robiliśmy jeszcze badań, poniewaz w naszym wypadku trzeba jeszcze poczekać, spermatogeneza trwa przeciez 3 miesiace.
Awatar użytkownika
Bartek76
Posty: 46
Rejestracja: 01 lut 2005 01:00

Re: androlog

Post autor: Bartek76 »

liam pisze:te leki też brał mój mąz 10 dni, a wogóle leczymy się od miesiaca.
mamy inne wyniki niz Ty(poczytaj wczesniejsze posty) stad te kolejne leki i dłuższe leczenie. nie robiliśmy jeszcze badań, poniewaz w naszym wypadku trzeba jeszcze poczekać, spermatogeneza trwa przeciez 3 miesiace.

dzięki ;)
Awatar użytkownika
liam
Posty: 78
Rejestracja: 04 sty 2005 01:00

zdrowy tryb życia

Post autor: liam »

Bartek, ty wogule nie masz się czym martwić, bo jesli poczytasz bociana to przekonasz się, że Twoje wyniki sa całkiem niezłe. Zadbaj o siebie i z naturalnym poczęciem nie będzie problemu! koniecznie więcej się ruszaj, luźno ubieraj, jedz duzo owoców i warzyw, unikaj goracych kapieli a WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE!
Pisz koniecznie o efektach
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - O plemnikach”