Adopcja z zagranicy

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
nata76
Posty: 29
Rejestracja: 31 maja 2004 00:00

Adopcja z zagranicy

Post autor: nata76 »

Po obejrzeniu któregos z odcinków "kochaj mnie" mówiącym o problemach z Polskiego Domu Dziecka na Litwie(Sołneczniki) PADŁAM :love:
Metafizyczne odczucie,że jeśli adopcja to tylko stamtąd.
No i:
~~napisałam do prpgramu, dowiedziałam się,że nie ma dzieci litewskich z uregulowana sytuacją prawną
~~zadzwoniłam do Krajowego OAO, wysłali mnie do Kosnulatu Litewskiego z info,że są przeprowadzane takie adopcje,
~~w konsulacie powiedzieli,ze mam zadzwonic w poniedziałek,
~~zdobyłam tel. do Polskiego Domu Dziecka w Sołnecznikach, dyr. jest w Kownie i mam dzwonić w poniedziałek.

MAŻ-dzisiaj zaprosiłam go na obiadek do restauracji i mu opisałam sytuacje. Od zawsze wie o moich pragnieniach, boi się, ale... nie mówi nie.
A rano byliśmy w Urzędzie Woj. w sprawie obywatelstwa dla męża. Trzymajcie kciuki, bo masa papierkowej zbieraniny przed nami! :evil:
pozdrawiam,nata76
Awatar użytkownika
Mat
Administrator
Administrator
Posty: 3723
Rejestracja: 01 sie 2002 00:00

Re: adopcja z Litwy-rozsyłam wici

Post autor: Mat »

nata76 pisze:Po obejrzeniu któregos z odcinków "kochaj mnie" [...]
~~napisałam do prpgramu, dowiedziałm się,że nie ma dzieci litewskich z uregulowana sytuacją prawną
nata76, to jak będziecie adoptować, skoro nie ma dzieci do adopcji? :?
Awatar użytkownika
nata76
Posty: 29
Rejestracja: 31 maja 2004 00:00

Post autor: nata76 »

MAt, a może do końca przeczytaj mój post?pozdrawiam,nata
Awatar użytkownika
Jo
Posty: 494
Rejestracja: 08 wrz 2002 00:00

Post autor: Jo »

Nata - trzmam kciuki i pisz, jak Wam idzie, może twoje poczynania będą przykładem dla innych, że można i warto spełniać swoje marzenia..POWODZENIA!!!
Odnaleźliśmy nasze skarby: Natalkę i Adusia
Awatar użytkownika
Mat
Administrator
Administrator
Posty: 3723
Rejestracja: 01 sie 2002 00:00

Post autor: Mat »

nata76 pisze:MAt, a może do końca przeczytaj mój post?pozdrawiam,nata
Przeczytałam kilka razy i nadal nic nie rozumiem... :oops:
Przepraszam, nie chciałam CIę urazić :( ale na prawdę nie mogę zrozumieć o jakie obywatelstwo i dlaczego...
ale jak najbardziej życzę spełniania dobrych marzeń, powodzenia! :cmok:
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Nata pisz kobieto co u Was :D
Czekamy na wieści w poniedziałek :!:
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Awatar użytkownika
nata76
Posty: 29
Rejestracja: 31 maja 2004 00:00

Post autor: nata76 »

MAt, rzeczywiście mój post chaotyczny, ale wiesz jak to jest,kiedy chce się tyle rzeczy i uczuc i emocji z głowy na druk przelać.
-adopcja z Litwy- niby dzieci nie ma(wg programu) ale w konsulacie powiedziano,że zdarzają się, dlatego muszę uruchomić inne źródła, żeby zobaczyć jaka prawda.
-obywatelstwo męża, mój mąż jest Włochem.
pozdrawiam,nata76
chineczka
Posty: 1714
Rejestracja: 02 cze 2004 00:00

Jesli adopcja to tylko z tad!!!!!!

Post autor: chineczka »

Czy to nie jest niesamowite. Tez to przezylam. Nie poddawaj sie napewno znajdziesz sposob.
Ponad rok temu byl artykol w Przyjaciolce o niewidomej kobiecie chyba z Warszawy ktora pojechala do Indii i przywiozla z tamtad dziecko.
Wiem ze obywatelstwo zalatwila Jolanta Kwasniewska. Przypominam sobie ze pisano iz w Polsce nie ma regulacji prawnych w tych kwestiach. Moze czas to zmienic.
(Zapisz Sobie kiedy po prostu wiedzialas ze musisz adoptowac z Litwy. Nie zdiwilabym sie ze albo TWOJE dziecko sie urodzilo albo trafilo do domu dziecka.??)

Ewa mama Solei z Chin
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Post autor: hanula »

=ooo*
Ostatnio zmieniony 10 sie 2012 13:20 przez hanula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nata76
Posty: 29
Rejestracja: 31 maja 2004 00:00

Post autor: nata76 »

Dziękuję za odpowiedzi!!!
Chineczka.... :cmok:
pozdrawiam,nata
Awatar użytkownika
larysa_dm
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2011 12:21

Jak adoptować dziecko z Ukrainy???

Post autor: larysa_dm »

Witajcie.Chcemy z mężem adoptować dziecko z Ukrainy.I potrzebujemy

świadectwo, wydane poprzez kompetentny organ państwa zamieszkania, które potwierdzi możliwości adopcji dziecka przez wnioskodawcę z zaznaczeniem warunków mieszkalnych i biograficznych kandydata na adoptującego. Skład rodziny, posiadanie własnych dzieci i inne informacje. W przypadku gdy świadectwo zostanie wydane przez organ pozapaństwowy, należy dołączyć do niego kopię licencji zezwalającej danej organizacji prowadzić działalność związaną z adopcją dzieci;
Pojęcia nie mamy skąd to swiadectwo wziąśc,najpierw zadzwonilismy do ambasady polskiej na Ukrainie i ukrainśkiej w Polsce,skierowali nas do sądu rodzinnego,zadzwonilismy do sądu,tam odprawili do Ośrodka Adopcyjnego.w Ośrodku kazali zadzwonic z poniedziałku,bo wtedy będzie dyrektor.
Jezeli ktoś miął podobną sytuację i wie skąd wziąść to świadectwo,to bardzo prosze o pomoc .Bedziemy bardzo wdzięczni.
Spieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą...
27.07.2011-IUI . no i porażka.;-(
30.04.2012 ukochane dwie kreseczki;-)i beta 123.
23.12.2012 na świat przyszła moja córeczka Lidia.
Jeżeli szczęście długo nie przychodzi to oznacza że przyjdzie duże i
lapis-lazuli
Posty: 436
Rejestracja: 24 lut 2004 01:00

Re: Adopcja z zagranicy

Post autor: lapis-lazuli »

Cześć,

Larysa, rozumiem, że mieszkacie w PL?

Mój syn jest z Ukrainy, ale adoptowany do Niemiec w 2007 roku, wiec nie mam doświadczeń z polską procedurą.

To co na górze zacytowałaś, to u nas "Sozialbericht" napisany przez uprawnioną osobę z Jugendamtu, tj. urzędu ds. dzieci, gdzie jest komórka zajmująca się adopcjami.

W Niemczech z Ukrainy adoptuje się za pośrednictwem agencji adopcyjnych mających odpowiednie uprawnienia (licencja), sam Sozialbericht pisze ta agencja albo właśnie Jugendamt.

Ten Sozialbericht to pisemna "kwalifikacja", kilkanaście stron tekstu nt. kandydatów, napisane na podst. rozmów z nimi, testów i tak dalej. Wynika z niego, że tacy a tacy mogą być rodzicami takiego-a-takiego dziecka (jednego, wielu) w danym wieku (np. do lat 8), z chorobami takimi a takimi itp.

O ile wiem, w Polsce agencji nie ma, więc musisz znaleźć odpowiednik Jugendamtu. Ja bym szukała w OAO współpracujących z zagranicą. Wiem że one głównie zajmują się adopcją polskich dzieci za granicę, ale może mogą pomóc w "drugą stronę".

Pozdrawiam,
L-l
[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=43][img]http://zpo.ath.cx/b/43.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
larysa_dm
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2011 12:21

Re: Adopcja z zagranicy

Post autor: larysa_dm »

lapis-lazuli tak,mieszkamy w Polsce.Wkońcu udało mi śię dowiedzić co i jak.OAO wydaje takie świadectwo,i za dwa tygodnie jedziemy na 1 spotkanie w tej sprawie.A powiedz mi czy wy te wszystkie papierki to tłumaczyliście u siebie w kraju czy na Ukrainie.
Spieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą...
27.07.2011-IUI . no i porażka.;-(
30.04.2012 ukochane dwie kreseczki;-)i beta 123.
23.12.2012 na świat przyszła moja córeczka Lidia.
Jeżeli szczęście długo nie przychodzi to oznacza że przyjdzie duże i
lapis-lazuli
Posty: 436
Rejestracja: 24 lut 2004 01:00

Re: Adopcja z zagranicy

Post autor: lapis-lazuli »

Wszelkie papierki - a było tego sporo - były po niemiecku, podstemplowane przez dwie instancje (wydającą i nadzorczą), potem poświadczone przez ambasadę ukraińską, po czym jechały na Ukrainę. Stemplowanie jest zależne od kraju, z którego są papiery! Tj. z Polski może być inaczej niż było z Niemiec.

U nas papiery trafiały w oryginale ze stemplami na Ukrainę i tam partnerzy naszej organizacji - prawnik i tłumaczka - tłumaczyli całość na ukraiński i mając nasze pełnomocnictwo składali papiery w SDA.

Sama procedura - co złożyć, kiedy i gdzie - zmieniała się kilka razy w ciągu tych 2,5 roku, kiedy czekaliśmy na dziecko.

http://adoption-ukraine.blogspot.com/

To nasz blog z całej procedury aż do powrotu z UA. Końcówka w dużej części po niemiecku pisana przez mojego męża (nie wiem, czy znasz może niemiecki), ale część proceduralna głównie po angielsku przeze mnie.

Pozdrawiam
L-L
[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=43][img]http://zpo.ath.cx/b/43.png[/img][/url]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”