KLINIKA PROVITA W KATOWICACH

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
InKaK
Posty: 1787
Rejestracja: 09 lut 2011 16:54

Re: PROVITA Katowice

Post autor: InKaK »

evelinne u mnie też było jeszcze inaczej, na pierwszej wizycie - ja dostałam do zrobienia pełno hormonów i moj emek dostał skierowanie do zrobienia badanie nasienia. Ja hormony robiłam w swojej miejscowości, natomiast emek miał zrobic badanie w klinice. Jesli cos byłoby nie tak z nasieniem, ginka mowiła ze provita dysponuje andrologiem, urologiem, wystarczyło się umowic. Nam nie bylo to potrzebne bo nasienie ok, problem mam natomiast ja.
Meritum: Hanna Michalina 28.02.2013
Ignis
Posty: 237
Rejestracja: 29 lut 2004 01:00

Re: PROVITA Katowice

Post autor: Ignis »

InKaK pisze:Jesli cos byłoby nie tak z nasieniem, ginka mowiła ze provita dysponuje andrologiem, urologiem, wystarczyło się umowic.
No właśnie, jak lekarz kieruje do innego specjalisty, to świetnie. Mój lekarz uznał, że nasienie nadaje się do ivf, ale absolutnie nic, na 100% nie da się zrobić, był tak przekonywujący, że sami nie drążyliśmy tematu.
A gdy po wizycie u androloga powiedziałam o nowościach lekarzowi (w tym o planowanej operacji męża), to ten odburknął, że jest ginekologiem i nie zajmuje się mężczyznami. Tak więc pewnie wiele zależy od lekarza, namawiam jednak do odwiedzania różnych specjalistów.
starania od 04.2008 (mutacja MTHFR, MAR-test 40%, 4xIUI, 1xIMSI, 3 cb)
2013:adoptowałam moją pierwszą córeczkę
2015:urodziła się moja druga córeczka
2018: 7tc, drugiego cudu nie będzie...
Laser108
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2010 08:43

Re: PROVITA Katowice

Post autor: Laser108 »

Witam.

Słuchajcie ja leczę sie w Provicie juz ponad dwa lata. Teoretycznie nic mi nie dolega, ale juz czwarta nieudana próba IN VItro. Lecze sie u doktora Mańki in zawsze chwaliłam go za profesjonalizm. Ale po ostatniej wizycie aby zapytac sie co dalej, on mnie jakos zbył. Został nam tylko jeden zarodek dlategp chciałam jakies dodatkowe badania itp, ale on nic. Jeszcze mi podał błedną informacje w sprawie jednego leku. Juz nie wiem co mam myslec. Nasienie męża ok ja tez wszystko ok. ale jednak nic nie wychodzi.
Sylwia
ineska23
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2012 12:10

Re: PROVITA Katowice

Post autor: ineska23 »

Witam.
Mam pytanie odnośnie kliniki Provita a własciwie o sam dojazd do niej.Czy bez problemu idzie dostać się do Niej np.komunikacją miejską?Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
nadii23
Posty: 158
Rejestracja: 11 sty 2010 01:00

Re: PROVITA Katowice

Post autor: nadii23 »

Laser108 pisze:Witam.

Słuchajcie ja leczę sie w Provicie juz ponad dwa lata. Teoretycznie nic mi nie dolega, ale juz czwarta nieudana próba IN VItro. Lecze sie u doktora Mańki in zawsze chwaliłam go za profesjonalizm. Ale po ostatniej wizycie aby zapytac sie co dalej, on mnie jakos zbył. Został nam tylko jeden zarodek dlategp chciałam jakies dodatkowe badania itp, ale on nic. Jeszcze mi podał błedną informacje w sprawie jednego leku. Juz nie wiem co mam myslec. Nasienie męża ok ja tez wszystko ok. ale jednak nic nie wychodzi.

Jeśli nic wam nie dolega to czemu mieliście in vitro a nie inseminacje? nam też nic nie dolegało a ciąży brak przez 2 lata ,mój lekarz dr.Cholewa zaproponował nam najpierw 4 próby inseminacji udało się za 2 razem gdyby to nie pomogło dopiero potem in vitro dziwne że odrazu in vitro chyba że tak chcieliście.
Awatar użytkownika
AiP81
Posty: 390
Rejestracja: 24 sie 2011 21:20

Re: PROVITA Katowice

Post autor: AiP81 »

Witam. Dostałam od lekarza na kartce napisaną nazwę leku, który ma zostać podany w zastrzyku. Z tego co wyczytałam jest to lek na receptę ( Ovitrelle) Dr. polecił mi zgłosić się do Provity bo tam na pewno ten lek mają i od razu mogą mi też zrobić na miejscu zastrzyk. Ale nie dał recepty tylko napisał nazwę na kartce. I teraz nie wiem czy na darmo nie będę jechała do provity...Doradźcie coś!
2x laparoskopia - endometrioza 3 stopnia
3x IUI - :(
3x IVF - ;(
1x kriotransfer - :(
przerwa.... na zabawy z immunologiem...
kolejne przygotowania - START 01.2016r
IvonM
Posty: 12
Rejestracja: 29 mar 2012 21:41

Re: PROVITA Katowice

Post autor: IvonM »

Pytanie ile zapłacisz za Ovitrelle w Provicie?? U nas w Lublinie są też lekarze którzy dają karteczki i każą w konkretnych miejsach wykupować leki, ale jak sie poprosi o receptę, to zamiast zostawić w aptece rekomendowanej przez lekarza 100zł to się zapłaci w tańszej aptece 65zł za ten sam lek.
Awatar użytkownika
provita
Posty: 1523
Rejestracja: 06 lip 2010 22:45

Re: PROVITA Katowice

Post autor: provita »

Jest duza szansa, ze jak dobrze poszukamy, to dostaniemy lek taniej w aptece, jednak jest duzo zalet z wykupienia lekow od razu w klinice. Po pierwsze jest dostepny od reki,a nam najczesciej zalezy na czasie, bo lek jest do wziecia prawie na juz. W wielu aptekach (szczegolnie w tych mniejszych i tanszych) nie maja tak specjalistycznych lekow, bo sa rzadko kupowane.
Jeszcze rozumiem, ze mozna sie postarac o pierwsza dawke taniej, ale pozniej po monitorungu USG (np.wieczorem) lek jest do wziecia juz rano. Osobiscie nie jestem rozrzutna, ale nie wyobrazam sobie nerwow zwiazanych z poszukiwaniem leku w aptekach, zeby zaoszczedzic 20zl, zreszta benzyna tez swoje kosztuje. No i co poczac jak sie nie uda dostac leku? Warto przemyslec sprawe pod tym katem?
Jesli natomiast mamy zaznajomiona apteke i pewnosc, ze lek bedzie, to wtedy na pewno warto jechac z recepta.
Lekarz daje kartke bo tak jest szybciej, a zdecydowana wiekszosc osob kupuje leki na miejscu. Jesli poprosimy o recepte lekarz bez mrugniecia okiem ja wypisze.
04.2011 IMSI :( 06.2011 crio blastusia :( 08.2011 ostatnie crio :( 05.2012 II IMSI :(
09.2012 crio.. BetaHCG 10dpt 150; 12dpt 464; 14dpt 1282; 18.10.2012 jest serduszko :love:
2.06.2013 Zosia :love:
markowska
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2012 18:21

Re: PROVITA Katowice

Post autor: markowska »

osobiscie odradzam provite. przed pierwszym imsi mialas zrobione wszytkie badania lacznie z zabiegowymi i wszystko wyszlo w normach. doktor G. zdecydowal zeby zrobic imsi wiec tak zrobilismy. 2 procedury , 8 transferow i zadnych efektow. zamiast zmian slyszelismy wciaz ze nadal trzeba robic kolejne IMSI i czekac cierpliwie na efekty... po zmianie kliniki okazalo sie za maz ma defragmentacje dna plemnikow i nigdy bym tak nie zaszla w ciaze!! po wyselekcjonowaniu odpowiednich plemnikow po pierwszym transferze zaszlam w ciaze. w klinikach jest tylu chetnych ze wlasciciele zapominaja ze sa po to by nas leczyc i pomagac a nie zeby tylko wyciagac kase i sie nie wczuwac na co kto choruje skoro i tak zostawi 12tys i przyjdzie ponownie. w koncu panstwo powinno usankcjonowac jakies porcedury i objac nadzorem kliniki. biedni ludzie oddaja ostatnie oszczednosci zeby zajsc w ciaze a nie zeby napychac kieszenie chciwym klinikom. pozdrawiam wszystkie forumowiczki ;)
Awatar użytkownika
strawberry30
Posty: 37
Rejestracja: 19 sty 2012 11:28

Re: PROVITA Katowice

Post autor: strawberry30 »

witam ja jestem po 1 IUI nie udanej mam wrogi sluz zmieniamy teraz ginekologa bo wcześniejszy ahh szkoda słow:/ nie zrobil mi nawet badan hormonalnych nie powtórzył nic nie zbadal mi droznosci jajowodów bo stwierdził ze skoro mam regularne cykle i mam owulacje to nie ma potrzeby:/ oczywiscie zle zrbił zgodzicie sie ze mna??? moj maz mial ostanie badanie nasienia robione pol roku wczesniej też stwierdzil ze nie potrzeba robi :/ i sie okazalo przed samaIUI ze malo jest plemnikow az laborantka sie zdzwila:/a pol roku temu bylo wszystko wporzadku plemnikow było duzo tylko byly słabe wiec wydaje mi sie ze ta 1 IUI nie miala sensu bo wrogi sluz mam napewno 2 testy PTC wykazaly brak plemników w plodnym sluzie wszystkie byly martwe a we krwi nie mam przeciw cial bo robiołam badanie czyli wychodzi na to ze przed IUI nalezy zrobic HSG prawda? nie wiem czy ktróras z was śłyszala o dr Grzegorzu Tomanku (przyjmuje min.w provicie KATOWICACH on robił mi IUI wiedzial ze plemnikow jest malo ale nie chcial jeszcze bardziej ich pogorszyc a poza tym stwierdził ze nie jest lekarzem prowadzacym wczesniej od lipca leczylismy sie o Mirosława Ogrodniak a terz idziemy do niego bo tamten nie dosc ze nic nie zbadal jak sie nalezy to przestalam miec do niego zaufanie lecze sie w Antrum w Bytomiu co o tym myslicie jak by któras mogla i cos doradzic hmm uz szczerze brakuje mi sił:/ staramy sie juz ponad 4 lata ale juz nie staramy sie poprostu tyle ze chodzimy do lekarza bo przestalam sie juz powoli łudzic ze w koncu kolejny lekarz nam pomoze:/
powiem wam ze jestem juz bezsilna staram sie wierzyc ze ten lekarz jest w koncu nam w stanie pomóc z tego co widze to dobry specjalistan ie zaden konowal który tylko kase ciagnie ma zawsze bardzo duzo pacjentów i zrobil na mnie mile wrazenie bardzo opinie ma tez równie bardzo dobre i chwla sobie go i pomógl wielu parom wiec mam nadzieje ze mi tez pomoze
ala 84
Posty: 228
Rejestracja: 07 mar 2011 19:43

Re: PROVITA Katowice

Post autor: ala 84 »

witam
Dziewczyny bardzo proszę o odp lub jakieś rady z mężem przygotowujemy sie do IMSi jest to nasze drugie podejście pierwsze ICSi nieudane jeśli chodzi o badania to wszystko ok jest tylko problem z nasieniem męża bo ma przeciwciała i chłopaki nie idą do przodu :) .Jesteśmy pacjentami dr G czy któraś z was też jest jego pacjentką ?????
5-inseminacja :(
03.02.2012 icsi :(
06.04.2012 crio :(
kariotypy ok
histeroskopia ok
jajowody drożne
19.11.2012 IMSi 11dpt 173.9 , 14dpt 953,0
20.12.12 Mamy serdsuszko :)
słaba armia
1.08.2013 Nasze szczęście Agatka
Awatar użytkownika
provita
Posty: 1523
Rejestracja: 06 lip 2010 22:45

Re: PROVITA Katowice

Post autor: provita »

ala 84 ja akurat lecze sie u dr M, ale na forum jest duzo pacjentek dr G. Jesli chcesz pogadac, to tu jest aktualne forum dziewczyn z Provity :)
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... start=2100
04.2011 IMSI :( 06.2011 crio blastusia :( 08.2011 ostatnie crio :( 05.2012 II IMSI :(
09.2012 crio.. BetaHCG 10dpt 150; 12dpt 464; 14dpt 1282; 18.10.2012 jest serduszko :love:
2.06.2013 Zosia :love:
mg5
Zarząd Stowarzyszenia
Zarząd Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Posty: 18659
Rejestracja: 16 lut 2008 01:00

Re: PROVITA Katowice

Post autor: mg5 »

W świętochłowickim szpitalu na oddziale ginekologii i położnictwa realizowany jest bezpłatny program diagnozowania niepłodności. Podczas kilkudniowego pobytu w szpitalu pacjentki poddawane są szeregowi zaawansowanych badań, wśród nich m.in. kontrola hormonu AMH, oznaczenie bakteriologii, diagnostyka USG - wszystko w ramach NFZ.
Szczegóły poniżej


http://swiony.pl/i,nowe-bezplatne-uslug ... 07965.html



 


jaga30
Posty: 726
Rejestracja: 14 maja 2012 22:33

Re: PROVITA Katowice

Post autor: jaga30 »

hej dziewczyny dolaczam do forum jako pacjentka provity a konkretnie Pani dr biernat. w sobote mialam insemke pierwsza wiec teraz czekam ale nie nastawiam sie zbyt optymistycznie bo podobno pierwsza rzadko sie udaje;( pozdrawiam
starania od maja 2010 r.
X.2012 - IUI ;(
XII.2012 - IUI ;(
AMH - kwiecień 2012-0,7 lipiec 2013-1,9, marzec 2015-3,2
lipiec 2013 - kwalifikacja do programu Provita Katowice
II.2014 - IMSI - 1 blastka (2BB)
16 lipiec 2014 - transfer :(
IV.2015 -IMSI - 1 zarodek 2-dniowy :(
XII.2015 - zmiana kliniki
Awatar użytkownika
provita
Posty: 1523
Rejestracja: 06 lip 2010 22:45

Re: PROVITA Katowice

Post autor: provita »

jaga30 [treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Zapraszam Cie na nasz aktualny watek pogaduszek:
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 77&t=81597
04.2011 IMSI :( 06.2011 crio blastusia :( 08.2011 ostatnie crio :( 05.2012 II IMSI :(
09.2012 crio.. BetaHCG 10dpt 150; 12dpt 464; 14dpt 1282; 18.10.2012 jest serduszko :love:
2.06.2013 Zosia :love:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”