BADANIA GENETYCZNE OBUMARŁEGO ZARODKA.

Archiwum forum "Poronienia"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
donak
Posty: 115
Rejestracja: 10 gru 2005 01:00

Post autor: donak »

niestery musze cie zasmucic bo nie mozna ja juz jestem po 4 poronieniach i jeszcze nigdy nie robili mi badan bo zawsze poraniam przed 14 tyg. dopiero badania mozna robic kiedy poronisz po 14 tyg wiem ze to nie pocieszenie bo jak juz donosisz na 14 tygto juz za duzo na usg widac i wtedy chyba jest duzo gorzej to wszystko przezyc
ostatnio rozmawialam z dok i on mowil ze takie badania bylyby zadrogia a ponadto nie mozesz byc pewna ze z nastepna ciaza bedzie tak samo poniewaz badania genetyczne obumarlego plodu by byly adekwatne tylko i wylacznie do tego przypadku czyli odnosiloby sie tylko do tego obumarlego plodu jezeli bys niestety poronilla kolejny raz to badania genetyczne by nie mogly nic powiedziec czy to jest ta sama przyczyna co poprzednia
pozdrawiam i przytulam
Awatar użytkownika
magic
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2005 01:00

Post autor: magic »

Cześć,

Badanie cytogenetyczne zarodka można przeprowadzić wcześniej niż napisała donak. Niestety nie są to badania ogólnie dostępne w Polsce, ze względu na wysokie koszty. Wykonuje się je czasem w ramach prac naukowych. Ja miałam przeprawadzone takie badanie w Poznaniu, zaproponował mi je lekarz - miałam łyżeczkowanie. Byłam wtedy w 12 tc, która obumarła ok. 10 tygodnia.
Została stwierdzona trisomia 21 chromosomu i płeć - dziewczynka. Była to wada przypadkowa. Kariotypy mamy z mężem prawidłowe. Jest ogromne prawdopodobieństwo, że właśnie to było przyczyną obumarcia, ale naturalnie nie tłumaczy dlaczego straciłam jeszcze 2 ciąże.

Pozdrawiam,
Monika
Awatar użytkownika
carroline1
Posty: 63
Rejestracja: 23 gru 2005 01:00

Post autor: carroline1 »

Badanie genetyczne zarodka można wykonać w Poznaniu na ul.Grudzieniec 4. JA właśnie po 3 poronieniu robiłam. Podczas łyżeczkowania lekarz umieszcza w specjalnym pojemniku z płynem(odebranym właśnie z centrum na Grudzieńcu) zarodka i część kosmówki. Badanie jest zawsze odpłatne koszt 400-700zł, w zależności jaka jest przyczyna i ile odczynników uzyja do znalezienia wady. Ja płaciłam 420, moja koleżanka 700zl. W cenę wliczona jest porada u profesorki po otrzymaniu wizyty. U mnie wadą zarodka była triploidia-czyli za duzo chromosomów, dlatego ciąża obumarła. B.żałuję, ze nie wiedziałam o tym badaniu wcześniej i że nie mam przebadanych 2 wcześniejszych poronien.
caluski
Carroline
Awatar użytkownika
nekasia
Posty: 33
Rejestracja: 14 wrz 2007 00:00

Post autor: nekasia »

carroline1 pisze:Badanie genetyczne zarodka można wykonać w Poznaniu na ul.Grudzieniec 4. JA właśnie po 3 poronieniu robiłam. Podczas łyżeczkowania lekarz umieszcza w specjalnym pojemniku z płynem(odebranym właśnie z centrum na Grudzieńcu) zarodka i część kosmówki. Badanie jest zawsze odpłatne koszt 400-700zł, w zależności jaka jest przyczyna i ile odczynników uzyja do znalezienia wady
Wczoraj miałam łyżeczkowanie i oddałam materiał do badania, własnie do Centrum Genetyki na Grudzieńcu (tel. 0 61 848 40 38, www.cengenmed.com.pl) Przed zabiegiem trzeba pojechać odebrać specjalny pojemnik, potem od razu zawieżć materiał. W moim przypadku nie wiadomo czy będzie co badać bo kosmówka nie zawsze zachowuje się w takiej formie jak trzeba-u mnie była "rozrzedzona" jak powiedział lekarz(żeby uściślić-do badania wystaczy kosmówka, zarodek często sam wydala się podczas poronienia). Badanie kosztuje teraz 700 zł, czeka się ok 4 tygodni, w cenie jest wizyta podczas której lekarz interpretuje wynik. Dodatkowo oboje zamierzamy zrobić badanie genetyczne.Na koniec cos co może komuś pomóc: wczoraj lekarka (byłam w Klinice Promienistej) wspomniała mi o przypadku kobiety która poroniła 4 czy 5 ciąż. Badała zarodki i okazało się, że były żeńskie i to była przyczyna. Organizm w jakiś sposób je odrzucał i donosiła ciążę dopiero jak miała chłopca.
02.2007-Aniołek 7 tc
09.2007-Aniołek 10 tc
12.2008- Franio Aniołek w 32 tc aberracja chromosomalna
2010 - jest upragniony synek -przed adopcję, stoimy w kolejce po kolejnego dziedziusia
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia”