ADOPCJA ZAGRANICZNA

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Re: Adopcja zagraniczna

Post autor: hanula »

MajkaRosa bylam w podobnej sytuacji 8) Mlodego adoptowalismy cztery lata temu :D
Gdzie mieszkacie zagranica
Awatar użytkownika
lapucapu
Posty: 54
Rejestracja: 11 lip 2009 00:00

Re: Adopcja zagraniczna

Post autor: lapucapu »

Czesc dziewczyny.
Chyba juz dojrzalam zeby wejsc w ten temat i zaczynam bardzo powaznie zastanawiac sie nad adopcja. Mieszkam jednak w Irlandii a chcialabym starac sie o bobasa z Polski.
Czy ktoras z Was orientuje sie moze jak to wyglada?
Slyszalam, (ale nie wiem czy to prawda) ze do adopcji zagranicznej przydzielone sa dzieci starsze i chore, czy to prawda?
Pozdrawiam
03.07.08- laparoskopia,endo III/IV
21.05.09- AIH :( 16.06.09- AIH :(
21.06.10- ICSI :( 19.11.10- ICSI :(
17.01.11- zioła na progesteron, 26.01.11- zioła nr 3
Oprócz tego: wiesiołek, luteina i kwas foliowy. M- zioła nr3, Androvit, Salfazin
31.03.2011- II kreseczki, NASZ CUD, ciąża naturalna :)
lapis-lazuli
Posty: 436
Rejestracja: 24 lut 2004 01:00

Re: Adopcja zagraniczna

Post autor: lapis-lazuli »

Hej, to prawda. Małe dzieci, takie od niemowlaka do paru lat (2,3 - nie wiem jak jest teraz w PL) znajdują rodziców w kraju. A Konwencja Haska przewiduje, że dziecku najpierw szuka się rodziców w kraju urodzenia.

Zdrowe nie jest ŻADNE dziecko, które trochę pobyło w domu dziecka. Zdrowe, to zresztą szeroka definicja, chodzi raczej o to, z jakimi problemami czujesz się na siłach zmierzyć...

Wiesz już jak u Was w Irlandii wygląda proces adopcji zza granicy? Konkretnie, z Polski?

Zimowe pozdrowienia - i powodzenia :)
Lapis-lazuli
[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=43][img]http://zpo.ath.cx/b/43.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
lapucapu
Posty: 54
Rejestracja: 11 lip 2009 00:00

Re: Adopcja zagraniczna

Post autor: lapucapu »

Ooo dzieki za tak szybka odpowiedz!
Nie jeszcze nic nie wiem. W zasadzie dopiero zaczynam sie orientowac w kwestii adopcji. Nie wiem od czego zaczac, moze od ambasady?
lapis-lazuli pisze: Zdrowe nie jest ŻADNE dziecko, które trochę pobyło w domu dziecka.
Tak, oczywiscie masz racje...
03.07.08- laparoskopia,endo III/IV
21.05.09- AIH :( 16.06.09- AIH :(
21.06.10- ICSI :( 19.11.10- ICSI :(
17.01.11- zioła na progesteron, 26.01.11- zioła nr 3
Oprócz tego: wiesiołek, luteina i kwas foliowy. M- zioła nr3, Androvit, Salfazin
31.03.2011- II kreseczki, NASZ CUD, ciąża naturalna :)
lapis-lazuli
Posty: 436
Rejestracja: 24 lut 2004 01:00

Re: Adopcja zagraniczna

Post autor: lapis-lazuli »

Hej,

pogrzeb trochę w internecie w kwestii adopcji - spróbuj zlokalizować wasz urząd, który się tym zajmuje.

W wielu krajach są to albo państwowe urzędy, albo prywatne agencje mające uprawnienia do przeprowadzania adopcji. Ja akurat z adopcją z Polski doświadczeń nie mam żadnych, może się odezwie któraś z dziewczyn, które z Polski adoptowały.

Pozdrawiam
L-L
[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=43][img]http://zpo.ath.cx/b/43.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
lapucapu
Posty: 54
Rejestracja: 11 lip 2009 00:00

Re: Adopcja zagraniczna

Post autor: lapucapu »

Dzieki, tak zrobie jak mowisz.
Pozdrawiam
03.07.08- laparoskopia,endo III/IV
21.05.09- AIH :( 16.06.09- AIH :(
21.06.10- ICSI :( 19.11.10- ICSI :(
17.01.11- zioła na progesteron, 26.01.11- zioła nr 3
Oprócz tego: wiesiołek, luteina i kwas foliowy. M- zioła nr3, Androvit, Salfazin
31.03.2011- II kreseczki, NASZ CUD, ciąża naturalna :)
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Re: Adopcja zagraniczna

Post autor: hanula »

lapis-lazuli pisze:pogrzeb trochę w internecie w kwestii adopcji - spróbuj zlokalizować wasz urząd, który się tym zajmuje.

W wielu krajach są to albo państwowe urzędy, albo prywatne agencje mające uprawnienia do przeprowadzania adopcji.
Mozesz tez zaczac od warszawskich OA (Publiczny, katolicki lub TPD) i popytac z jakimi irlandzkimi organizacjami wspolpracuja.

Ja pare lat temu adoptowalam dziecko z Polski jesli wiec masz jakies pytania to pytaj 8)
Awatar użytkownika
panienka
Posty: 2855
Rejestracja: 12 paź 2008 00:00

Re: Adopcja zagraniczna

Post autor: panienka »

lapucapu weszlam tu przez przypadek ale dam ci strone bo tez jetem z Irl ale jestem w ciazy, ale jakbym nam nie wyszlo to myslelismy nad adopcja:)
www.aai.gov.ie

www.dohc.ie

powodzenia!!!
Nasze dzieciaczki urodziły się 30/06/2011
Awatar użytkownika
lapucapu
Posty: 54
Rejestracja: 11 lip 2009 00:00

Re: Adopcja zagraniczna

Post autor: lapucapu »

Dziekuje dziewczyny za wszystkie namiary :)

Gratulacje Panienka, szczesciara z Ciebie :)
03.07.08- laparoskopia,endo III/IV
21.05.09- AIH :( 16.06.09- AIH :(
21.06.10- ICSI :( 19.11.10- ICSI :(
17.01.11- zioła na progesteron, 26.01.11- zioła nr 3
Oprócz tego: wiesiołek, luteina i kwas foliowy. M- zioła nr3, Androvit, Salfazin
31.03.2011- II kreseczki, NASZ CUD, ciąża naturalna :)
asia.ontario
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2011 19:07

Adopcja z Toronto?

Post autor: asia.ontario »

Cześć,

Mieszkam w Toronto od ho ho i jeszcze dłużej. W Toronto poznałam męża polaka, ślub wzieliśmy w Polsce. Od 2008 staramy się o dziecko. Właśnie podjeliśmy decyzje że chcemy adoptować. Skacze że szczęścia że mamy nareszcie jakiś pewny plan na powiększenie rodziny!

W Kanadzie wygląda to smętnie. Ośrodki Wychowawczo Adopcyjne w tej chwili odsyłają osoby które nie przyjmą dzieci powyżej 6ciu lat, lub dzieci "kolorowych".

Myślimy żeby adoptować dziecko z Polski. Czy ktoś zna kogoś z Kanady, kto niedawno zaadoptował dziecko z Polski? Zastanawiam się czy jest to możliwe/jak bardzo trudne by to było?

Asia
mg5
Zarząd Stowarzyszenia
Zarząd Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Posty: 18659
Rejestracja: 16 lut 2008 01:00

Re: Adopcja zagraniczna

Post autor: mg5 »

Kochani Bocianowicze i Bocianówki, ruszyliśmy dziś z europejską kampanią "Pocztówka Nadziei: Nie-Zwykłe Rodziny", o której pewnie już czytaliście na forum.

TUTAJ jest nasza polska galeria pocztówek, zachęcamy do obejrzenia i dodania własnej :)

TUTAJ wyjaśnienie co, jak i dlaczego.



Proszę, wyślijcie swoje pocztówki nadziei znajomym, rodzinie i koleżankom/kolegom ze swoich wątków. Niech nas zobaczą i sami też się zobaczmy. Pokażmy, jak wiele nas jest i ile jest w nas nadziei!
Jeśli macie jakieś pytania, na które odpowiedzi nie zawiera FAQ, pytajcie TUTAJ , będziemy tłumaczyć i wyjaśniać.



 


Awatar użytkownika
malutka34
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2010 01:00

Re: Adopcja zagraniczna

Post autor: malutka34 »

witajcie
mam na imie Agnieszka mieszkam w Irlandii i dopiero zaczynam proces adopcyjny :D miejmy nadzieje ze sie uda wszystko mam synka 4 latka i chcem adoptowac dziewczynke lub rodzenstwo wieloosobowe 3 lu4 gdzie nie maja szans w polsce ale Irlandia jako jeden z krajów wymienionych nie ma podpisanych umów z polskimi oa ale to mnie nie zniecheca bo na poczatku drogi zapala sie switelko nie boje sie adoptowac dziecka chorgo mam nadzieje ze zanjde maly skarb i bedzie szczesliwy .Co do starszych dzieci terz nie jestem przeciwna pozdrawiam goraco i zycze wszystkim szukajacym znalezienia swoich skarobów
Aga
Awatar użytkownika
hanula
Posty: 3037
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00

Re: Adopcja zagraniczna

Post autor: hanula »

Agnieszka zycze Ci latwej procedury i szybkiego doczekania sie :D
Awatar użytkownika
malutka34
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2010 01:00

Re: Adopcja zagraniczna

Post autor: malutka34 »

witam mieszkam w irlandii tu jest maly problem bo irlandia nie ma podpisanyh umuw z osrodkami w polsce ale jest mozliwosc adopcji takiego dziecka u nas w kraju i wrucenia z nim tu bez przeszkod oczywiscie trzeba zaczac procedury adopcjio zagranicznej no ktoz wie moze wkoncu i tu pojawia sie jakies swiatelka pozdrawiam agnieszka
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Re: Adopcja zagraniczna

Post autor: Bea_7 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”