URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
karpatka
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2014 18:55

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: karpatka »

witam.OA będzię skandal wniosek o przyznanie pieczy, jak jest z urlopami macierzyńskimi i tacierzyńskimi?od kiedy możemy je wziąść, obydwoje pracujemy na pełnych etatach.
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Bobetka »

karpatka od pieczy :)

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


karpatka
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2014 18:55

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: karpatka »

dzięki :D
k_anilorak
Posty: 218
Rejestracja: 24 kwie 2012 12:23

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: k_anilorak »

Dziewczyny i chłopaki, a jak jest z podziałem urlopu macierzyńskiego pomiędzy oboje rodziców?
Awatar użytkownika
Ania4911
Posty: 320
Rejestracja: 24 sie 2006 00:00

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Ania4911 »

Witam,
Czy urlop macierzyński można wziąć tylko od daty przyjęcia dziecka? Czy można dzień po ? Sprawa bardzo pilna, jeśli ktoś może pomóc. Czy jest jakiś termin składania wniosków o urlop? Czy jeśli jednej stronie odmówią to po kilku miesiącach współmałżonek może wystąpić o urlop ? Jeśli ktoś zna się na tym bardzo proszę napisać, ja bym szczegółowo na PW napisała.
2008 Syn
2014 Córka
W komplecie
Aglaia
Posty: 825
Rejestracja: 02 lis 2007 01:00

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Aglaia »

U mnie było tak, że dziecko w domu od piątku popołudniu, urlop macierzyński od środy w kolejnym tygodniu. Na pon. i wtorek wzięłam 2 dni opieki.
Awatar użytkownika
Ania4911
Posty: 320
Rejestracja: 24 sie 2006 00:00

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Ania4911 »

Mi pani w Zusie powiedziała, że nie mogę następnego dnia brać urlopu tylko powinien być wzięty tego samego dnia co przyjęcie dziecka do domu.
2008 Syn
2014 Córka
W komplecie
Awatar użytkownika
Tulipan24
Posty: 223
Rejestracja: 20 lut 2009 01:00

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Tulipan24 »

Ja też miałam urlop od dnia przyjęcia dziecka do domu.
07.2013 córeczka :bobas:
Aglaia
Posty: 825
Rejestracja: 02 lis 2007 01:00

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Aglaia »

Ania4911 pisze:Mi pani w Zusie powiedziała, że nie mogę następnego dnia brać urlopu tylko powinien być wzięty tego samego dnia co przyjęcie dziecka do domu.
Zapytaj się pani w zus z jakiego przepisu to wynika.

Tak jest przy urodzeniu dziecka gdzie dzień porodu=1 dzień macierzyńskiego. Przy adopcji decyduje wniosek pracownika (ubezpieczonego).
Awatar użytkownika
angels12
Posty: 827
Rejestracja: 25 paź 2011 20:23

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: angels12 »

Aglaia pisze:Zapytaj się pani w zus z jakiego przepisu to wynika.

Tak jest przy urodzeniu dziecka gdzie dzień porodu=1 dzień macierzyńskiego. Przy adopcji decyduje wniosek pracownika (ubezpieczonego).
tak zapytaj jestem ciekawa co ci powie ?? to od Ciebie zależy od jakiego dnia po otrzymaniu pieczy pójdziesz na macierzyński
23.10.2011r.pierwsza wizyta OA
3.11.2011r.złożenie dokumentów
17.09.2012r.rozpo. szkoleń
10.12.2012r.zakoń. szkoleń
20.12.2012r.otrzymaliśmy kwalifikacje
06.09.2013r.wyczekiwany telefon
10-13.09.2013r.poznaliśmy dzieciaczki
Zostaliśmy rodzicami mamy wspaniałą córeczkę i wspaniałego synka :)
Awatar użytkownika
Ania4911
Posty: 320
Rejestracja: 24 sie 2006 00:00

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Ania4911 »

Mam problem z zusem, niestety to nie tylko o to chodzi, jeśli ktoś zna się na przepisach dobrze to może napisałby do mnie na PW, mam jeszcze czas na odwołanie, bo nie dostałam jeszcze odmowy pisemnej. Ja tylko zapytałam pani w zusie czy mogę urlop wykorzystać np. dzień po sprawie, a pani powiedziała, że jest tak samo jak przy urodzeniu czyli tego samego dnia co sprawa. Za poradą pani w okienku niestety źle zrobiłam coś innego i niestety urlop mi chyba przepadnie. :cry2:

-- 29.05.2014, 17:21 --

Aglaia odpisałam na PW
2008 Syn
2014 Córka
W komplecie
SZrekowa
Posty: 62
Rejestracja: 28 cze 2012 21:30

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: SZrekowa »

urlop można rozpocząć nawet tydzień po sprawie,nie każdy w dniu rozprawy zabiera dziecko do domu.......... spoko na pewno możesz znam nawet przypadki które brały chorobowe a potem urlop.....ale rozprawa była o adopcje czy proadopcje
Awatar użytkownika
Anaid
Posty: 163
Rejestracja: 11 cze 2010 15:11

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Anaid »

Dziewczyny błagam o pomoc. Wiecie może czy należy mi się macierzyński 2 raz na to samo dziecko? 1 raz jako RZ i drugi po adopcji ? Bo ZUS mi odmówił twierdząc że nie można przyznać ponownie w przypadku zmiany prawnej.
"Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziecko, które wczoraj żyło radośćią. "

— Ronald Russell
k_anilorak
Posty: 218
Rejestracja: 24 kwie 2012 12:23

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: k_anilorak »

Był gdzieś wątek na ten temat.
Awatar użytkownika
Gość

Re: URLOP MACIERZYŃSKI po adopcji

Post autor: Gość »

Anaid pisze:Dziewczyny błagam o pomoc. Wiecie może czy należy mi się macierzyński 2 raz na to samo dziecko? 1 raz jako RZ i drugi po adopcji ? Bo ZUS mi odmówił twierdząc że nie można przyznać ponownie w przypadku zmiany prawnej.
nie można bo to wciąż to samo dziecko choć się dane zmieniły. Też tak kombinowałam,ale moja mama (pracownica zusu) szybko sporowadziła mnie na ziemię
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”