PROGESTERON

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ananana
Posty: 20
Rejestracja: 09 sie 2004 00:00

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: Ananana »

Dziękuję, Dagmara_2016, za szybką odpowiedź. Czyli jednak poziom progesteronu powinien trochę wyższy. Może nie koniecznie 30 ng/l jak sugerował lekarz (tylu się spodziewał), ale jednak. Dostałam Duphaston tuż po stwierdzeniu pęknięcia, tak na wszelki wypadek, zanim jeszcze pojawiły się wyniki. No nic, będziemy badać w nowym cyklu, bo z tego nic nie wyszło (sytuacja nie była z minionego tygodnia). Jutro spotkam się z lekarzem i przycisnę w sprawie tego progesteronu.
promyk3
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2010 14:53

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: promyk3 »

ja również dziękuję za odpowiedź; też mi się wydaje, że powinnam powtórzyć badanie bo cykl okazał się krótszy i pewnie owulacja była znacznie wcześniej niż w 14 dniu tego cylu; zresztą w pierwszą ciążę zaszłam 8 dnia cyklu, co dowodzi, że mam owulację wcześniej; niestety lekarzy trudno jest przekonać aby dali skierowanie na badania, ale będę nalegać; pozdrawiam serdecznie
promyk3
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2010 14:53

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: promyk3 »

witam was; byłam dziś u lekarza ale niestety nie skierował mnie na ponowne badanie progesteronu; stwierdził, że wynik jest bardzo dobry i nie trzeba ponawiać badania... no cóż, na razie chyba przy tym zostanę i najwyżej za jakiś czas wrócę z tym tematem do lekarza; pozdrawiam
Awatar użytkownika
zutka
Posty: 126
Rejestracja: 29 mar 2006 00:00

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: zutka »

Dziewczyny, może Wy mi pomożecie :(
Od kilku miesięcy mam problemy z @ - okres trwa ok. 5 dni, potem dzień spokoju i plamienia do samej owulacji. Do tego bóle brzucha jak na @, łojotok, przetłuszczajace sie włosy i mlekotok. Miesiączkuję regularnie co 28 dni, tylko ostatni cykl miał 25 dni, @ trwa już 6 dzień.
Najpierw leczono mnie na zapalenie przydatków, potem - błony śluzowej, teraz zrobiłam badania hormonalne - w 3 dc.
Oto wyniki: prolaktyna 20,07ng/ml (norma lab. 3,24-29,12)
progesteron: 2,10ng/ml (norma dla fazy folikularnej 0,1-0,3, dla ciąży od 2,8)
testosteron 46,40ng/dl (norma 9-109)
Androstendion 2,59 ng/ml (norma 0,3-3,3)
DHEA-SO4 189,40 (norma 95,8-511,7)
Martwi mnie ten podwyższony progesteron :( Patrząc na te normy, jest przekroczony naprawdę sporo (ale nigdzie indziej takich norm nie znalazłam - badania robiłam w Diagnostyce).
Dodam, że jestem średniej budowy, mam obfite owłosienie właściwie wszędzie tam, gdzie nie trzeba :(, ale problemów z owu i cyklem wcześniej nie miałam. Po różnych przejściach jestem podwójną mamą - i nie mam pojęcia, co się teraz dzieje :( Wizyta u gin za tydzień... nie wytrzymam :(
Proszę o jakieś sugestie!
promyk3
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2010 14:53

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: promyk3 »

witam wszystkich, byłam u lekarza z wynikami; stwiedził, że wynik jest bardzo dobry i nie kierował mnie na powtórne badania; nie dostałam żadnych "wspomagaczy" oprócz większej dawki kwasu foliowego; no cóż, muszę się dalej obserwować i jak wrócą plamienia przed @ to powtórzę badania; dodam, że od czasu poronienia 2 m-ce temu plamnień przed @ nie miałam. pozdrawiam
Awatar użytkownika
sylwia30
Członek Stowarzyszenia
Posty: 16021
Rejestracja: 15 lip 2004 00:00

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: sylwia30 »

zutka nie spotkałam się z badaniem progesteronu na początku cyklu w diagnostyce niepłodności. Zwykle zaleca się badanie progesteronu ok. tygodnia po owulacji i ten wynik bierze się pod uwagę w ocenie cyklu hormonalnego.
Czy robiłaś może badanie USG, żeby znaleźć ewentualną przyczynę tych plamień? Co sugeruje lekarz? (jeśli już z nim o tym rozmawiałaś).
Awatar użytkownika
zutka
Posty: 126
Rejestracja: 29 mar 2006 00:00

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: zutka »

Sylwia30 - Na USG było widać "zmasakrowane"" endometrium, z wysiękami i zmianami zapalnymi, ale teoretycznie to mam przeleczone. Po antybiotykoterapii już nie miałam USG :( Lekarka powiedziała mi, żebym zrobiła ten progesteron w 3d.c. Też była zdziwiona, bo wcześniej robiłam właśnie ok. tygodnia po owulacji :(
Awatar użytkownika
sylwia30
Członek Stowarzyszenia
Posty: 16021
Rejestracja: 15 lip 2004 00:00

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: sylwia30 »

zutka jesteś już po wizycie. Co lekarka powiedziała na ten wynik? Potraktowała go diagnostycznie?
Awatar użytkownika
zutka
Posty: 126
Rejestracja: 29 mar 2006 00:00

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: zutka »

Poszłam do lekarza, który prowadził moją pierwszą ciążę, bo "stała" gin była na urlopie, a ja zwijałam się z bólu :( Powiedział, ze progesteron robiony w tym dniu nie ma żadnej wartości diagnostycznej, a wszystkie moje dolegliwości zwiśzane były z torbielą na bliźnie po cc. Hormonami zajmiemy się raz jeszcze po wyleczeniu torbieli. Ulżyło mi :)
Dzięki za zainteresowanie :caluje
Awatar użytkownika
sylwia30
Członek Stowarzyszenia
Posty: 16021
Rejestracja: 15 lip 2004 00:00

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: sylwia30 »

zutka dzięki za wieści. Trzymam łapki za pogonienie pani torbieli (sio, sio!) i za ciąg dalszy z pozytywnym zakończeniem :bigok:
P.S. Przy okazji zdobyłaś wiedzę na temat kompetencji gin. W klinikach nikt nie bada prg na początku cyklu. Ja się przynajmniej z tym nie spotkałam jeszcze.
Awatar użytkownika
Ligia
Posty: 1900
Rejestracja: 31 paź 2007 01:00

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: Ligia »

Hej Dziewczyny,czy któraś słyszała,że należałoby robić 3 razy badanie progesteronu w jednym cyklu - Żeby badanie było rzetelne należałoby je powtórzyć trzykrotnie, co z reguły nie ma miejsca w praktyce.
Wiem,że 7-8 dni po owu a następne badania kiedy?Co dwa dni?
Awatar użytkownika
sylwia30
Członek Stowarzyszenia
Posty: 16021
Rejestracja: 15 lip 2004 00:00

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: sylwia30 »

Ligia nie spotkałam się z czymś takim w praktyce, nie mam pojęcia wg jakiego harmonogramu powinno to przebiegać :roll:
Awatar użytkownika
Ligia
Posty: 1900
Rejestracja: 31 paź 2007 01:00

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: Ligia »

sylwia30Szkoda,mi o tym mówił też lekarz,ale mówił tak szybko,że nie przyswoiłam kiedy :mrgreen:
Awatar użytkownika
sylwia30
Członek Stowarzyszenia
Posty: 16021
Rejestracja: 15 lip 2004 00:00

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: sylwia30 »

Ligia tzn. kazał Ci wykonać właśnie takie potrójne badanie? Może zapytaj ekspertów z BS :roll:
Awatar użytkownika
Ligia
Posty: 1900
Rejestracja: 31 paź 2007 01:00

Re: Wyniki progesteronu

Post autor: Ligia »

sylwia30Jak powiedziałam lekarzowi,że 7-8 dni po owu mam dobry progesteron ostatnio rewelacyjny (według mnie) ponad 21 to powiedział,że wtedy mógł być dobry,ale może szybko spada i jest problem z zagnieżdżeniem. Ale dzięki za radę,teraz mnie nie będzie jak wrócę to zapytam. :D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”