PROGESTERON

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
majls
Posty: 91
Rejestracja: 09 sie 2006 00:00

Post autor: majls »

hej

dzis mam wizyte u dr, mój progesteron wynois (<0,2) - mega mało.

Prolaktyna jest ok, ale dzięki połówce bromrgonu na noc. dół mam okropny, bo tez nie mam owulacji, a le jeszcze w tym cyklu zacznę ziółka, moze poskutkuje, jedno co mnie zastanwia, to dzismam dostać@ - wg kalendarza, a mnie pobolewa prawy jajnik i sluz mam jakby płodny.....zgłupiec mozna.

a moze to czysta wariacja. mam nadzieje, że mimo wszystko uda sie zaciążyć, przeciez medycyna tak bardzo sie roziwneła....
Awatar użytkownika
bialanoc
Posty: 1542
Rejestracja: 13 paź 2006 00:00

Post autor: bialanoc »

dziweczyny,
zalezy mi na szybkiej odpowiedzi,

czy jest sens robic progesteron w 21 dniu cyklu jesli moje cykle sa ponad 30 dniowe, bo wydaje mi sie ze kolo 21 dni mam wlasnie owu, czy ten test ma sens?

pozdrawiam
anonymouse015
Posty: 248
Rejestracja: 23 sty 2007 01:00

Post autor: anonymouse015 »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
bialanoc
Posty: 1542
Rejestracja: 13 paź 2006 00:00

Post autor: bialanoc »

Margerytko,

starsznie ci dziekue za odpowiedz i informacje.
faktycznie zaczelam juz czytac i pisac w innych tematach bo to wszystko powiazane a po drugie dochodza inne problemy niz ta tarczyca

masz racje ,progesteron w drugiej polowie cyklu (miejmy nadzieje ze juz po owulacji jesli wogole byla) powinien cos juz pokazac, zrobilam jeszcze prolaktyne, zobaczymy co wyjdzie,

co do obecnosci cialka zoltego i tak niskiego progesteronu to tez wydaje mi sie to podejrzane, moze zapytajcie na forum eksperta

dzieki i pozdrawiam
bialanoc
Awatar użytkownika
Mezia
Posty: 58
Rejestracja: 07 lut 2007 01:00

Post autor: Mezia »

Dziewczyny proszę powiedzcie mi czy poziom progesteronu 3,88nmol/l 20dc na dwa dni przed @ (niestety dostałam 22dc) wcale nie musi oznaczać braku owulacji?
anonymouse015
Posty: 248
Rejestracja: 23 sty 2007 01:00

Post autor: anonymouse015 »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
magdula80
Posty: 51
Rejestracja: 21 lis 2006 01:00

wyniki

Post autor: magdula80 »

Proszę o interpretację wyników:
LH 5,9
FFSH 8,1
ESTRIADOL 19,4
PROLAKTYNA 306,5
TESTOSTERON 0,28
PROGESTERON 7,2
SGBG 66,2
DHEA-S 77,0
Awatar użytkownika
bialanoc
Posty: 1542
Rejestracja: 13 paź 2006 00:00

Post autor: bialanoc »

hej
zroblam ten progesteron ale wyszedl kiepski , w 20 dniu cyklu 0,02 ( nie pamietam jednostek ale te standardowe) czyli o wiele za malo na ten dzien cyklu :( pocieszam sie ze u mnie wtedy dopiero byla pewnie owulacja po mam dlugie cykle i wynik nie byl miarodajny

co tam u ciebie Margerytko?
anonymouse015
Posty: 248
Rejestracja: 23 sty 2007 01:00

Post autor: anonymouse015 »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
bialanoc
Posty: 1542
Rejestracja: 13 paź 2006 00:00

Post autor: bialanoc »

margerytko,

tak, biore duphaston na ten nieszczesny progesteron, juz 3 miesiace ale wynikow lepszych brak, tak sie zastanawiam po co ja go biore, czy za kolejne pare miesiecy cos sie poprawi? nie wiadomo
a pamietasz gdzie wyczytalas ze duphastonu nie wykryje sie we krwi? bo to ciekawe, ja nie robilam wynikow progesteronu w cyklach w duphastonem bo myslalam ze to zamaze wynik i pewnie dlatego ten wynik taki kiepsciutki :)

pozdrawiam
anonymouse015
Posty: 248
Rejestracja: 23 sty 2007 01:00

Post autor: anonymouse015 »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
bialanoc
Posty: 1542
Rejestracja: 13 paź 2006 00:00

Post autor: bialanoc »

Margerytko,

nie mam monitoringu cyklu, bo mieszkam za granica i niestety tu na razie nikt nie chce jeszcze mnie poddawac bardziej skomplikowanym procedurom a prywatnie jest strasznie drogo. Wiec lecze sie u polskiego ginekologa jak przyjezdzam do kraju. Wiec tak sie troszke z doskoku lecze u niego a miedzyczasie staram sie sama jak najwiecej dowiedziec.

Moj gin tez twierdzi ze duphaston nie zablokuje owulacji jakb miala byc to bedzie , a ja podczas brania tego leku nie zauwazylam nawet sladu owu (nie ma skoku temperatury o sluzie plodnym nie wspomne) . I wydawalo mi sie ze przed wlaczeniem duphastonu lepiej to wygladalo chociaz cykle byly faktycznie lugie 5-6 tyg.Wiec tak jak u ciebie owu jesli bla to pozno, a teraz jakos nic nie widze przez ten duphaston :(

Oprocz niego nic innego nie biore, tzn odjadam slawny olejek z wiesiolka,a ty cos jeszcze lykasz?

dzieki za linka odnosnie wyktywania duphastonu w testach, wlasnie czegos takiego szukalam bo mojapani doktor ogolna co mnie niby leczy to nie kazala robic progesteronu w trakcie brania duphastonu bo to zafalszuje wyniki, ot i cala wielka brytania i lekarze ogolni chcacy leczyc wszystko glowa puchnie :)

pozdrawiam cieplo
anonymouse015
Posty: 248
Rejestracja: 23 sty 2007 01:00

Post autor: anonymouse015 »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
bialanoc
Posty: 1542
Rejestracja: 13 paź 2006 00:00

Post autor: bialanoc »

no tak, moja doktorka to sie zna jak pies na gwiazdach wiec na nia nawet nie licze tylko slucham doktorka z polski ale z tym duphastonem to tez mi sie nie podoba,
wypytj margerytko koniecznie swojej lekarki jak pojdziesz i napisz co sie dowiedzialas :)

pozdrawiam
anonymouse015
Posty: 248
Rejestracja: 23 sty 2007 01:00

Post autor: anonymouse015 »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”