BYTOM (cz.II)

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

scrabit
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2012 18:01

Re: BYTOM (cz.II)

Post autor: scrabit »

uff, ale tu cisza...

a ja do Was z pytaniem. Muszę zrobić badanie nasienia (pierwsze). Jestem z Bytomia. Lekarz polecił Laboratorium Fryda, ale trafiłem również na inne np. Provita w Katowicach, NOVOMEDICA w Mysłowicach, GYNCENTRUM w Katowicach, Antrum/Demeter w Bytomiu, Zięba Clinic w Katowicach... Wybór niemały i rozbieżność w cenach spora. Którą z placówek polecicie? I co powinno zawierać pierwsze badanie nasienia (definicja tego badania bywa odmienna w zależności od źródła :( )?
Awatar użytkownika
fiolka30
Posty: 268
Rejestracja: 03 kwie 2009 00:00

Re: BYTOM (cz.II)

Post autor: fiolka30 »

jak jestes z Bytomia to polecam demeter - komfort psychiczny bo bedziesz mial mozliwosc dowiezienia nasienia do 20 minut i laboratorium wiarygodne , z tego co sie orientuje to Fryde odradzam a pozatym wiekszosc klinik nie honoruje badan z frydy , a tak pozatym to wszedzeie oddaje sie nasienie na miejscu , w Demeter sie dogadasz pod warunkiem ze jestes z Bytomia i tak jak wczesniej pisalam dowieziesz do 20 minut moj emek tak mial .Powodzenia
Klinika Provita
hormonki,tarczyca, cytologia, hsg :), histero i laparo ok , kariotypy, cftr ok:)
słaba armia :(
6 AID klapa :(
IMSI , długi protokół -:/
II IMSI 09/2011- krotki protokol z antagonista
tylko 2 zarodki 6a, 6b podane w 3 dobie - :(
BRAK POMYSŁU CO DALEJ ??????
scrabit
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2012 18:01

Re: BYTOM (cz.II)

Post autor: scrabit »

fiolka30 dzięki za odpowiedz... Powiedz mi, co wchodziło w skład tego badania bo na ich stronie znalazłem tylko Spermiogram orientacyjny który kosztuje 20zł. W porównaniu z pozostałymi placówkami (gdzie ceny rozpoczynają się 50zł) zastanawiam się skąd ta różnica?
Awatar użytkownika
fiolka30
Posty: 268
Rejestracja: 03 kwie 2009 00:00

Re: BYTOM (cz.II)

Post autor: fiolka30 »

najlepiej badanie zrobic w
Demeter. NZOZ
41-902Bytom,Wrocławska 122
woj. Śląskie, pow. Bytom, gm. Bytom
Telefon: 32 2829094

Więcej... http://www.pkt.pl/s/bytom/251611/demete ... z1jtGllPIs
i najlepiej zrobic calosciowe badanie ok 80-100 zł , najlepiej wczesniej zadzwonic i sie umowic .No i oczywiscie nie pomylic z Antrum bo tam nasienie bedziesz musial oddac na miejscu !!!!! Antrum jest na Olimpijskiej , Demeter na Wrocławskiej , badanie nasienia przeprowadza pani Barbara Horak-Czaczuń
Klinika Provita
hormonki,tarczyca, cytologia, hsg :), histero i laparo ok , kariotypy, cftr ok:)
słaba armia :(
6 AID klapa :(
IMSI , długi protokół -:/
II IMSI 09/2011- krotki protokol z antagonista
tylko 2 zarodki 6a, 6b podane w 3 dobie - :(
BRAK POMYSŁU CO DALEJ ??????
Awatar użytkownika
strawberry30
Posty: 37
Rejestracja: 19 sty 2012 11:28

Re: BYTOM (cz.II)

Post autor: strawberry30 »

witam jestem tutaj nowa na forum czy leczy się ktoś może u Mirosława Ogrodnika ? przyjmuje on w w Antrum w Bytomiu i z tego co wiem min, w Katowicach w Provicie.
kici
Posty: 348
Rejestracja: 21 lis 2005 01:00

Re: BYTOM (cz.II)

Post autor: kici »

Cześć chorowałam na pcos i endometriozę, kilka lat temu trafiłam do dr Ogrodnika do poradni w BYTOMIU, zrobił mi laparoskopię z eukateryzacją jajników i usunięciem ognisk endometriozy, wykonał ją tak dobrze że w 2010 roku zaszłam w ciążę naturalnie bez żadnych metod wspomaganego rozrodu, nawet bez leków. Myślę że to efekt laparoskopii przeprowadzonej przez dr Ogrodnika. Naprawił mi jajniki i stąd ta ciąża, dzisiaj Kuba mój synek ma 8 miesięcy ale jest bardzo chory ale to już inna historia.
Awatar użytkownika
fiolka30
Posty: 268
Rejestracja: 03 kwie 2009 00:00

Re: BYTOM (cz.II)

Post autor: fiolka30 »

strawberry30

Dr Ogrodnik robil mi insemiancje , kawal chlopa na pierwszy widok a bardzo delikatyny i sympatyczny , co do skutecznosci wspomagania rozrodu to nie wiem , ale w Antrum godny polecenia Horak i Tomanek , ten drugi w Provicie przyjmuje , zreszta wg mnie Antrum strata czasu ...ale to toj wybor , przeszlam juz obie kliniki wiec mam porownanie , gdybys zdecydowala sie na Provite godny pelecenia Mańka .Powodzenia
Klinika Provita
hormonki,tarczyca, cytologia, hsg :), histero i laparo ok , kariotypy, cftr ok:)
słaba armia :(
6 AID klapa :(
IMSI , długi protokół -:/
II IMSI 09/2011- krotki protokol z antagonista
tylko 2 zarodki 6a, 6b podane w 3 dobie - :(
BRAK POMYSŁU CO DALEJ ??????
lena16
Posty: 441
Rejestracja: 24 cze 2010 18:15

Re: BYTOM (cz.II)

Post autor: lena16 »

ale ten Bytom daleko uciekł...
zaczęłam się leczyć u doc Horaka, będę przygotowywać się na jesieni do invitro , możecie napisać jak tam - w ANTRUM wygląda procedura i czy wszystko jest robione tam na miejscu, czy w szpitalu na oddziale. jeżeli są tu dziewczyny które miały ivf u doktora to bardzo proszę o wasze wypowiedzi co do kosztów, skuteczności i w ogóle całego obejścia z procedurą.
pozdrawiam
Lenka
______________________________

14 lat czekaliśmy na Ciebie Córeńko

maj 2016 urodziła się A.
ola1891
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2012 17:33

Re: BYTOM (cz.II)

Post autor: ola1891 »

Cześć, Czy któraś z Was miała AMH na poziomie 0,67 i udało jej się zajść w ciąże u dr Horaka w Antrum? a może kogoś innego mi polecicie? Lekarz u którego dzis byłam z wynikiem właśnie jego mi polecił.
tysia2909
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2012 10:33

Re: BYTOM (cz.II)

Post autor: tysia2909 »

Cześć, widzę, że nikt tutaj nie zagląda a ja mam straszny dylemat!
Nie wiem jaką klinikę leczenia niepłodności ze śląska wybrać?!
Mój lekarz polecił mi dr Horaka a Provitę i Gyncentrum wręcz wyśmiał i powiedział, że szczerze odradza mi te dwie kliniki.
Tylko teraz mam burzę wątpliwości - czy polecił mi Dr Horaka bo są kumplami czy poprostu szczerze mówił?
Sama nie wiem co teraz zrobić, czym się kierować. W zasadzie o in vitro w Bytomiu nic nie wiem?! Jakie mogą być łączne koszty in vitro w poszczególnych klinikach?
Proszę Was bardzo o poradę...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
iwowys
Posty: 175
Rejestracja: 06 kwie 2011 16:20

Re: BYTOM (cz.II)

Post autor: iwowys »

hej, ja się leczyłam w Provicie od marca 2012 r do teraz. Efekty są takie :
16.09.11 -1 IUI- Beta-116 ciąża biochemiczna
19.11.11-2 IUI nic
19.12.11- 3 IUI- Beta 13,88,
16.04.12- 4 IUI nie pękły pęcherzyki
11.05.12- 5 IUI nic
lekarz pronuje in vitro, ale ja już kasy nie mam, a i tak mój jest przeciwny.
Obecnie jestem po pierwszej wizycie w Bytomiu w poradni leczenia niepłodności na NFZ.
Mnie Provitę i lekarza do którego poszłam poleciły panie ginekolog z mojej poradni. Mają tam wyspecjalizowany i nowoczesny sprzęt.
Znów Antrum to nic co do sprzętu nie wiem, ale jest tam doświadczony lekarz od którego inni z Provity się uczyli.
Sama musisz podjąc decycję, bo ile ludzi tyle opinii. Pozdrawiam i do boju. Nie czekaj za długo z decyzją.

Aaaa koszt w Provicie jak dla mnie to był ok 10tys. To też zależy c czym jest u ciebie problem i jak cię stymulować będą i oczywiście od protokołu. Powiem tylko że koszt IUI w Antrum to 390 zł a w Provicie 700zł. Różnica jest.
23 Styczeń'13 IMSI25 transfer-5A i 4A,12 dpt-151.53, 14 dpt-379.87, 20 dpt-3469 TP 18.10.2013r.
tysia2909
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2012 10:33

Re: BYTOM (cz.II)

Post autor: tysia2909 »

Dziekuje za odp.
Podobno w naszym przypadku, przez slabe zolnierzyki i czasami brak owulacji w gre wchodzi tylko in vitro :(
A ktorego lekarza moglabys polecic albo przeciwnie, do ktorego lepiej nie zagladac? zastanawiam sie nad dr Tomankiem lub dr Pyliga-Zytniewska.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
iwowys
Posty: 175
Rejestracja: 06 kwie 2011 16:20

Re: BYTOM (cz.II)

Post autor: iwowys »

Ja chodziłam do dr Cholewa. Polecam.
23 Styczeń'13 IMSI25 transfer-5A i 4A,12 dpt-151.53, 14 dpt-379.87, 20 dpt-3469 TP 18.10.2013r.
spodenki1
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2012 20:23

Re: BYTOM (cz.II)

Post autor: spodenki1 »

Hej,

Ja mam mieszane uczucia co doPani Dr Paligi - Żytniewskiej. Najpierw skierowała mojego męża do Angeliusa w Katowicach na badania (koszt ok 300zł), następnie zobaczywszy jego wyniki uznała że w grę wchodzi tylko in vitro, ale że możemy to jeszcze skonsultować z urologiem - skonsultowaliśmy i lekarz stwierdził że nie wie dlaczego pani dr tak nam powiedziała bo wyniki nie są "takie złe" jak mówiła ;/
Obecnie w najbliższym czasie planuję laparoskopię już u innego lekarza i zobaczymy co będzie, ale jeżeli chodzi o Pani Dr to sama nie wiem czym się tak wszyscy zachwycają...
mg5
Zarząd Stowarzyszenia
Zarząd Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Posty: 18659
Rejestracja: 16 lut 2008 01:00

Re: BYTOM (cz.II)

Post autor: mg5 »

W świętochłowickim szpitalu na oddziale ginekologii i położnictwa realizowany jest bezpłatny program diagnozowania niepłodności. Podczas kilkudniowego pobytu w szpitalu pacjentki poddawane są szeregowi zaawansowanych badań, wśród nich m.in. kontrola hormonu AMH, oznaczenie bakteriologii, diagnostyka USG - wszystko w ramach NFZ.
Szczegóły poniżej


http://swiony.pl/i,nowe-bezplatne-uslug ... 07965.html



 


ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”