WIELKOŚĆ ZARODKA / PĘCHERZYKA

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asia_filip
Posty: 395
Rejestracja: 15 lut 2008 01:00

Post autor: asia_filip »

magda23l sprawdziłam wydruki ... u mnie w 6t6d - zarodek miał 8,8 mm, natomiast 8t6d - 21,8 mm. Tak więc wychodzi na to, że jesteś pod koniec 8 lub na początku 9 tygodnia :)
XII.2002 r. - aniołek (8 tc), IX.2004 r. - synek
I.2007 r. ciąża biochemiczna, II.2008 - IUI nieudana, 31.07.2008 - laparo (prawy jajowód niedrożny, w lewym usunięte zrosty)
1 cykl po laparo - 33 dc. - beta 693 i córcia ur. V.2009
Aniołek synek - 16 tc (*) 25.12.2012
Awatar użytkownika
Olciax
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2009 00:00

Post autor: Olciax »

hej dziewczyny :) musiałam napisać tutaj , żeby ktoś podzielił się ze mną swoją opinią. Otóz ostatnia miesiączkę mialam 4 czerwca , do zaplodnienia mogło dojśc 16 czerwca . Byłam u ginekologa stwierdzil bardzo maly pęcherzyk ciązowy o wielkości 0,6 mm. Natomiast 4 dni pózniej zaczęłam plamić - jasnobrązowy sluz . Ginekolog powiedział , że pęcherzyk ma 1,3 mm , zarys ciałka zółtego ,ale zarodka nie widac . Diagnoza : Kazał przyjśc za tydzień , ponieważ nie wie czy to nie puste jajo płodowe , albo jeszcze za wczesna ciąza . Także powiedzcie mi co sądzicie na ten temat . Wizyta dopiero w piątek . Mam obawy
Awatar użytkownika
elunia76
Posty: 26
Rejestracja: 05 lis 2005 01:00

Post autor: elunia76 »

Witam, też jestem w ciąży na podobnym etapie co Ty (ostatnia miesiączka 04.06). W miniony czwartek byłam na usg i pęcherzyk ciążowy był wielkości 1.1mm, lekarz mówił, że na ten etap ciąży wszystko ok, kazał przyjść za dwa tygodnie aby zobaczyć i usłyszeć serduszko. Myślę, że nie masz się co stresować to moje drugie dziecko i z pierwszym było podobnie najpierw pęcherzyk a potem serducho. Niestety trzeba czekać - maluszek potrzebuje czasu na rozwój :) Długo plamiłaś, robiłaś badanie progesteronu?
Awatar użytkownika
anielica26
Posty: 118
Rejestracja: 14 lip 2009 00:00

Post autor: anielica26 »

Witam.Ja ostatni okres miałam 23maja.Byłam w piątek u lekarza-jest zarodek-ale tylko 0.6cm. Kazał mi przyjść 20.07. Nie wiem czy to dobra wiadomość, czy to oznacza, że ciąża nie rozwija się prawidłowo? Dodam, że byłam 02.07 w szpitalu, bo dostałam krwawienie, na usg jeszcze nie widzieli zarodka. czy to mozliwe, że przez ponad tydzień urósł tylko0.6cm?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Kamila.
Awatar użytkownika
Olciax
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2009 00:00

Post autor: Olciax »

no plamie nadal , jest to brunatne plamienie . Ni , nie robiłam badan ;/ ale lekarz powiedział , że mam nie panikować od razu . Prez[isal luteinę i kazał leżec , a do kontroli w piątek na usg .
Awatar użytkownika
Fabiene
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2008 00:00

Post autor: Fabiene »

Dziewczyny czy to możliwe żeby w ok. 6 tygodniu ciąży nie było widać zarodka na usg? :oops:
Awatar użytkownika
Olciax
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2009 00:00

Post autor: Olciax »

droga Fabiene :) jezeli jest to okolo 6 tygodnia to tak jak u mnie :) tez nie widac jeszcze zarodka . ale nie ma sie czym martwic .. przeciez myslac od dnia zaplodnienia sa to gdzies okolo 4 tygodnie :) musimy pozwolic fasolce urosnac . ja na usg ide w piatek i mam nadzieje ze juz cos zobacze :)
Awatar użytkownika
anielica26
Posty: 118
Rejestracja: 14 lip 2009 00:00

Post autor: anielica26 »

Witajcie dziewczynki. Tak samo jak wy ja miałam!!! W 6 tygodniu nie było widać zarodka- lekarz mówił, że albo jest na tyle wcześnie, albo to będzie tzw.puste jajo. Tydzień póżniej zarodeczek się już pokazał na usg.
[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Awatar użytkownika
anielica26
Posty: 118
Rejestracja: 14 lip 2009 00:00

Post autor: anielica26 »

Olciax-ja w 6tc też zaczęłam plamić. to znaczy, u mnie to było tak,że w czwartek dostałam dość silnego krwawienia- wylądowałam w szpitalu. Tam się okazało,że jest pęcherz ciążowy-lecz niestety brak zarodka. Jednak tydzień później kolejne usg i jest zarodeczek 0.6cm. Plamienie samo przeszło, a ja czekam na kolejną wizytę.
[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Awatar użytkownika
anielica26
Posty: 118
Rejestracja: 14 lip 2009 00:00

Post autor: anielica26 »

A ja byłam wczoraj na usg....mój zarodek prawie wogóle nie urósł przez te 8 dni :(:(:( Jestem załamana:(:(:( Dziś robię betę i jutro z wynikami na wizytę i jak mi gin powiedział" wtedy podejmiemy jakieś kroki"...
Czy jest jeszcze jakaś szansa na to, by zarodeczek zaczął rosnąć i rozwijać się prawidłowo??? Dodam, ze dziś powinnam być w 8t3d ciąży wg OM. Martwię się bardzo....
Kamila
Awatar użytkownika
kropelka84
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2009 00:00

Post autor: kropelka84 »

witam was serdecznie dziewczyny jestem w 4tyg ciązy miałam podejrzenie ciaży pozamacicznej ale okazało sie ze wszystko jest oki pecherzyk mam od poniedziałku 20.07 i za dwa tygodnie ide do lekarza czekam na zarodek pecherzyk ma 6 mm [treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Awatar użytkownika
anielica26
Posty: 118
Rejestracja: 14 lip 2009 00:00

Post autor: anielica26 »

Witaj kropelka84. Cieszę się, że jest pęcherzyk u Ciebie ;) Zarodek możesz już zobaczyć za dwa tygodnie, ale nie mart się, jeśli go nie zobaczysz...być może owulacja się przesunęła i zobaczysz go później. najważniejsze, to być dobrej myśli i wierzyć, ze wszystko będzie ok. ja bijące serduszko dzidzi zobaczyłam dopiero w 7t2dc-według sprzętu gina, bo jednak od OM byłam wtedy w 8t4d. [treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Awatar użytkownika
nikulam
Posty: 24
Rejestracja: 23 lip 2009 00:00

Post autor: nikulam »

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku] Ostatnia miesiaczke miałam 17.06, a owulacje 8 lipca. zapisałam sie na USG na 29 lipca. Mam pytanie czy jest szansa,ze cos juz wtedy zobacze? Będzie to dokładnie 6tyg. liczac od ostatniej @ a 3 tyg. liczac od owulacji.
Awatar użytkownika
nikulam
Posty: 24
Rejestracja: 23 lip 2009 00:00

Post autor: nikulam »

Anielico---nic jednak nie zobaczyłam:(Pęcherzyk ma 9.2 mm i nie widać jeszcze zarodka. wielkość wskazuje na 4/5 tydz. wg. miesiączki to powinien być 6,ale póżno owulacja wiec to moze dlatego.
Awatar użytkownika
anielica26
Posty: 118
Rejestracja: 14 lip 2009 00:00

Post autor: anielica26 »

Droga niukalam.Wydaje mi się, że jednak za wcześnie- pisałam, że ja zobaczyłam swój zarodek w 7tc, to był wiek według usg, bo od ostatniej miesiączki to był 8t2d. Różnica aż 9 dni. [treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”