Adopcja w KOSZALINIE

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
basiia
Posty: 60
Rejestracja: 14 lis 2014 17:03

Re: Adopcja w KOSZALINIE

Post autor: basiia »

Tak jak mówiłam nie ma ani głupich pytań ani głupich odpowiedzi :) było fajnie i niezmiernie miło było Was poznać face to face :)
k0szalin
Posty: 33
Rejestracja: 03 cze 2012 14:34

Re: Adopcja w KOSZALINIE

Post autor: k0szalin »

Fakt, było miło... i fajne tematy się wczoraj przewijały. Co pokazuje, że te spotkania mają sens.
gijane1 pisze: pewnie gadałam trzy po trzy z nerwów :) ale mam nadzieje, że nie aż tak strasznie :)
- spokojnie... to ze emocje są to każdy kto był to z pewnością o tym wie i to rozumie. Każdy z nas przez to przechodzi/przechodził. A z czasem ta tematyka normalnieje, na prawdę... aż staje się .... normalnością :)

Czyli widzimy się za miesiąc :)
basiia pisze:Tak jak mówiłam nie ma ani głupich pytań ani głupich odpowiedzi :) było fajnie i niezmiernie miło było Was poznać face to face :)
- potwierdzam :) ... wg. mnie w tej tematyce nie pytać to błąd.... a nie korzystać z wiedzy i doświadczeń innych - tym większy błąd. Ale to tylko moje prywatne zdanie wyrobione na podstawie swoich doświadczeń i obserwacji wielu kandydatów podczas tych spotkań.
szczęśliwy ojciec :)
Awatar użytkownika
gijane1
Posty: 30
Rejestracja: 24 wrz 2016 00:13

Re: Adopcja w KOSZALINIE

Post autor: gijane1 »

basiia ja mam nadzieję, że już na dniach zadzwoni do was telefon - az miło popatrzec jacy jestescie naładowani pozytywna energią... az buzujecie :) ...... trzymam mocno kciuki :)
IX.2016 - pierwsza wizyta w POA
XII.2016 - rentgen domku :)
II.2017 - kwalifikacja na kurs :)
27.03.2018 r. - TEN TELEfON
29.03.2018 r. - pierwsze spotkanie z naszym szczęściem
23.04.2018 r. - powierzenie pieczy
17.05.2018 r. - Ostateczna spraw i już razem na zawsze
basiia
Posty: 60
Rejestracja: 14 lis 2014 17:03

Re: Adopcja w KOSZALINIE

Post autor: basiia »

gijane1 o tak niech ten telefon zadzwoni :) Pozytywne nastawienie to połowa sukcesu. Jak wracaliśmy do domu to rozmawialiśmy o tym co Was nurtuje czy przejdziemy kwalifikacje i co to takiego ?! Jakbyśmy widzieli siebie rok wstecz :) To spotkanie dało nam siłę na dalsze czekanie :)
Awatar użytkownika
gijane1
Posty: 30
Rejestracja: 24 wrz 2016 00:13

Re: Adopcja w KOSZALINIE

Post autor: gijane1 »

ehhhhh..... człowiek ma tyle obaw... ale wierzą, że sie uda :) - dzisiaj jedziemy na spotkanie z psychologiem i pedagogiem..... już siedzę jak na szpilkach :)

Jak będziecie w pobliżu Koszalina to zapraszamy na kawę :) - powypytujemy was co nieco :mrgreen:
IX.2016 - pierwsza wizyta w POA
XII.2016 - rentgen domku :)
II.2017 - kwalifikacja na kurs :)
27.03.2018 r. - TEN TELEfON
29.03.2018 r. - pierwsze spotkanie z naszym szczęściem
23.04.2018 r. - powierzenie pieczy
17.05.2018 r. - Ostateczna spraw i już razem na zawsze
basiia
Posty: 60
Rejestracja: 14 lis 2014 17:03

Re: Adopcja w KOSZALINIE

Post autor: basiia »

gijane1 dziękujemy za zaproszenie :) wpadamy czasami do Koszalina wiec kto wie ;) Przed Wami jeszcze długa droga, może chwile zwątpienia lecz wszystko co przeżyjecie w ośrodku może jeszcze bardziej umocnić związek :) a na końcu drogi jest ktoś wymarzony, wyczekany itp. :)
Powodzenia na spotkaniu
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Adopcja w KOSZALINIE

Post autor: Go30 »

Witajcie, przypominam, że jest to wątek merytoryczny. Bardzo proszę o zachowanie jego formuły, pisząc tu o procedurach w ośrodku koszalińskim. Na luźne pogaduchy zapraszam do działu :arrow: pogadajmy o adopcji. Możecie pisać w istniejącym temacie lub założyć swój, koszaliński wątek. W razie problemów służę pomocą

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


limoncia83
Posty: 214
Rejestracja: 31 mar 2016 17:58

Re: Adopcja w KOSZALINIE

Post autor: limoncia83 »

Witajcie z M zdecydowaliśmy się na adopcję jesteśmy w trakcie kompletowania dokumentów do Oa , na pierwszym spotkaniu byliśmy w szczecinie ale ze względu na czas dojazdow i pracę M zdecydowaliśmy się na Koszalin gdyż mieszkamy 70 KM od Koszalina powiedzcie mi proszę ile w tej chwili ok czeka się na spotkania z psychologiem i na szkolenie no i na samą adopcję jaką jest atmosfera w Oa , 9 grudnia mamy w planach złożenie dokumentów z chęcią bym się spotkała na kawie z kimś kto już przeszedł procedurę lub jest w trakcie będę na dniach w Koszalinie tj w przyszłym tyg we wtorek cały dzień proszę dajcie znać
k0szalin
Posty: 33
Rejestracja: 03 cze 2012 14:34

Re: Adopcja w KOSZALINIE

Post autor: k0szalin »

Witaj,
co do czasów oczekiwania na spotkania to chyba najpewniejszym źródłem jest sam ośrodek... Wiem, że teraz kończą szkolenia, zdaje się 3 grupy... Warto więc dzwonić i się próbować "wbijać" na kolejny termin :)

A co do atmosfery... To jest bardzo przyjazny i pozytywnie nastawiony ośrodek. Czyta się czasami, że w niektórych ośrodkach ich pracownicy zachowują się jak urzędnicy. tu, w Koszalinie tego nie ma. Jest bardzo przyjazna atmosfera, praktycznie z obojętnie kim się rozmawia a znam tam wiele osób... Dlatego tez z czystym sumieniem mogę polecić współpracę z nimi :)

Ośrodek organizuje też grupy wsparcia dla kandydatów, z reguły na początku miesiąca, (info jest na ich stronie), choć ta informacja z reguły ukazuje się kilka dni przed samym spotkaniem, więc jak coś to warto monitorować ją na bieżąco...

Powodzenia!
szczęśliwy ojciec :)
milkaaa1
Posty: 68
Rejestracja: 18 lut 2013 16:11

Re: Adopcja w KOSZALINIE

Post autor: milkaaa1 »

Pola_R pisze:Z tego co wiem teraz na jesień szkolenie zaczynają aż trzy grupy, co wskazuje na to, że zanim ja skończę swoje szkolenie to już spora kolejka oczekujących będzie ... dwa lata to brzmi groźnie :(
my skończyliśmy szkolenie... ze względu na przeprowadzkę i naszą sytuację (brak urlopu i półroczny kurs męża w innym mieście) dopiero po dwóch latach zaczęliśmy szkolenie, także oczekiwanie da się przeżyć. Fakt... po półtora roku tęsknota w sercu jest już coraz większa. To że czeka się długo to dobrze, bo ja wchodząc pierwszy raz do ośrodka (chociaż ze 100% pewnością decyzji) w sercu jeszcze nie czułam miłości do dziecka którego nadal jeszcze z nami nie ma, ta miłość jest piękna i przychodzi z czasem i pozwala czekać i wszytko przetrwać. Myślę że czekanie wzmocniło nas wewnętrznie. Pozdrawiam wszystkich czekających :):):)
07.2011- początek starań
2017- to był dobry rok :):):) nasze małe słoneczko jest już z nami:)
k0szalin
Posty: 33
Rejestracja: 03 cze 2012 14:34

Re: Adopcja w KOSZALINIE

Post autor: k0szalin »

Witaj milkaaa1,
milkaaa1 pisze:Myślę że czekanie wzmocniło nas wewnętrznie.
Z pewnością wzmocniło... I utwierdziło w słuszności decyzji.
29 marca o 16.30 jest niezobowiązujące spotkanie w ośrodku. Jak potrzebujesz rozmowy na ten temat z rodzicem adopcyjnym (czyli jak TO tak na prawdę jest) to lepszej możliwości chyba nie ma :)
Pozdrawiam
szczęśliwy ojciec :)
milkaaa1
Posty: 68
Rejestracja: 18 lut 2013 16:11

Re: Adopcja w KOSZALINIE

Post autor: milkaaa1 »

Spotkania w ośrodku z rodzicami są naprawdę pomocne, byliśmy pierwszy raz w ośrodku właśnie na takim spotkaniu i utwierdzilo nas e przekonaniu o słuszności naszej decyzji. Niestety mamy dość daleko do Koszalina i nie jest o wcale taka łatwa wyprawa :(
07.2011- początek starań
2017- to był dobry rok :):):) nasze małe słoneczko jest już z nami:)
milkaaa1
Posty: 68
Rejestracja: 18 lut 2013 16:11

Re: Adopcja w KOSZALINIE

Post autor: milkaaa1 »

Pytanie- Czy jest jakieś okres który musi minąć pomiędzy pierwsza adopcja a druga? Chyba obiło mi się kiedyś o uszy trzy lata dlatego pytam. Z góry dziękuje za odpowiedz. W naszych serduszkach i naszego małego kurczaka jest jeszcze dużo miejsca:) Kurczaczek ma nawet miejsce na siostrzyczkę i braciszka:):):)
07.2011- początek starań
2017- to był dobry rok :):):) nasze małe słoneczko jest już z nami:)
poleca
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2021 21:11

Adopcja w KOSZALINIE

Post autor: poleca »

Czy jest ktoś kto brał udział w procesie adopcji w Koszalinie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”