androlog urolog w Wawie

Archiwum forum "O plemnikach"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
core1
Posty: 19
Rejestracja: 12 sie 2004 00:00

Post autor: core1 »

Badania robilem u Dr. w gabiniecie. Za pierwszym razem wszystko było w porządku tzn. dostałem wynik do "ręki" dwa dni po badaniu. Teraz miałem drugą wizytę. Byłem bardzo ciekawy czy przyjmowanie prochów przez 7 tygodniu pomaga mi czy też nie. Zresztą żona ma w środę wizytę u swojego gina i chciałem mu je pokazać. A tu masz chłopie placek...
Awatar użytkownika
mtmonika
Posty: 323
Rejestracja: 23 mar 2004 01:00

Post autor: mtmonika »

A czy nie ma tam pielęgniarki, którą mógłbyś poprosić o wgląd w wynik??
A czy wczesniejszy wynik jest u ciebie, czy też u doktorka?

Ja wiem, żę dla WAs to badanie jest bardzo stresująće, ale może byś spróbował zrobić je także w innym laboratorium??

Jeszcze jedno pytanie, czy to znaczy,że jak robiłeś badanie u niego w gabinecie, to on je prowadził, czy jakaś laborantka. Może ona Ci pomoże?
Monika
Awatar użytkownika
julka6
Posty: 9
Rejestracja: 26 sie 2004 00:00

Post autor: julka6 »

Cześć Core, mam nadzieję, że nie odpuściłeś leczenia. Mój M. też nie dostaje wyników na rękę, ale myślę, że ważniejsze jest to, że podczas wizyt często słyszy, jak dzwonią pacjenci i odmawiają spotkanie z dr J. (mówią, że "właśnie im się udało") Życzę tego także i Tobie :-) (i sobie, i mtmonice, i wszystkim!!!!!!!!!!!) A! i jeszcze jedno: może trzeba jednak, żebyś odczekał trzy pełne miesiące, żeby stwierdzić jak naprawdę działają leki? Następnym razem (o ile zdecydujesz sie pójść) zapisz po prostu wyniki, które J. będzie odczytywał ze swojego zeszyciku. Pozdrawiam serdecznie! Julka
Awatar użytkownika
core1
Posty: 19
Rejestracja: 12 sie 2004 00:00

Post autor: core1 »

Czesc Julka6, może masz racje, że należy jeszcze poczekać ale powiem szczerze, że byłem mocno zaskoczony całą sytuacją. Bo jeżeli za kazdym razem oddajemy nasienie to chyba jest ono badane. Jeżeli jest badane to powinien być wynik tego badania - chyba, że rzeczywiście Dr. bada nasienie sam (być może używa mikroskopu, który jest na stole w gabinecie) i wyniki zapisuje w swoim zeszycie. Tak czy inaczej kazdy pacjent ma prawo wiedzieć co się dzieje a tłumaczenie, że wynik jest ale tak naprawdę nie moge wiedzieć jaki - to chyba jest to "przegięcie pały"...
Coz poczekam do nastepnej wizyty i zobacze co sie bedzie dzialo.
Pozdrawiam C1
Awatar użytkownika
core1
Posty: 19
Rejestracja: 12 sie 2004 00:00

Post autor: core1 »

Czesc MTMONIKA, w gabinecie nie ma pani pielegniarki takze nie moge do niej zwrocic sie o pomoc.
A Twoj maz gdzie sie leczy?
Pozdrawiam C1
Awatar użytkownika
mtmonika
Posty: 323
Rejestracja: 23 mar 2004 01:00

Post autor: mtmonika »

Witaj core1, julka6!

Przyznam, ze w dalszym ciągu (pomimo pozytywnych wyjasnien julki) sytuacja jest dla mnie conajmniej dziwna. No ale coż ... "dziwny ten świat", jak to spiewał Niemen.
Core, jesli masz tylko w sobie tyle cierpliwości, aby czekać do nastepnej wizyty, to oczywiście czekaj, osobiście Cię podziwiam za tę cierpliwość, bo mnie chyba by cholera trafiła.
Wracając do naszej sytuacji, to my jesteśmy ze Śląska. Tu nie ma żadnych znanych nazwisk andrologów czy urologów. Jedynym, który prowadzi biopsje i zarazem ICSI (ale niestety bez mozliwości mrożenia nasienia) jest dr Huk, o którym tez opinie są mieszane.
Ze względu na brak kasy obecnie daliśmy sobie na wstrzymanie i rozważamy możliwość leczenia u dr Wolskiego w Antrum lub w nowej klinice na śląsku, która ma niebawem (ponoć) ruszyć. Wówczas zobaczymy, jak też nas lekarze będą traktować.

Pozdrawiam
Monika
Awatar użytkownika
Jagus
Posty: 4470
Rejestracja: 07 kwie 2004 00:00

Post autor: Jagus »

Kochani, jeżeli na pierwszej wizycie mężuś odda u doktora nasienie do badania to kiedy może się spodziewać jakiś informacji co tam się dzieje i jakie są te wyniki. Nawet jeżeli są oceniane wyłącznie przez doktora pod mikroskopem to chcielibyśmy wiedziec jaki jest stan.
Nasza [url=http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatabu20060106_-8_Ninusia++is.png]Nineczka[/url]
Nasza [url=http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20080811_-8_Igunia+is.png]Igunia[/url]
Aniołek Kubuś [*]
25.01 CRIO - 18.02 widziałam serduszko...
Awatar użytkownika
core1
Posty: 19
Rejestracja: 12 sie 2004 00:00

Post autor: core1 »

Czesc Jagus, na wyniki zwykle czeka sie okolo dwoch dni. Np: w Novum w Warszawie jezeli jest sie na badaniu rano wynik mozna odebrac po poludniu. U Dr. na Jesionowej czeka sie okolo dwoch dni. PozdrawiamC1.
Awatar użytkownika
core1
Posty: 19
Rejestracja: 12 sie 2004 00:00

Post autor: core1 »

Witam, wczoraj bylem z zonka na konsultacjach u gina. Generalnie powiedział nam abysmy nie marnowali czasu i pieniedzy na moje leczenie u androloga. Powiedział, że przy takich parametrach nasienia nie ma wiekszych szans na naturalne zapłodnienie tylko in vitro....
Pozdrawiam C1
Awatar użytkownika
kwiatuszek78
Posty: 78
Rejestracja: 21 lip 2004 00:00

Post autor: kwiatuszek78 »

core1 Mamy dziś umówiona wizyte u dr. Janczewskiego. chciałabym wiedzieć jak ta wizyta przebiega. Czy on robi od razu badanie nasienia i co z kosztami. Wizyta kosztuje 100 zl. a za badanie nasienia trzeba od razu dopłacić dodatkowo czy jest to wliczone w wizytę.
Sorry, może to głupie pytania, ale chciałabym wiedzieć czego sie spodziewać
Kwiatuszek [img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/blowkiss.gif[/img]

W oczekiwaniu na promyk nadziei

[url=http://www2.fertilityfriend.com/home/5f070]TEMPERATURKI[/url]
Awatar użytkownika
core1
Posty: 19
Rejestracja: 12 sie 2004 00:00

Post autor: core1 »

Witaj Kwiatuszek78. Jezeli maz jest przygotowany tzn. około 5 dni bez stosunkow to od razu bedzie oddawał nasienie. Dr to starszy Pan i każda wizyta bardzo długo trwa (prowadzi czasami długie rozmowy na rozne tematy). Każda wizyta kosztuje 100PLN i na kazdej wizycie Dr. chce aby oddawac nasienie do badania. Powie Wam ze leczenie trwa około roku czasu (kazdemu to mowi bez wzgledu na wyniki badania nasienia). I to chyba wszystko - generalnie nie jest tak zle choc czasami zachowanie Dr. jest troche dziwne (jak dla mnie). Pozdrawiam C1
Awatar użytkownika
kwiatuszek78
Posty: 78
Rejestracja: 21 lip 2004 00:00

Post autor: kwiatuszek78 »

core1 dzięki bardzo za info. Czyli to pobranie nasienia jest wliczone w cene wizyty, tak to zrozumiałam. Tak, mój mąż jest przygotowany, bo wcześniej do niego dzwoniliśmy i powiedział 5 dni wstrzęmięźliwości przed wizytą. Ja też mam mieszane uczucia co do niego, ale wierzę, że wie co robi.
Kwiatuszek [img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/blowkiss.gif[/img]

W oczekiwaniu na promyk nadziei

[url=http://www2.fertilityfriend.com/home/5f070]TEMPERATURKI[/url]
Awatar użytkownika
core1
Posty: 19
Rejestracja: 12 sie 2004 00:00

Post autor: core1 »

Badanie nasienia jest wliczone - tak naprawde to nawet jak sie idzie do niego po recepte to tez sie placi 100PLN. Ja takze bylem optymistycznie nastawiony do leczenia jednak po ostatniej wizycie u gina zony moj optymizm upadl. Dr cudow nie zdziala, jezeli chodzi o sposob leczenia (lekarstwa jakie przepisuje) to sa one standardowe i stosowane przez wszystkich andrologow. Mimo wszystko leczenia nie przerywam a noz-widelec cos sie poprawi. Powodzenia na wizycie! Pozdrawiam C1.
Awatar użytkownika
Pitulanka
Posty: 1272
Rejestracja: 05 lip 2004 00:00

Post autor: Pitulanka »

Witajcie!

Co do badan nasienia to tylko chcialam Was uczulic na zbieranie wynikow. Chodzilismy z mezem do panstwowej kliniki gdzie mial wiele razy badane nasienie i choc to panstwowa klinika przy Akademii Medycznej to i tak badania sa platne. Nie dostawalismy zadnych wynikow tylko slyszelismy same komentarze ze jest dobrze albo ze jest gorzej i trzeba brac witaminy na wzmocnienie. W miedzyczasie bylo sporo prob IUI. Po 1,5 roku stwierdzilismy za tam nam raczej nie pomoga i przenieslismy sie do Novum i tu zaczely sie pytania od mojego gina o wyniki badan nasienia itd. Nie mielismy praktycznie zadnych wiarygodnych wynikow, nawet dla nas samych aby przesledzic zmiany nasienia w dosc sporych odstepach czasowych. Wczesniej liczylismy troche naiwnie ze wyniki nam nie beda potrzebne bo na pewno w koncu sie uda i nie ma czym zawrac sobie glowy. Niestety, jak sami wiecie czasem to moze troche trwac zanim sie uda :wink: i dlatego radze aby jednak kolekjonowac wyniki albo chociaz spisywac je od lekarza bo nie jest powiedziane ze to bedzie ostatni lekarz z ktorym wspolpracujecie....Nam tak sie zdarzylo.

Pozdrawiam, :D
Pitulanka
Awatar użytkownika
core1
Posty: 19
Rejestracja: 12 sie 2004 00:00

Post autor: core1 »

Czesc Kwiatuszek78. Czy mozesz napisac jak sie udala wizyta u Dr ?
Pozdrawiam C1
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - O plemnikach”