FOTELIK SAMOCHODOWY (9-18 kg) i do 36 kg?

Archiwum forów "muszę o tym porozmawiać"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

Ewcia, my mamy teraz Concorda, też fajny :wink:
Amri - mama Amelki
agataka26
Posty: 3281
Rejestracja: 10 sie 2003 00:00

Post autor: agataka26 »

Witajcie,

Nie znalazłam innego wątku o fotelikach i przypinam się tutaj ;)
Karolina waży 15kg i jeszcze mieści się w foteliku 9-18kg, ale Antek w swoim 0-9kg już ledwo no i ciut za dużo do niego waży :) Także przesiada się do fotelika Karoliny a my mamy dylemat jaki fotelik jej kupić 9-36kg czy 15-36 kg. Różnią się te foteliki jak dla mnie znacznie i nie wiem jaki lepszy. "Mniejsze" nie mają regulacji zagłówka, bryła jest bardziej zbliżona do tych 9-18kg ale mają "własne" pasy. Z kolei "większe" wydaje mi się mają lepszą regulację i dziecko dłużej pojeździ w "kompletnym" foteliku zanim się zrobi z niego sama podstawka, ale z kolei pasy... używa się tutaj już tylko samochodowych :?
Macie jakieś doświadczenia w kupowaniu takich fotelików? Jakieś cenne wskazówki?
Karolina należy do dzieci szczupłych ale wysokich, naprawdę nie wiem co będzie dla niej lepsze, pomóżcie proszę, bo nie chcę "wtopić" a to zakup na długie lata. :roll:
Pozdrawiam
Agata

Dodane po: 5 minutach:

I jeszcze jedno pojawiły się foteliki z podnóżkami co o tym myślicie? Ja tak wydumałam, że to niezły pomysł... dziecku te nóżki tak zwisają, nie ma z nimi co zrobić, lądują wtedy na oparciu przedniego fotela, a to kopanie dobija kierowcę :roll: Przy dłuższych trasach chyba nogi nawet mogą dziecku zdrętwieć jak tak wiszą... sama nie wiem, jakieś opinie?
Na koniec czy dużych fotelików można używać na przednim siedzeniu? Czy to zależy od fotelika i powinno być jasno zaznaczone, że ten konkretny fotelik można?
Dobre matki od złych odróżnia nie to, że nie popełniają błędów, lecz to co z tymi błędami robią.
http://diabelskimlyn.blox.pl/html
Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

agataka26 pisze:Na koniec czy dużych fotelików można używać na przednim siedzeniu? Czy to zależy od fotelika i powinno być jasno zaznaczone, że ten konkretny fotelik można?
Fotelików można używać na przednim siedzeniu auta tylko wtedy, kiedy NIE MA PODUSZKI POWIETRZNEJ!!! (ew. jeśli możemy ją wyłączyć)
Amri - mama Amelki
agataka26
Posty: 3281
Rejestracja: 10 sie 2003 00:00

Post autor: agataka26 »

Amri myślałam, że dotyczy to tylko fotelików 0-9kg kiedy dziecko jedzie tyłem do kierunku jazdy.
Dobre matki od złych odróżnia nie to, że nie popełniają błędów, lecz to co z tymi błędami robią.
http://diabelskimlyn.blox.pl/html
gk30
Posty: 783
Rejestracja: 09 mar 2004 01:00

Post autor: gk30 »

mam podobny dylemat musimy się przesiąść z fotelika do 18 kg, co wybrać? i czy te foteliki już z pasami samochodowymi używane można jakoś "przechylić" do spania ewentualnie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

Agataka, to dotyczy wszystkich. Zresztą w samochodach są zazwyczaj przyklwejone ostrzeżenia :roll:

gk30 pisze:foteliki już z pasami samochodowymi używane można jakoś "przechylić" do spania
Można, przynajmniej mój :wink: Odsuwa się go do przodu, a z tyłu opuszcza dodatkową podpórkę i dziecko może spać, a głowa nie leci do przodu :wink: Mam Concord Lift Evo. A widzę, że teraz są one jeszcze udoskonalone - mają dodatkowe osłony boczne :roll:
Amri - mama Amelki
gk30
Posty: 783
Rejestracja: 09 mar 2004 01:00

Post autor: gk30 »

dzięki amri, pokukam "na żywo" w sklepie
Pozdrawiam
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Post autor: Bea_7 »

amri pisze: Mam Concord Lift Evo. A widzę, że teraz są one jeszcze udoskonalone - mają dodatkowe osłony boczne :roll:
Amri i jak się sprawuje ten fotelik?
Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

Bea, ja jestem zadowolona; Amelka raczej też, bo bez problemu do niego wsiada i przypomina o zapięciu pasów :wink:
Jest dość lekki, ma taki specjalny "przytrzymywacz" pasa, więc pas dobrze "układa" się na dziecku. Osłona głowy jest łatwo regulowana, trochę trudniej przestawić fotelik do pozycji do spania, kiedy dziecko już w nim jest :wink: Poza tym łatwo zdejmowana tapicerka :lol:
A! Oparcie się zdejmuje i zostaje samo siedzisko dla starszego dziecka.
Amri - mama Amelki
Awatar użytkownika
dombek
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2008 00:00

Z taniej półki polecam Coneco

Post autor: dombek »

Właśnie nasza 12-miesięczna Amelka dostała Coneco do siedzenia w aucie ;) Model Zenith - dobry fotelik, z dobrych materiałów. płynna regulacja do pozycji półleżącej (o ile można to tak nazwać), dobre trzymanie fotelika przez system zapięcia pasa bezpieczeństwa, dobre wyprofilowanie (boczki siedziska ochraniające i jednocześnie podpórka dla rączek, dość grube, zapewniające bezpieczeństwo a jednocześnie wygodne boki zagłówka chroniące główkę dziecka), przyjemny materiał, fotelik dość szeroki (mieści się w przedziale 9-25 kg), regulowana wysokość wyjścia 5-punktowych pasów fotelika nad ramionami dziecka, wyjmowany dodatkowy zagłówek (gdy dziecko jest np. grubo ubrane zimą), zdejmowana tapicerka (do prania). Wysoki zagłówek fotelika (nadaje się dla wyższych dzieci w wyższym przedziale wiekowym/wagowym) oraz specjalne uchwyty i otwory w siedzisku, pozwalające przeprowadzić bezpośrednio nad tułowiem dziecka samochodowy pas bezp. gdy dziecko jest już bliższe górnego przedziału wiekowego/wagowego, któremu dedykowany jest fotelik. Pan w sklepie uczciwie podszedł do sprawy porównując o 1/3 droższy fotelik Chicco: "Ten fotelik, proszę państwa, to tylko siła marki, której producent tworzy jakieś "organizacje" poprzez które sam sobie przyznaje "gwiazdki". Chicco słynie z tego, że wtopiło już z kilkoma modelami, proponując swoje rozwiązania, raczej nieudane pod względem ergonomii czy bezpieczeństwa. Nie polecam."
Natomiast Coneco to dobry produkt w niższej cenie od podobnych (lub czasem gorszych lub prostszych) produktów, w których płaci się za markę a nie za wyrób.

Pozdrawiam

P.S. Nie jestem przedstawicielem handlowym Coneco :D Po prostu jestem zadowolony z dobrego produktu tańszego niż większość produktów importowanych na nasz rynek, gdzie większość % ceny stanowi marka oraz zysk importera. :)
Awatar użytkownika
25Kasia
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2008 00:00

Post autor: 25Kasia »

Ja z kolei jestem zwolenniczką produktów firmy Maxi Cosi. Oprócz tego, że są to autentycznie ładne foteliki, to jeszcze czytałam gdzieś, że mają atesty i homologacje. Poza tym słyszałam też co mówiły na ich temat dziewczyny, jak byłam z Krzysiem u lekarza. Jedyny ich mankament, to taki, że nie są na każdą kieszeń... . Natomiast z tego co zauważyłam, to czasami można trafić na jakąś promocję w internecie np. ja dla siebie kupowałam na stronie www.atrax.mlo.pl Ale to już Wam zostawiam do oceny.
Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

Myślę, że to może być pomocne w wyborze fotelika: TESTY, OCENY

Pamiętajcie, że najważniejsza jest ocena za BEZPIECZEŃSTWO :wink:
Ostatnio zmieniony 02 gru 2008 21:11 przez amri, łącznie zmieniany 1 raz.
Amri - mama Amelki
Awatar użytkownika
NattiMatti
Posty: 51
Rejestracja: 23 lis 2005 01:00

Romer King TS Plus 2008

Post autor: NattiMatti »

Witam,
szczerze polecam fotelik 9-18 kg Romer King TS Plus. Nasza Córcia przesiadła sie do niego, jak miała 11,5 m-ca. Dobrze wypada w testach, co mozna sprawdzić na "fotelikowej" stonie, na której każda (y) z nas pewnie treoche pobrykała...Fotelik łatwo sie montuje, stabilny, ma wygdny podgłówek, naszej Myszuni głowa nie lata na wszystkie strony jak zasypia, a zasypia w tym foteliku zadziwiająco szybko. Jak ustawi sie pozycję "do spania", to naprawdę mam wrazenie,ze Córci jest wygodnie, bo mi sie nie telepie w tym foteliku.Pokrowiec jest solidny, wiem,ze mozna dokupic wersję letnią, czego my jeszcze nie uczynilismy. Jedynym mankamentem jest cena-zapłacilismy w sklepie w Poznaniu 735 zł, a była jakas tam promocja dla osób posiadających kartę stałego klienta "Akpol".
Zanim kupiliśmy ten fotelik, to przez jakies półtora miesiąca zbieralismy opinie (wśród dzieciatych znajomych i w necie), ostatecznie wahalismy sie między Romerem a Maxi Cosi ze wskazaniem na Romer ze względu na wyższe noty w crasch testach. Poza tym po próbnym zamontowaniu w aucie zarówno Romera jak i Maxi Cosi Priori XP jakos w tym drugim Myszunia miała dośc blisko stópki do przedniego fotela Taty ,a w Romerze jakos miała więcej miejsca wolnego do przedniego fotela.
Jeszcze raz polecam, jesteśmy bardzo zadowoleni!
Awatar użytkownika
kit-katka
Posty: 27
Rejestracja: 13 lis 2008 01:00

Post autor: kit-katka »

Poradzcie prosze poczatkujacej mamie adoptusi.
Musimy przywiezc ja z domu dziecka do nas do domu (150 km). Jest juz duza dziewczynka, niebawem konczy 7 lat. Jest drobna jak na swoj wiek: 114 cm wzrostu, 22,5 kg wagi.
Mala nigdy nie jezdzila samochodem, przejechalismy z nia ostatnio 2 km (razem z pania z domu dziecka) na takiej podstawce podwyzszajacej - i kompletnie nie rozumiala, dlaczego ma siedziec prosto, odpinala pas itp.
Mysle wiec, ze bezpieczniejszy dla niej bylby fotelik niz taka podkladka pod pupe - bo z fotelika tak latwo nie wyjdzie i bedzie ja zmuszal do siedzenia prosto. Sporo podrozujemy, do szkoly tez bedzie jezdzila 6 km w korku, i zwykle bedzie ja odwozic tylko jedno z nas, wiec bedzie siedziala z tylu sama... Nie wiem, czy dobrze kombinuje, ale fotelik wydaje mi sie lepszy niz podstawka pod pupe? Przynajmniej na pierwsze miesiace, kiedy nauczy sie podrozowac :)
Tylko czy sa foteliki na taki wzrost? Mozecie cos podpowiedziec?
Awatar użytkownika
peilin
Posty: 482
Rejestracja: 29 lip 2003 00:00

Post autor: peilin »

My dla naszej 3,5 latki (106 cm) uzywamy Maxi-Cosi Rodi XR. Wydaje m isie, ze bylby dobry tez dla Twojego dziecka - jest dosc mocno wysuwany w gore. Wez pod uwage jedno, w takim foteliku (15 kg +) dziecko tez jest tylko przypiete zwyklym pasem - i latwo moze sie samo wypiac, podobnie z siedzeniem prosto - pewnie latwiej to wyegekwowac niz na podstawce, ale jak nie bedzie chciala tak siedziec, to fotelik ja do tego nie zmusi. Foteliki dla mniejszych dzieci maja 5-punktowe pasy bezpieczenstwa i wtedy jak wepniesz dziecko bez wzgledu czy mu sie to podoba czy nie musi siedziec prosto, ale takie foteliki sa zdecydowanie za male dla Twojej coreczki.
Iwona mama Matyldy i Marcela
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Muszę o tym porozmawiać”