KOAO w Opolu

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
ania8307
Posty: 26
Rejestracja: 11 mar 2010 01:00

Re: Czy jest ktos z KOAO w Opolu?

Post autor: ania8307 »

M.A.Hatlapa a czemu nie dostaliście kwalifikacji? Bo mówią że rzadko ich nie przyznają, więc co się stało? Pytam bo nie wiem na jaki ośrodek mamy się zdecydować, chciałabym jak najwięcej się dowiedzieć zanim się zdecydujemy na którykolwiek. A teraz do którego ośrodka się wybieracie?
M.A.Hatlapa
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2011 11:52

Re: Czy jest ktos z KOAO w Opolu?

Post autor: M.A.Hatlapa »

dlaczego? to dobre pytanie.
1> Jesteśmy rolnikami i nie umiemy udokumentować swoich dochodów, PANI DYREKTOR powiedziała nam, że rada przyznająca kwalifikacje nie przywiązuje większej wagi do dochodów. A potem się okazało, że niemamy kwalifikacji bo mamy za małe dochody.
2> Według KOAO nie musisz mieć osobnego pokoju dla dziecka, ważne jest żeby miało swój kąt, a jak przyjdzie kurator, to żeby mieszkanie było odnowione , i żeby były jakieś ciuszki, łużeczko i takie tam.
My mamy domek o pow. ok. 170m2, dużą działke.
panie stwięrdziły ,że nasze gospodarstwo jest za bardzo rozbudowane i dzieci by się nie odnalazły.
3> No ijeszcze słabe, ale pazytywnie zaliczone psychotesty, które nie były by problemem gdyby nie te pozostałe punkty.
No i tak to wygląda. Jeszcze nie wiemy gdzie się udany. Cały czas myślimy.
Zycze wszystkim powodzenia , nawet w opolu
Małgośka
nanek
Posty: 699
Rejestracja: 28 sty 2006 01:00

Re: Czy jest ktos z KOAO w Opolu?

Post autor: nanek »

M.A.Hatlapa a czy odbyłaś kurs? czy te informacje o ktorych mowisz otrzymalas z osrodka juz po kursie?
pytam bo sama zostalam mamą tym ośrodku i jestem w szoku czytając to co napisałaś.....
pozdrawiam
N
rabbit32
Posty: 1972
Rejestracja: 16 wrz 2009 00:00

Re: Czy jest ktos z KOAO w Opolu?

Post autor: rabbit32 »

Diuna pisze:M.A.Hatlapa No przykro a uzasadnili jakoś swoja decyzję??Co było nie tak!!Pozdrawiam no i próbujcie gdzies indziej co do tego czy mowić no nie wiem ja bym chyba powiedziała bo szczerość przede wszystkim!!Powodzenia
OA i szczerość? Dobry żart, ha, ha, ha....
Awatar użytkownika
Diuna
Posty: 854
Rejestracja: 01 mar 2010 01:00

Re: Czy jest ktos z KOAO w Opolu?

Post autor: Diuna »

rabbit32 To co twoim zdaniem powinno sie mówic nie prawde w osrodku?To jak mają nas poznać i co budować wszystko na kłamstwie?Troche cię nie rozumiem!Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gość

Re: Czy jest ktos z KOAO w Opolu?

Post autor: Gość »

M.A.Hatlapa - wejdź na stronę NOAO w Otwocku. Tam przyjmą cię z otwartymi ramionami.
M.A.Hatlapa
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2011 11:52

Re: Czy jest ktos z KOAO w Opolu?

Post autor: M.A.Hatlapa »

Do nanek :
Tak przeszliśmy przez kurs, potem była wizyta w domu, a potem kwalifikacje.
I potem się dowiedziałam
Małgośka
nanek
Posty: 699
Rejestracja: 28 sty 2006 01:00

Re: Czy jest ktos z KOAO w Opolu?

Post autor: nanek »

M.A.Hatlapa
no coż......
trzymam kciuki abyś szczęście odnalazła w innym osrodku.....
pozdrawiam
N
Awatar użytkownika
doreczka
Posty: 74
Rejestracja: 31 paź 2004 00:00

Re: Czy jest ktos z KOAO w Opolu?

Post autor: doreczka »

Witaj Hatlapa. Jeśli Ci to nie sprawia różnicy to zgłoscie się do najbliższego PCPR jako rodzina adopcyjna. Jest mnóstwo dzieci które czekają na rodziny!!!!!!!! Przejdziecie cała procedurę i pewnie się uda.
pozdrawiam Doreczka
joanna21aa
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2010 14:09

Re: Czy jest ktos z KOAO w Opolu?

Post autor: joanna21aa »

Witam!
Mam 21 lat i urodziłam się z zespołem MRKH (mój artykuł można przeczytać w odnośniku "nasze historie", tytuł: "Zespól MRKH-bezpłodność).W przyszłości czeka mnie adopcja i bardzo zależy mi na tym aby mieć jak największa wiedzę o całym procesie adopcyjnym. Oczywiście przeczytałam już masę książek na ten temat ale to nie to samo co mozliwosc wysłuchania relacji, przemyśleń i odczuć rodziców. W swoim otoczeniu nie znam nikogo kto adoptował i bardzo zależałoby mi na takim spotkaniu/ spotkaniach lub wymianie mail. Jeśli ktoś z Was będzie zainteresowany i będzie chciał podzielić się ze mną swoja historia piszcie. Dodam, ze jestem z Opola i bardzo się uciesze jeśli napisze do mnie ktoś z okolic.
Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam.
GG: 24501922
Poczta: [email protected]
Awatar użytkownika
ewcia2612
Posty: 552
Rejestracja: 27 paź 2009 01:00

Re: Czy jest ktos z KOAO w Opolu?

Post autor: ewcia2612 »

Witam
jestem tu nowa :lol:
chciałabym się dowiedzieć czy nie przepuszczają przez kwalifikacje w publicznym czy katolickim ośrodku
my mamy złożone w katolickim ale jesteśmy dopiero cztery miesiące po złożeniu dokumentów i jeszcze nikt się do nas nie odzywał w sprawie warsztatów. Jeśli jest jeszcze ktoś kto czeka na te warsztaty jesienne to niech się ujawni będzie mi lżej
pozdrawiam
Awatar użytkownika
ania8307
Posty: 26
Rejestracja: 11 mar 2010 01:00

Re: Czy jest ktos z KOAO w Opolu?

Post autor: ania8307 »

Ja chciałam tylko tyle dodać że wraz z mężem bardzo żałujemy iż kiedykolwiek zgłosiliśmy się do ośrodka katolickiego, bo gdybyśmy zgłosili się do publicznego na budowlanych to byłoby to napewno lepsza decyzja, katolickie nie zawsze musi oznaczać lepsze
Awatar użytkownika
ewcia2612
Posty: 552
Rejestracja: 27 paź 2009 01:00

Re: Czy jest ktos z KOAO w Opolu?

Post autor: ewcia2612 »

aniu nie mam rozeznania w opolskich placówkach, dlatego że składaliśmy w Gliwiach a to jest filia ośrodka w Opolu. Powiedz co jest nie tak z tym katolickim OA ? Czytałam o tym ośrodku raczej pozytywne opinie, miałaś jakieś złe doświadczenia tam? czy może zbyt wolno działają, albo często odrzucają?
mg5
Zarząd Stowarzyszenia
Zarząd Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Posty: 18659
Rejestracja: 16 lut 2008 01:00

Re: Czy jest ktos z KOAO w Opolu?

Post autor: mg5 »

Kochani Bocianowicze i Bocianówki, ruszyliśmy dziś z europejską kampanią "Pocztówka Nadziei: Nie-Zwykłe Rodziny", o której pewnie już czytaliście na forum.

TUTAJ jest nasza polska galeria pocztówek, zachęcamy do obejrzenia i dodania własnej :)

TUTAJ wyjaśnienie co, jak i dlaczego.



Proszę, wyślijcie swoje pocztówki nadziei znajomym, rodzinie i koleżankom/kolegom ze swoich wątków. Niech nas zobaczą i sami też się zobaczmy. Pokażmy, jak wiele nas jest i ile jest w nas nadziei!
Jeśli macie jakieś pytania, na które odpowiedzi nie zawiera FAQ, pytajcie TUTAJ , będziemy tłumaczyć i wyjaśniać.



 


ewuchna69
Posty: 12
Rejestracja: 31 mar 2008 00:00

Re: Czy jest ktos z KOAO w Opolu?

Post autor: ewuchna69 »

Dziewczyny, ja jestem na poczatku drogi adopcyjnej czyli ostatecznie przekonanie maza do zlozenia dokumentow. Czytam wasze opinie o opolskich osrodkach i zdecydowalam o Budowlanych. Czy mozecie napisac mi cos wiecej o tym osrodku?? Jak dlugo czeka sie dziecko??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”