Luteina

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Gosiak_
Posty: 53
Rejestracja: 25 paź 2004 00:00

Post autor: Gosiak_ »

Witam, jestem juz prawie :) w piątym tygodniu ciązy, poprzednia utracona w 12 zbyt mały poziom progesteronu. Teraz biore 3 razy dziennie luteine po dwiepastyle na szczęście nie pod jezyk :). Cały czas kontroluje progesteron, dopóki miałam go na poziomie 22,5 bylo oki ale w ciągu zaledwie kilku dni spadl mi do 15,00 i zaczełam sie czuc fatalnie bole brzucha i tak dalej w sumie tak jak przy pierwszym dzidziusiu. Lekarz zalecił mi ta luteinkę i teraz mam znowu 22,5 - 26,3 i czuje się świetnie :). Czyli konkluzja jest taka, że nie ma co myslec o złych aspektach luteiny, nasi lekarze tak samo jak my chca sprowadzic na swiat nasze maluchy a nie im zaszkodzic, skoro same nie mozemy dac im tyle progesteronu ile potrzebuja bierzmy luteine i czekajmy na maluchy :):)
Awatar użytkownika
Urania
Posty: 42
Rejestracja: 24 wrz 2004 00:00

Post autor: Urania »

witam, czy słyszałyście o naturalnym progesteronie w postaci maści? Jest ponoć lepiej wchłanialny. znalazłam związaną z tym stronę internetową: www.sarati.com
Przeczytałam też, że jeśli w czasie ciązy pobierany jest naturalny progesteron - w maści to dzidzia jest inteligentniejsza (sa badania robione prez jakiegoś anglika). Brzmi futurystycznie ale może coś w tym jest. Znalazałm taka maśc i kosztuje około 100-120 zł za sztukę (56 g).
CO o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
sasza78
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2007 01:00

Luteina + Duphaston

Post autor: sasza78 »

Witam, mam pytanko, jestem po jednym poronieniu, teraz po 8 miesiącach jestem znowu w ciaży, bardzo sie boję, dzwoniłam dzisiaj do lekarza i powiedział żebym przyszła za 2 tyg. ale kazał mi kupic luteinę i duphaston. czy te leki można brac razem, bo z tego co tu piszecie to właściwie to samo. w pierwszej ciąży brałam duphasotn, niestety nie pomogło. :( luteine kazał mi brac 2 razy dziennie pod język. najgorsze jezt to że po poronionej ciązy, ja nie potrafie się cieszyć z tej nowej, tylko ciągle się martwię.
Mango
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2007 01:00

Post autor: Mango »

Sasza ja właśnie wróciłam od lekarza i do Duphastonu 3x2 dołożył mi Luteine dopochwowo 2x2. Progesteron mam 14 i to na lekach. Cały czas walczymy o to maleństwo i jeśli gin coś mi zapisuje to biorę zalecane dawki. Mam do niego zaufanie.
trzymaj się życia fasolko
Awatar użytkownika
sasza78
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2007 01:00

Post autor: sasza78 »

wczoraj do luteiny i dophust. dołączył mi cyclo3fort i pimafucin dopochwowo, czy któras z was to brała. jutro idę zrobić badanie progesteronu, prolaktyny, tsh. ale okropnie sie martwie o moją niunie .. :(
Awatar użytkownika
Galain
Posty: 104
Rejestracja: 19 wrz 2006 00:00

Post autor: Galain »

Jestem teraz w 29tc. i 3-tygodnie temu moja ginka zaaplikowala mi luteine (50mg) 2x1. Czy któras z Dziewczyn dostala progesteron w celu ograniczenia skurczow Braxtona-Hicka?

Pozdrawiam, G.
lipiec 2006r. - ciaza naturalna
16 wrzesnia 2006r. - poronienie w 6t.c. - puste jajo plodowe. :(
pazdziernik 2007r. - ciaza naturalna
Mamy synka - Jana. Ur. 6 lipca 2008r. o 8:33. Waga: 3230g. 10/10 Apgar!
anonymouse014
Posty: 1291
Rejestracja: 27 kwie 2007 00:00

Post autor: anonymouse014 »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
Galain
Posty: 104
Rejestracja: 19 wrz 2006 00:00

Post autor: Galain »

ewelinag, dzieki Ci serdeczne za tego posta. Uff, juz myslalam, ze moja ginka aplikuje mi jakas eksperymentalna terapie ;) Przynajmniej znalazlam kogos, kto bierze podobne leki; przy okazji zapytam, czy nie moglabym dostac czegos doustnego; aplikacja dopochwowa jest po pierwsze - jak zawsze - klopotliwa, a po wtore mam wrazenie, ze nie calosc dawki sie wchlania (czysami mam resztki tabletki na wkladce higienicznej)

Pozdrawiam Cie serdecznie i trzymaj sie!
G.
lipiec 2006r. - ciaza naturalna
16 wrzesnia 2006r. - poronienie w 6t.c. - puste jajo plodowe. :(
pazdziernik 2007r. - ciaza naturalna
Mamy synka - Jana. Ur. 6 lipca 2008r. o 8:33. Waga: 3230g. 10/10 Apgar!
anonymouse014
Posty: 1291
Rejestracja: 27 kwie 2007 00:00

Post autor: anonymouse014 »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
Galain
Posty: 104
Rejestracja: 19 wrz 2006 00:00

Post autor: Galain »

ewelinag, DZIEKI ZA WIADOMOSC! dzis bylam na wizycie u mojego ginka; zdecydowalismy sie na progesteron doustnie; pytalam o duphaston, ale lekarz zdecydowal, ze w moim przypadku progesteron powinien byc skuteczniejszy; szyjka jest w porzadku; dostalam tez zwolnienie na 3-tygodnie;
skurcze nie sa absolutnie bolesne i mam nadzieje, ze progesteron zda egzamin, tym bardziej, ze Dzidzia musi byc u mnie w brzuszku jeszcze ponad 2 miesiace;
zobacze, jak ta doustna aplikacja zda egzamin; mam nadzieje, ze tak!

Pozdrawiam Cie serdecznie i trzymam kciuki za Ciebie i Twoje Malenstwo,
:D
G.
lipiec 2006r. - ciaza naturalna
16 wrzesnia 2006r. - poronienie w 6t.c. - puste jajo plodowe. :(
pazdziernik 2007r. - ciaza naturalna
Mamy synka - Jana. Ur. 6 lipca 2008r. o 8:33. Waga: 3230g. 10/10 Apgar!
anonymouse014
Posty: 1291
Rejestracja: 27 kwie 2007 00:00

Post autor: anonymouse014 »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
calineczkaaaa
Posty: 226
Rejestracja: 28 lut 2009 01:00

Post autor: calineczkaaaa »

powróce do starego tematu,bo mam pytanie odnośnie luteiny.

Wiadomo,że jak jest plamienie przed okresem może to oznaczać niski poziom progesteronu,a w ciąży podnosi się ten poziom a zbyt niski może powodować plamienie,więc skąd wiadomo że luteina i np.duphaston na podtrzymanie ciązy w róznych dawkach
dajmy przykład,że jedna dziewczyna ma przepisany jedynie duphaston 2 razy dziennie
a inna większą dawkę i np.do tego luteine
ja biorę 2 tabl.duphastonu i 2 luteiny dopochwowej dziennie
czy tak duża dawka w porównaniu z inną osobą nie jest lepsza na podtrzymanie ciąży,niż osoba która bierze 2 tabletki... :?:

Moja koleżanka była takim przypadkiem,że brała luteine pod język 2 razy dziennie,lekarz nie zalecił więc i po skończeniu opakowania-nie miała plamień i tego typu rzeczy,ale po kilku tygodniach okazało się że płód jest martwy-czy mogło to być powodem obumarcia płodu-nagłe przerwanie podawania luteiny :?:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”