leczenienie niepłodności na NFZ

Archiwum forum "Gdzie się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Eri
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2009 00:00

Post autor: Eri »

Powiem że ten temat trochę napawa mnie optymizmem. Niestety nie stać mnie na prywatne leczenie. Byłam ostatnio u ginekologa w szpitalu i powiedział mi że NFZ nie refunduje leczenia niepłodności i mam się do niego zgłosić prywatnie, dał mi ulotkę i koniec. Próbowałam wypytać o o cokolwiek, jakie koszty mnie czekają i jak wyglądają badania na co się nastawić i na każde kolejne pytanie odpowiadał tak samo : "NFZ nie refunduje zapraszam prywatnie". Załamałam się nieco i od dwóch miesięcy jak tylko mam czas przeglądam internet żeby znaleźć jakieś informacje ponieważ nie stać mnie na leczenie szczególnie jak zobaczyłam cenniki w klinikach. Teraz zdecydowałam się że odwiedzę po kolei wszystkich naszych lekarzy w okolicy póki nie znajdę jakiegoś który spróbuje mi pomóc na kasę chorych. Staram się o dzidzie dopiero 8m-cy wiec myślę że mam jeszcze czas na wydawanie kasy.

Podpisuję się również po pytaniem magi131 otóż gdzie można zrobić badania refundowane mojemu facetowi? Może teraz ktoś trafi na ten wątek przez przypadek i coś się dowiem. Interesują mnie okolice Poznania, sama jestem ze Śremu
Awatar użytkownika
peppa
Posty: 51
Rejestracja: 04 lip 2006 00:00

Post autor: peppa »

w szpitalu bielanskim w Warszawie moj maz robil badania nasienia na nfz, przypuszczam, ze inne szpitale wymienione na stronie nfz zajmujace sie leczeniem nieplodnosci tez robia bezplatnie, nie pamietam jedynie czy to bylo poprostu badanie nasienia czy nasienie bylo oddane do jakiegos testu zwiazanego ze mna, w kazdym razie wynik badania nasienia dostalismy
Awatar użytkownika
Atena123
Posty: 34
Rejestracja: 30 gru 2008 01:00

Post autor: Atena123 »

Ja też ostatnio próbuję się dowiedziec jakie są możliwości leczenia się "państwowo"(chocby częściowo tylko). Nie wiem czy mi się to uda ale chciałabym zapisac się do takiego lekrzarza prywatnie, który leczy również państwowo w Warszawie. Czytałam, że gdzieś dziewczyny tak miały, że szły na prywatną wizytę ale badania, inseminacja były już wykonywane w szpitalu. Może któraś mogłaby mi polecic takiego lekarza w Warszawie albo wiecie gdzie prywatnie przyjmuje dok. Paweł Milewczyk (oprócz Lin-u bo terminy są na październik)?
Awatar użytkownika
sylwunia86
Posty: 471
Rejestracja: 27 paź 2008 01:00

Post autor: sylwunia86 »

Na starynkiewicza w wawie bez skierowania i państwowo, ale pewnie za nie które badania sie placi, ale nie moge stwierdzic dokladnie
2006c.ektopowa 6tydz+laparo
jajowod prawy ok,3.5r prób,
2008-laparo,endometr,PCOS,test kurzoka(+++) bardzo wrogi sluz
9.X.09,1 IUI :-( ,12.XI:(
guek na tarczycy 1,5 cm,2009 laparo-torbiel na prawym jajniku, hiperprolaktynemia
BĘDĘ WALCZYĆ O SZCZĘŚCIE
Awatar użytkownika
peppa
Posty: 51
Rejestracja: 04 lip 2006 00:00

Post autor: peppa »

doradzic nie moge, ale moge odradzic : szp.bielanski w Wa-wie - dr Kosiec - ginekolog androlog endokrynolog, przyjmuje panstwowo , potem namawia na wizyty prywatne i zabiegi , naciaga na maksa na kase, lekcewazacy stosunek, niedelikatny, cwaniak; dr Dworczynska - poczatkowo wydaje sie ok , ale tak naprawde ma wszystko w d.... ( karygodnie bledna diagnoza i zalecenia - konsultowalam u dwoch innych lekarzy)
Awatar użytkownika
bardotka1
Posty: 3457
Rejestracja: 23 sie 2009 00:00

Post autor: bardotka1 »

[quote="Eri"]Cześć! Na pewno za darmo leczenie masz w Cenrum Zdrowia Matki Polki w łodz, chociaż pewnie za coś tam się płaci. Ja zrezygnowałam z elzcenia w tej klinice, bo czekałao sięok. 1 miesiaca na wizytę i czekało się też na hsg. Poza tym przy hsg to byli b. dokładni jeżeli idzie o sprawdzanie czystości pochwy i dzień cyklu. Ale możesz tam spróbować. Słuszałam, że mają niezle wyniki.
Awatar użytkownika
elises
Posty: 1675
Rejestracja: 29 paź 2009 01:00

Post autor: elises »

bardotka1 pisze:Na pewno za darmo leczenie masz w Cenrum Zdrowia Matki Polki w łodz, chociaż pewnie za coś tam się płaci.
ja się zbieram od ponad tygodnia żeby tam zadzwonić, ale jakoś nie mogę się zebrać :lol:

Czy badanie nasienia można wykonać na NFZ?
Awatar użytkownika
iti
Posty: 17293
Rejestracja: 25 maja 2007 00:00

Post autor: iti »

elises pisze:Czy badanie nasienia można wykonać na NFZ?
tak, jest to badanie refundowane
potrzebne skierowanie
Awatar użytkownika
Eri
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2009 00:00

Post autor: Eri »

a czy orientuje się ktoś jaka jest cena takiego refundowanego badania nasienia?
Awatar użytkownika
Pisklaczek78
Posty: 117
Rejestracja: 03 gru 2008 01:00

Post autor: Pisklaczek78 »

Jestem ze śląska i mój gin raczej mi juz nie pomoze chociaz jest świetnym połoznikiem niepłodnościa się nie zajmuje..
Czy gdzies na śląsku jest poradnia leczenia niepłodności gdzie można za darmo uzyskac diagnozę i podjąc jakieś kroki ?
staranka od 2008
HSG- ok jajowody drożne,
armia słaba- brak przeciwciał, brak bakterii,
Polmed- decyzja- przygotowania do IUI
20 września- niespodzianka dwie piękne krechy,
Maluszek rośnie jak na drożdżach ;)
Dominik ur 30.05.2011r
Awatar użytkownika
aneczkis
Posty: 60
Rejestracja: 17 cze 2006 00:00

Post autor: aneczkis »

Witam,

czy we Wrocławiu mozna się leczyć na fundusz??
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Aneczkis
Awatar użytkownika
pilek
Posty: 63
Rejestracja: 08 gru 2008 01:00

Post autor: pilek »

peppa pisze:doradzic nie moge, ale moge odradzic : szp.bielanski w Wa-wie - dr Kosiec - ginekolog androlog endokrynolog, przyjmuje panstwowo , potem namawia na wizyty prywatne i zabiegi , naciaga na maksa na kase, lekcewazacy stosunek, niedelikatny, cwaniak; dr Dworczynska - poczatkowo wydaje sie ok , ale tak naprawde ma wszystko w d.... ( karygodnie bledna diagnoza i zalecenia - konsultowalam u dwoch innych lekarzy)
Popieram opinie na temat dr. Kosca. Też przyjmował mnie w na poczatku Lux Medzie, a potem namawiał na badania do siebie do gabinetu. Za test MTC (ten na wrogi sluz) chcial ode mnie 250zł, gdzie normalnie w klinikach jest za 80zł. Roztrzepany, ale może taka jego uroda;-))
wiolakielce
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2010 13:11

Re: Czy można Leczyć niepłodność "państwowo"?

Post autor: wiolakielce »

podsumowując w jednym zdaniu wszystkie komentarze na forum należy stwierdzić że leczenie niepłodności na NFZ to sprawa bardzo cięzka i praktycznie niemożliwa. Również jestem w podobnej sytuacji szukam dobrego specjalisty który zajmuje sie leczeniem niepłodności i nie chodzi mi o lekarza który leczy wyłącznie w prywatnej klinice. Ja mieszkam w Kielcach niestety brak tu jakiego kolwiek specjalisty z tej dziedziny mimo ze u nas jest klinika leczenia niepłodnosci na prostej która ma podpisany kontrakt z NFZ ale cóz z tego jak barak w niej fachowców. jeśli macie namiary na dobrego lekarza bardzo prosze o cynk
utopia28wawa
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2011 15:42

Re: Czy można Leczyć niepłodność "państwowo"?

Post autor: utopia28wawa »

garbi1
Hej

Czy zdradziłabyś gdzie się leczysz u jakiego lekarza?
Jestem teraz na bezrobotnym i nie stać mnie na wizyty.
Jestem ciekawa czy mnie taki lekarz nie odeśle, jeżeli mam tylko podejrzenia, że jestem niepłodna.

Pozdrawiam
Agnieszka
Awatar użytkownika
stokrotka82
Posty: 67
Rejestracja: 05 sie 2009 00:00

Re: leczenienie niepłodności na NFZ

Post autor: stokrotka82 »

Czy ktoś może wie czy jest możliwość zrobienia badań USG dla mężczyzny górnych i dolnych dróg moczowych, jąder, kanalików nasiennych i prostaty w ramach NFZ?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Gdzie się leczyć?”