leczenienie niepłodności na NFZ

Archiwum forum "Gdzie się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Mooma
Posty: 16
Rejestracja: 12 mar 2004 01:00

leczenienie niepłodności na NFZ

Post autor: Mooma »

Czy ktoś leczy może niepłodność w państwowych klinikach lub poradniach.Czy jest to możliwe? Jeżeli tak ,to czy ktoś jest w stanie mi polecić jakiegoś lekarza?
Mooma mama Gabryśki ur. 12.08.2005, Oraz Dawida ur. 8.01.2009
Aniołek 05.2002
Aniołek 12.2006
Aniołek 06.2007
Awatar użytkownika
Nula
Posty: 1605
Rejestracja: 19 mar 2004 01:00

Post autor: Nula »

Można tylko do pewnego stopnia. Na pewno nie ma za ubezpieczenie inseminacji i inv. Zależy też od kliniki i lekarza. niektóre prywatne kliniki, jak Invicta w Gdańsku przyjmują kilka pacjentów dziennie na ubezpieczenie, to zależy od kontraktu z NFZ, ale to tylko wizyty diagnostyczne i ugs, za hormony już się płaci. Ja obecnie leczę się u zwkłego gin. z przychodni, który jest bardzo dobrym specjalistą, problem niepłodności to jakby jego hobby. Jest zaangażowany w to co robi, poświęca mi więcej czasu, bo jestem nieliczna u niego z tym problemem. Bada mi hormony, zapisuje leki na stymulację, na hiperprolaktynemię, duphaston, daje skierowania na zabiegi itd. Zmieniamy dawki leków, obserwujemy. Dzięki temu, że ma również dyżury w szpitalu robi mi usg, nawet nic za to nie chce. Życzę znalezienia takiego właśnie lekarza. Mi poleciła go pani z laboratorium, gdzie robiłam płatne hormony, odrazu mnie wyczuła i kazała iść do niego. Trzeba pytać ludzi w przychodniach.
Awatar użytkownika
aliszka
Posty: 1976
Rejestracja: 30 wrz 2003 00:00

Post autor: aliszka »

Można, nawet z hormonami i inseminacjami. Niektóre AM mają kliniki zajmujące się niepłodnością i tak właśnie jest w Lublinie.
Awatar użytkownika
protus
Posty: 2983
Rejestracja: 31 sty 2003 01:00

Post autor: protus »

Mooma!
W ustawie o chorych kasach/NFZ zapisano, że można diagnozować bezpłodność (porady, badania diagnostyczne - badanie ginekologiczne, hormony, spermiogram, USG, HSG, laparoskopia) i leczyć (leki, udrażnianie jajowodów, usuwanie zrostów w jamie macicy, usuwanie ognisk endometriozy - terapeutyczne HSG, laparoskopia).
Wspomaganie rozrodu jest kaprysem pacjenta i za to ma płacić.
Tyle teorii. Praktyka wskazuje, że ciężko jest dostać nawet skierowanie na oznaczenie hormonów w ramach ubezpieczenia.
Pozdro
Awatar użytkownika
Mooma
Posty: 16
Rejestracja: 12 mar 2004 01:00

Post autor: Mooma »

Bardzo wam dziękuję za informacje. ja jestem z Warszawy i bardziej by mnie interesowały jakieś poradnie w Warszawaie. Ale dobrze wiedzieć, że istnieje możliwość leczenia niepł. państwowo. Jak słyszę,że ludzie wydają fortuny na takie leczenie,to wszelki optymizm mi przechodzi.
Z waszych wypowiedzi widzę, że nie jest aż tak źle, i mam nadzieję,że uda mi się trafić do jakiejś poradni, gdzie przynajmniej część mojego leczenia sfinansuje nasz "świetny"NFZ.
Jeżeli ktoś leczy się w Warszawie to proszę o kilka zdań na ten temat (gdzie , czy jest zadowolony............ itd....).
Mooma mama Gabryśki ur. 12.08.2005, Oraz Dawida ur. 8.01.2009
Aniołek 05.2002
Aniołek 12.2006
Aniołek 06.2007
Awatar użytkownika
blendi
Posty: 87
Rejestracja: 02 gru 2003 01:00

Post autor: blendi »

jeśli jesteś z Warszawy to państwowo można się leczyć n. na Placu Starynkiewicza. Tam jest poradnia leczenia niepłodności.. Dokładny adres i adrres strony internetowej jest na stronie głównej Bociana pod "kliniki".Jednak dosyć długo czeka się na wizytę, ale spróbuj. Blendi
Awatar użytkownika
blendi
Posty: 87
Rejestracja: 02 gru 2003 01:00

Post autor: blendi »

Ja właśnie tam się leczę. Badania (krew na hormony) trzeba w zasadzie robić prywatnie, ale wizyty są za darmo, usg także
Awatar użytkownika
Mooma
Posty: 16
Rejestracja: 12 mar 2004 01:00

Post autor: Mooma »

Bardzo wam dziękuję i pozdrawiam
Mooma mama Gabryśki ur. 12.08.2005, Oraz Dawida ur. 8.01.2009
Aniołek 05.2002
Aniołek 12.2006
Aniołek 06.2007
Awatar użytkownika
beemka1
Posty: 1471
Rejestracja: 28 lis 2002 01:00

Post autor: beemka1 »

Również poradnie medycyny rodzinnej zajeły się ostatnio leczeniem niepłodności. Oczywiście nie robią insemnacji czy IVF, bo 'cięższe' przypadki kierują do nóvum (mają z nimi podpisana taką umowę), ale podstawową diagnostykę można tak zrobić.
Pozdrawiam
Beemka i Calineczka Marysia ur. 30.05.2004 plus Zosia ur. 10.06.2006
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=42439&k=6&q=beemka1&nxt=0
Awatar użytkownika
Mooma
Posty: 16
Rejestracja: 12 mar 2004 01:00

Post autor: Mooma »

Bardzo dziękuję. jeżeli ktoś z Was miałby jeszcze jakieś informacje lub boświadczenia to bardzo proszę o kilka zdań.
Pozdrawiam.
Mooma mama Gabryśki ur. 12.08.2005, Oraz Dawida ur. 8.01.2009
Aniołek 05.2002
Aniołek 12.2006
Aniołek 06.2007
Awatar użytkownika
gosh
Posty: 1854
Rejestracja: 01 kwie 2004 00:00

Post autor: gosh »

Choc jestem optymistka, to troche wczoraj zgorzknialam... Lecze sie na nieplodnosc prywatnie, ale wczoraj chcialam isc w moim miescie do przychodni do 'zwyklego' ginekologa. Okazalo sie, ze w tym roku nie podpisali kontraktu z NFZ.... Trzeba placic za wizyty....... jeszcze jestem w szoku. Chyba zmienie przychodnie. Moge leczyc sie nanieplodnosc prywatnie, ale zwykla wizyta u lekarza powinna byc darmowa!!! Za co ja place ten caly ZUS? :x
Awatar użytkownika
ryjek
Posty: 586
Rejestracja: 10 paź 2003 00:00

Post autor: ryjek »

Mozna leczyc panstwowo, tylko trzeba trafic na specjaliste. ja na szukanie stracilam dobre 10 miesiecy, potem poszlo z gorki. tylko teraz wszystko jeszcze komplikuje NFZ, bo za wiekszosc badan trzeba placic prywatnie, bo lekarze maja przekroczone limity i niechetnie daja skierowania na badania.
10 cykl staran- Trafiony!! Prolaktyna pokonana i mamy Darusia ur. 1.10.2004. :D
Niespodzianka nr 2 to Kamilka ur. 09.01.2006. :D
Awatar użytkownika
Nula
Posty: 1605
Rejestracja: 19 mar 2004 01:00

Post autor: Nula »

Tam, gdzie ja się leczę (zwykła przych.), też są limity - 10 pacjentek na dzień, a pierwszeństwo mają te w ciąży, środy są płatne 15 zł. Jednak trafiłam na specjalistę i jakoś biję się o swoje.
Awatar użytkownika
Anitina
Posty: 3290
Rejestracja: 21 paź 2003 00:00

.

Post autor: Anitina »

ja dzis mialam mkolejny przyklad " bezpłatnego leczenia"- poszlam zapytac gina w mojej przychodni czy moge dostać skierowanie na badania ( żółtaczkowe, cytomegalia i HIV) w związku z leczeniem nieplodnosci w klinice i planowanym zabiegiem...najpierw dostalam wyklad na temat że : lecze sie w innym szpitalu ( czyli klinice) i u innego lekarza- więc gina z mojej przychodni moje badania nie dotyczą, potem ze szpital jest biedny a badania są drogie i rozliczają ich z " nieuzasadnionych " skierowań ...a na koniec pan mi bardzo współczuł, bo wie jak drogo kosztuje leczenie i że tez ma w rodzinie...ble ble ble ...i teraz beda adoptować...ale oczywiście zyczy mi powodzenia, skoro jest jakas szansa....No i to tyle...badania zrobilam prywatnie :?
Aga[img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/lezaca.gif[/img] i [url=http://foto.onet.pl/0,4991143,707016,user.html?P=0]ROBERT[/url] [img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/dzidzia.gif[/img] 15.01.2005
Awatar użytkownika
protus
Posty: 2983
Rejestracja: 31 sty 2003 01:00

Post autor: protus »

Lekarz rodzinny wydaje zlecenie na podstawowe badania, specjalista na specjalistyczne, jeżeli jest wymagana hospitalizacja lekarz rodzinny wydaje zlecenie na badania podstawowe, jeżeli kieruje specjalista to on wydaje takie zlecenie na badania. To jest interpretacja chorej kasy.
Pozdro

P.S. Tyle teorii a praktyka ...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Gdzie się leczyć?”