długie cykle

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
miranda
Posty: 933
Rejestracja: 16 gru 2003 01:00

Post autor: miranda »

coś wąteczek zamarał!!!!!!!!!!1
Ajsun szybciutko nas informuj co się wydarzyło do tego dnia, pękł pęcherzyk? a moze już dzidziuś wdrodze??

ja ciągle na duphastonie, wiec cykle regularne, hormonki super, tylko tarczyca zaczęła sie psuc...

a co u Was ???
Ajsun
Posty: 687
Rejestracja: 22 wrz 2004 00:00

Post autor: Ajsun »

Hej hej!
Cześć miranda :D
A już myślałam , że ten wątek nikogo nie interesuje tylko mnie :wink: .
Niestety finał nie był taki jak oczekiwałam .@ wywoływałam luteiną bo pęcherzyk osiągną 26mm i zatrzymał się w miejscu. :roll: ..ale to nie koniec -na USG po @ okazało się , że pęcherzyk przekształcił się w torbiel , którą teraz zwalczam :firing: ....no i jakby tego było mało to "zobaczyli" coś co wygląda jak polip ale taki mikriskopijny, bo na 2mm. Teraz kończę Lutenol i potem zobaczę co z tym polipem jak na USG będzie go widać dalej to idę na histero :cry:

Co do tego polipa to nawet się cieszę ,że go wykryli , bo może to była przyczyna niepowodzenia ICSI no a jak go już nie będzie to...

Pozdrawiam wszystkie długodystansowe :cmok:
ISCI :(

ISCI 06.04.2006r. - Widziałam dwie kreseczki...

jedna kuleczka została z nami...dziękuję...mamy synka :love:

CRIO :( CRIO :(ISCI :( CRIO :( ISCI :) niestety...koniec 20.12 (9tc) :cry2:



CRIO :( cb



ISCI - :(
Ajsun
Posty: 687
Rejestracja: 22 wrz 2004 00:00

Post autor: Ajsun »

Miranda trzymam kciuki za dobre wyniki badań...a może jakieś dwie kreseczki :wink: trafią się tak po drodze
:cmok:
ISCI :(

ISCI 06.04.2006r. - Widziałam dwie kreseczki...

jedna kuleczka została z nami...dziękuję...mamy synka :love:

CRIO :( CRIO :(ISCI :( CRIO :( ISCI :) niestety...koniec 20.12 (9tc) :cry2:



CRIO :( cb



ISCI - :(
Awatar użytkownika
miranda
Posty: 933
Rejestracja: 16 gru 2003 01:00

Post autor: miranda »

Ajsun, dziękie wielkie, nie mam wielkich nadziei... a Tobie też życze udanego ICSI i żadnych polipów, moze leki to rozgonią i torbiel tez. A co bierzesz na torbiel??? bo ja tez mam i jakoś lekarz nic mi nie daje??
Ajsun
Posty: 687
Rejestracja: 22 wrz 2004 00:00

Post autor: Ajsun »

Mój gin twierdzi, że po luteinie to się samo wchłonie jak nie w tym cyklu to w następnym. podobno antyki dobrze działają na torbiele (sama wypróbowałam) no ale teraz to nie o to mi chodzi żeby być na antykach :wink:
pozdrowionka :D
ISCI :(

ISCI 06.04.2006r. - Widziałam dwie kreseczki...

jedna kuleczka została z nami...dziękuję...mamy synka :love:

CRIO :( CRIO :(ISCI :( CRIO :( ISCI :) niestety...koniec 20.12 (9tc) :cry2:



CRIO :( cb



ISCI - :(
Awatar użytkownika
Elunia_K
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2005 00:00

Post autor: Elunia_K »

Dziewczyny,a czy któraś z was miała skracane cykle luteiną. Ja mam brać od 15-25dc i niby mają być już krótsze,ale czy się uda? :?
Awatar użytkownika
miranda
Posty: 933
Rejestracja: 16 gru 2003 01:00

Post autor: miranda »

Elunia, kiedys brałam luteina podjęzykowo 3xdziennie przez 10 na skrócenie, ale wolę jednak brac duphaston. nie wiem, który lepszy jest, ale mnie na wymioty zrywa jak mam brac luteine..
Awatar użytkownika
Elunia_K
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2005 00:00

Post autor: Elunia_K »

a cykle Ci się skróciły? Po jakim czase?
Awatar użytkownika
miranda
Posty: 933
Rejestracja: 16 gru 2003 01:00

Post autor: miranda »

Elunia, skróciły. ale co z tego jak ciągle łyakm duphaston :roll: jak odstawię to cholera wie czy same będe takie normalne czy znowu dłuuugie. Jak bierzesz tablety to powinno w 90% zadziałąc
Awatar użytkownika
Elunia_K
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2005 00:00

Post autor: Elunia_K »

dziękuje za pomoc mirando, zobaczymy jak to będzie. Narazie muszę znaleść lepszego ginekologa,bo ja staram się o dziecko razem z narzeczonym,ale jestem młoda,a spotkałam się z gin'ami którzy wyzwali mnie od dziwek :( Może wiecie gdzie moge poszukać,bo tak to się boje przyznać,że zaczynam starania
Awatar użytkownika
cocacola
Posty: 625
Rejestracja: 03 mar 2004 01:00

Post autor: cocacola »

Witajcie dziewczyny ! :D

Widze ze wiekszosc z Was bierze duphaston i cyke wam sie wyregulowaly. Ja tez kiedys bralam bo mam badzo dlugie cykle nawet 69 dniowe. Kiedy bralam duphaston to skrucily sie i dostawalam miesiaczke 19-21 dniu. Odstawilam bo ledwo co mi sie skonczlo to znowu zaczlo leciec. Fakt ze cykle byly bardziej regularne ale @ przychodzila za szybko.
Jak jest u Was czy tez tak wczesnie dostajecie?
Pozdrawiam goraco :cmok:
Awatar użytkownika
Tisia
Posty: 241
Rejestracja: 08 lip 2005 00:00

Post autor: Tisia »

Ja dostałam Luteinę na plamienia, które gościły u mnie przez cały cykl (28 dni). Niestety po Luteinie czułam się bardzo źle. Napady wściekłości, rozstrój nerwowy, ogólny dyskomfort, napięcia podbrzusza, jakieś pobolewania. Zmieniono mi na Duphaston. Po nim czułam się fantastycznie. Cykle się unormowały ale do czasu. Cykl skrócił mi się do 20-23 dni. Fazy lutealnej prawie nie było, owulacji chyba też nie. Doszło do tego, że @ występowała nawet bez odstawienia Duphastonu. Odstawiłam go. Teraz jestem bez leków tylko na ziołach. Niestety plamienia cały czas są. To tyle o moim progesteronie.


pozdrawiam
Awatar użytkownika
claire
Posty: 205
Rejestracja: 02 wrz 2004 00:00

Post autor: claire »

Dłuuuuugie cykle to tez mój problem, tylko trudno mi doliczyć się najdłuższego, bo z reguły ok. 60 dc idę do lekarza po duphaston. Na przykład teraz 31 dc, jeszcze bez owulacji, bo temperaturę mam niską (choc mi dziś skoczyła do 36,9) i właściwie to nie wiem, czy ten ból piersi i kłucie w jajnikach oznacza owu czy @?
Awatar użytkownika
cczarnulka
Posty: 135
Rejestracja: 19 lip 2005 00:00

Post autor: cczarnulka »

dopisuje sie do Was dziewczyny. Również mam długie cykle( od 40 do 60 dni, a czasem dłuzej)choc ostatni (oczom nie wierzyłam) 30 dni. Od tego cyklu mierze temp. i dziś 26dc a owu ni widu ni slychu :( choć ostre kłucie jajniczków miałam ze 2 dni temu i wczoraj tak dziwnie pobolewaly to jakoś nie bardzo temp chce podskoczyć :( U mnie cykle sie wydłużyły i rozlegulowały po antykach :( A jak poszłam do gin-endo. to i tak mi wypisała antyki - i jak tu wierzyć lekarzom?? Mowię jej że po tym mi sie rozlegulowało a ona i tak swoje. Nie wzięlam ich za to na własną rękę biorę już 26 dzień Castagnusa (podwyższona prolaktyna) i zobaczymy co będzie. Trochę sie rozpisałam ale nie ma to jak sie wygadać dla kogos kto ma takie same problemy :):) Trzymam za Was kciuki i życze jak najszybszego zaciazenia :):)
PCOS - wredne nie pozwala zaciążyc.........
PRL-juz ok,
INSULINA - dzialamy Metformina,
parenascie kg za duzo........ ;(
4 trudne lata staran az nagle -------
CYKL ZUPELNIE NATURALNY I JEST DZIDZIA =T.P 12.01.2011 :)
8.05.2010 - moje 2 kochane kres
Awatar użytkownika
Isabell
Posty: 140
Rejestracja: 20 lip 2004 00:00

Post autor: Isabell »

cczarnulka jesli masz podwyzszona prolektyne to powinnas isc do innego gina-endokrynologa zeby przepisal Ci bromek albo inny lek na zbicie jej. Castagnus to lek ziolowy i moze Ci pomoze ale napewno nie zadziala tak skutecznie jak bromek. Podwyzszona prolektynka moze uposledzac owulacje co za tym idzie cykle sa dluzsze. Moje cykle wahaly sie od 36 do nawet 70dni. Po badanich wykryto mi ze mam PCOS, wysoka prolektyne, nieoczynnosc tarczycy.
Cczarnulko radze zmienic lekarza i zrobic wszystkie badanie hormonkow Lh, FSH, E2,TSH, FT3,FT4, Progesteron oraz wartoo zrobic monitoring cyklu zeby zobaczyc jak rosna pecherzyki. Po tym wszystkim lekarz napewno bedzie wiedzial co jest grane. Moze u Ciebie wystarczy zbic bromkiem prolektynke i zadziesz bez problemu w ciaze a moze gin zdecyduje sie na CLO i bromek. Duzo dziewczyn po zaczeciu leczenia prolektyny zachodzi w ciaze. Trzymam kciuki :bigok: za Ciebie :D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”