Julia i Marianna, czyli figle, psoty i kłopoty.

Archiwum forów "muszę o tym porozmawiać"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Sokolica
Posty: 523
Rejestracja: 29 maja 2003 00:00

Post autor: Sokolica »

:oops: :oops: :oops: Wstyd mi bardzo, że nawet nie podziękowałam w imieniu Juleczki za życzenia urodzinowe. Więc teraz dziękujemy :D :D :D bardzo serdecznie. Mało zaglądałam na bociana i tak wyszło.
Julka przez cały roczek swojego życia nie chorowała w ogóle aż tu teraz nagle wyskoczyła trzydniówka, tydzień po trzydniówce trochę większe przeziębienie i do tego od jakiegoś czasu idą na raz :!: 4 (słownie:cztery :!: ) zęby trzonowe 8O :? 8O . Ale na szczęście Julia to dzielne dzieciątko i tylko przy przeziębieniu było trochę marudzenia :cry: . Resztę dolegliwości :lol: przechodzi w miare ok. Chociaż czasem pomarudzi - to przecież jej prawo.
Jeszcze raz dziękujemy bardzo, cała rodzinką za życzenia dla Juleczki i pozdrawiamy Bocianowe Ciocie i Wujków :D .

Sokolica - mama Julii (ur. 17.01.2004r.) i Marianny (ur. 24.10.2005r.)


SiK
Posty: 6119
Rejestracja: 23 maja 2003 00:00

Post autor: SiK »

Julka mamy nadzieję, że już wszystko oki i te choróbska poszły sobie chen, chen i nie wrócą.
Ząbki hmmm, no niestety nie należy to do najprzyjemniejszych rzeczy, trzymaj sie dzielnie Julka.
Pozdrawiamy :cmok:

SiK z Emilką i Paulinką

07.04.2004r - ICSI nOvum

11.07.2007r - mrozaczek nOvum


Sokolica
Posty: 523
Rejestracja: 29 maja 2003 00:00

Post autor: Sokolica »

Dłuuugo nic tu nie pisałam ale nie sposób pominąć faktu, że Julia od ponad dwóch miesięcy jest starsza siostrą :lol: .
Marianka urodziła się 24 października o godz. 23.35. Zdążyła jeszcze w imieniny tatusia. Urodziła się szybko, aż za szybko jak stwierdziła położna :wink: . Ważyła 3270g mierzyła 55 cm i dostała 10 pkt Apgar. Od urodzenia jest małym fikającym rozrabiaczkiem. Mało śpi, a raczej krótko. W nocy jeden sen 3 godz. a reszta ta takie godzinne drzemki. Ale my jesteśmy twarde dziewczyny i jakoś ten czas przetrzymamy :D .
Julka jest super starszą siostrą. Na razie nie widać u niej oznak zazdrości. Jest bardzo opiekuńcza, ciągle by głaskała i całowała małą. Pilnuje mnie jak przygotowuję kapiel żeby wszystko było jak należy i w odpowiednim miejscu. Jak tylko Marianka zaczyna płakać to Julka od razu biegnie i woła mnie krzycząc: "Małała na czączki: co oznacza "Marianka na rączki" :D . Był okres dwóch tygodni kiedy z niewiadomego powodu pojawiły się kolki u Marianki ale powoli przeszły i teraz tylko czasem sobie mała głośniej stęknie. Teraz Marianka coraz częściej się usmiecha, uwielbia jak mówię do niej "ty moje małe bubu" i wtedy tak się śmieje że az pieje :D .
Na razie wystarczy tego pisania. Za następnym dłuzszym posiedzeniem przy komputerze zamieszczę zdjęcie dziewczynek.

Sokolica - mama Julii (ur. 17.01.2004r.) i Marianny (ur. 24.10.2005r.)


Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Sokolica, gratulacje i buziaki dla dziewczynek!!! :D
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Pozdrawiamy dzielne dziewczyny :!: :!: :!: :!:
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

Dzielna dziewczynka z Julki :lol: I z mamusi też :wink:

Czekamy z niecierpliwością na zdjęcia Julki i Marianki :!:

Ucałowania dla Sokolinek :D
Amri - mama Amelki
Sokolica
Posty: 523
Rejestracja: 29 maja 2003 00:00

Post autor: Sokolica »

amri pisze:Dzielna dziewczynka z Julki :lol:
Oj dzielna bardzo :lol: . Czasami aż się dziwię, że taka dzielna i cierpliwa. Jak mówię do niej, że czegoś nie mogę z nią zrobić bo karmię Mariankę to znajdzie sobie jakieś zajęcie i czeka cierpliwie aż skończę. A przeważnie jak karmię Mariankę to przynosi mi swoje książki i czytam jej albo ona czyta mi :D . Ewentualnie prosi o włączenie Teletubisów. Kochana z niej dziewuszka.
Pozdrowienia dla bocianowych ciociów :wink: .[/img]

Sokolica - mama Julii (ur. 17.01.2004r.) i Marianny (ur. 24.10.2005r.)


SiK
Posty: 6119
Rejestracja: 23 maja 2003 00:00

Post autor: SiK »

Sokolica, no szok! 8O
Ogromniaste gratulacje i mocne uściski dla Julki i Marianny! :cmok:

Pozdrawiamy

SiK z Emilką i Paulinką

07.04.2004r - ICSI nOvum

11.07.2007r - mrozaczek nOvum


Sokolica
Posty: 523
Rejestracja: 29 maja 2003 00:00

Post autor: Sokolica »

Niedawno Julka skończyła 2 lata a Marianka 3 miesiące więc pora coś napisać.
Julka jak na dwulatkę przystało jest trochę przemądrzała :lol: , rządzi w domu (i poza nim) na całego. A robi to tak zalotnie, że wszyscy dają sobą rządzić :D . Ale ogólnie nie sprawia kłopotów i trosk rodzicom. Jest poza tym świetną starszą siostrą :D . Np. pilnuje Marianki żeby nie wkładała paluszków do buzi a jak małej uda się włożyc to głośno krzyczy: nie wolno :!: :lol: . Podsuwa Mariance jakieś grzechotki i inne zabawki albo pokazuje swoje i mówi: zobacz, i Marianka oczywiście musi patrzeć. Julka raczej nie jest zazdrosna, czasem tylko jak mam małą na rękach to powie: Małała do imani (Marianka do sypialni) i prosi, żeby coś z nią zrobić albo zatańczyć :lol: . Wymysliliśmy takie imię Mariance, że Julce trudno się wymawia więc ostatnio sama z siebie wymysliła, że będzie mówiła na nią Majka :D .
A Marianka to już niezły bobasek. Rosnie sobie zdrowo i szybko, duzo się usmiecha ale za to mało śpi :wink: . Ma już swoje ulubione grzechotki do których próbuje cos tam zagadać, śmieje się i wesoło macha rączkami i wierzga nózkami.
A tu są zdjęcia moich pociech (troszeczkę juz nieaktualne :wink: ): TYGODNIOWA MARIANKA i PANIENKI W ŁÓŻECZKU

Sokolica - mama Julii (ur. 17.01.2004r.) i Marianny (ur. 24.10.2005r.)


Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

Juleńko, przyjmij (spóźnione :oops: ), ale najserdeczniejsze zyczenia urodzinowe - rośnij zdrowo, bądź zawsze radosna i szczęśliwa :cmok: :flowers: :cmok:


Ucałowanka dla Marianki :cmok:
Amri - mama Amelki
Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Post autor: Ewka »

Jak się miewają Sokolinki ? :D
Ewka
Sokolica
Posty: 523
Rejestracja: 29 maja 2003 00:00

Post autor: Sokolica »

Sokolinki to najfajniejsze babki na świecie :lol: . Zawsze o tym wiedziałam ale na wypadzie wakacyjnym przekonałam się po raz kolejny. W tym roku poszlismy na całego. Oboje z Sokołem jesteśmy zatwardziałymi żeglarzami i wiedzieliśmy, że wcześniej czy później taka chwila nastąpi :D . I nastapiła: wyjechaliśmy na Mazury na żaglówkę :mrgreen: . Nie mówię, że nie miałam wątpliwości :o . Miałam mnóstwo. Do pomocy przy trzódce zabraliśmy moją siostrę (też żeglarkę). Miałam w głowie (i w torbach :wink: ) przygotowanych wiele pomysłów i ewentualności jak szaloną dwuipółlatkę, przyzwyczajoną do dużych przestrzeni i ruchu zatrzymać na małej powierzchni. No i okazało się, że wiele z moich pomysłów nie musiało byc wykorzystywane bo dziewczyny spisały się na medal. Marianka przez dwie pierwsze godziny pobytu na żaglówce oswajała się z nowym miejscem, nawet troche pomarudziła ale spokojnie zasnęła i do konca nie było problemów. A z Julki to prawdziwy wilk morski :lol: . Najbardziej podobało jej się wtedy gdy mocno wiało, były przechyły i kiwało na falach. A jak Sokół prowadził tak żaglówkę, żeby nie było przechyłów to krzyczała: tato nie luzuj :hihi: . Po prostu wymiękłam.
Własnie sobie przypomniałam, że Julka Jutro kończy dwa i pół roku. Ho ho, a panna z niej niesamowita. I bardzo opiekuńcza siostrzyczka :lol: . Dogadują się dziewczynki nieźle> julka jest ekspertem w dziedzinie rozweselania Marianki a Marianka w rozweselaniu Julki :D . Uwielbiają się nawzajem i obie są bardzo wesołe i szalone. Takie dwa słodkie chochliki :D . Julka uczyła Mariankę raczkować. jak kiedyś zostawiliśmy babci Mariankęa zabraliśmy ze sobą Julkę, żeby babci nie było za ciężko z dwiema to babcia powiedziała, że nie chce tak bo Julka zawsze jej podpowiada co i jak robi się przy Małej :D .
Oj rozpisałam się, a mogłabym jeszcze więcej :D , jak każda matka o swoich pociechach. Ale i tak musze kończyć bo tatuś zabiera Julkę na basen i muszę ich wyprawić :D .

Sokolica - mama Julii (ur. 17.01.2004r.) i Marianny (ur. 24.10.2005r.)


Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Post autor: Ewka »

:lol: :lol: Super żeglarka Wam rośnie :!: Wakacje marzenie :!:
Pozdrawiam i ślę buziaki dla 2,5-latki i jej młodszej siostrzyczki :kiss:
Ewka
Sokolica
Posty: 523
Rejestracja: 29 maja 2003 00:00

Post autor: Sokolica »

A ze spraw codziennych, to Mariance idzie aż 5 :!: zębów naraz. Ale ona jest dzielną dziewczynką. Czasem tylko troszkę pomarudzi. Z juleczką było gorzej bo przy ząbkowaniu gorączkowała. Julka nauczyła Mariankę mówić "baba" i robić "brawo" 8O . Nie wiem jak one to robią ale dogadują się naprawdę świetnie :lol: . Poza tym Marianka czałkiem niexle raczkuje i teraz bierze się za wstawanie. Natomiast Julka to niezła gadułka :D i komentatorka otaczającego ją świata :D .
Bardzo kochane te moje panienki :lol: .

Sokolica - mama Julii (ur. 17.01.2004r.) i Marianny (ur. 24.10.2005r.)


SiK
Posty: 6119
Rejestracja: 23 maja 2003 00:00

Post autor: SiK »

Witam Marianko i Julko!
Aż mnie zatkało jak przeczytałam, że mama zabrała Was na żaglówkę. 8O No, ale jak poczytałam dalej to mogę powiedzieć: jesteście dzielne kobietki. A Ty Julka to po prostu super pirat morski. 8) Hmm, a ja znad morza i raczej lubię przy brzegu się bawić niż tak szaleć.
Super, że się tak nawzajem uzupełniacie i potraficie się wspaniale bawić, rozweselać. :D
Trzymamy za jak najspokojniejsze ząbkowanie i ucałowania dla Waszej rodzinki :cmok:

SiK z Emilką i Paulinką

07.04.2004r - ICSI nOvum

11.07.2007r - mrozaczek nOvum


Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Muszę o tym porozmawiać”