Translokacja chromosomów - doświadczenia w walce o dziecko

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

leos
Posty: 541
Rejestracja: 25 lis 2011 12:30

Translokacja chromosomów - doświadczenia w walce o dziecko

Post autor: leos »

To przy takim AMH naprodukujesz jajek że hej :-D a przy PGS to ważne żeby było kilka zarodków do badania, większą szansa że znajdzie się prawidłowy :bigok:
U nas nosicielstwo translokacji Robertsonowskiej 13/21 u męża :(
mamy za sobą 4 procedury, w tym dwie z PGS...
Czekam na wieści po wizycie :kciukiII:

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
Macie stałego lekarza prowadzącego czy każda wizyta u kogo innego?
angelika0101
Posty: 15
Rejestracja: 02 wrz 2020 13:10

Translokacja chromosomów - doświadczenia w walce o dziecko

Post autor: angelika0101 »

Jajek może i jest ale pytanie ile uda się uzyskać komórek:) w czwartek mam Pickup więc zobaczymy co się uda uzyskać. :) To Twoj maz ma podobna do mnie tyle ze ja mam 14/21 a jak wychodziły wam wyniki z PGS jak mogę zapytać?

Jeśli chodzi o lekarza prowadzącego to tak mamy stałego lekarza, ale można powiedzieć że z przypadku trafiłam na niego, jest to też pierwsza procedura więc nie wiedziałam czego się łapać.. a też kwestia tego typu ze u mnie nie problemu z płodnością tylko trafienie na dobrą komórkę, więc tu chyba nie ma znaczenia jaki lelakarz kwestia poprowadzenia dobrze stymulacji ale to się okaże w czwartek :)
leos
Posty: 541
Rejestracja: 25 lis 2011 12:30

Translokacja chromosomów - doświadczenia w walce o dziecko

Post autor: leos »

U nas zawsze było mało zarodków, praktycznie w każdym podejściu do 5 doby zostawały 3. Z przebadanych tylko 1 był prawidłowy, ale przestał się rozwijać... ( to było nasze pierwsze podejście i wtedy badanie było w 3 dobie). Dziecko mamy z procedury w której nie udało się przeprowadzić PGS, choc miał być robiony- dostałam tel z labu że zarodki są już na takim etapie rozwoju, że nie mogą zrobić badania... ale to się podobno zdarza bardzo rzadko. Dzięki Bogu dzieciątko zdrowe.
Trzymam kciuki za czwartek :bigok: daj znać
angelika0101
Posty: 15
Rejestracja: 02 wrz 2020 13:10

Translokacja chromosomów - doświadczenia w walce o dziecko

Post autor: angelika0101 »

Juz za mną:), pobrano 12 jajeczek jak na krótki protokół chyba nie jest źle, a teraz zobaczymy co dalej:). Ale super ze macie zdrowe dzieciątko 🥰, ja czekam na swój cud😇. Ogólnie myślę ale to tylko takie moje domysły twierdze ze lekarz dał mi slaba ilość leków bo bał się hiperki przez moje AMH, gdybym dostała wieksza do 20 bym może dobiła, ale jak to mój lekarz mowi potrzebujemy jednego prawidłowego🤗
leos
Posty: 541
Rejestracja: 25 lis 2011 12:30

Translokacja chromosomów - doświadczenia w walce o dziecko

Post autor: leos »

12 to piękny wynik :-D oby teraz dalej wszystko szczęśliwie się potoczyło :bigok:
nam marzy się rodzeństwo dla córeczki, zresztą i ona baaaardzo nas o to prosi, chciałaby mieć siostrę =xxx#
ja chciałabym jeszcze spróbować, gorzej z mężem...
pisz jak będziesz miała nowe informacje z labu, mocno trzymam :bigok:

Dodano po 3 minutach 46 sekundach:
zapytam jeszcze - miałaś refundację na leki? jakimi byłaś stymulowana? korzystałaś z tych ich pakietów typu all inclusive czy jakiś zwykły program cenowy? zastanawiam się ile kasy musielibyśmy przygotować, bo u mnie refundacji leków już nie będzie... :?
angelika0101
Posty: 15
Rejestracja: 02 wrz 2020 13:10

Translokacja chromosomów - doświadczenia w walce o dziecko

Post autor: angelika0101 »

Oj Chcialalbym żeby się dobrze potoczyło:), odczuwam jedynie bol jajniko czy tam dołu brzucha jak siadam to taki ucisk czuje takie dziwne uczucie i czekam kiedy minie :). Super ze macie dzieciątko jedno to juz jedno wiadomo że jeśli czujesz potrzebę mieć więcej to jak najbardziej musisz meza przekonać :)!
Jeśli chodzi o refundację to tak mialam bo wymóg był AMH powyżej 0,7 a moje było 7 potem 5 nie wiem skąd ta różnica:), lek jaki brałam to Menopur przez 8 dni i 4 dni przed końcem citrotide czy jakoś tak się to nazywało:), jeśli chodzi o program to ja mialam ten zwykły ale z mrożeniem dlatego tam było 3000 zł drożej niż standard, ogólnie koszt ok 12000 nie licząc PGS 6000 tys i transferu gdyby było co transferować 3-4 tys ja tak licząc przyjęłam że minimum 30000 tys trzeba mieć ja mialam fakt leki refunowane ale też mialam krótki protokół więc u mnie wystarczyło jedno opakowanie menopur za 50 zł po refundacji a przed koszt 1500 więc też nie byłby to gdyby nawet wielki koszt dla mnie mając tylko jedno opakowanie bo wiadomo przy 2 opakowaniach robi się już duża kwota :/
leos
Posty: 541
Rejestracja: 25 lis 2011 12:30

Translokacja chromosomów - doświadczenia w walce o dziecko

Post autor: leos »

Dziękuję za informacje. Ból pewnie jutro minie. Umawiałaś się żeby z labu codziennie dzwonili czy dopiero w 5 dobie dadzą znać jaki wynik?
angelika0101
Posty: 15
Rejestracja: 02 wrz 2020 13:10

Translokacja chromosomów - doświadczenia w walce o dziecko

Post autor: angelika0101 »

Poinformowali mnie ze za tydzien będą się kontaktować ze mną nikt mi nie dał nawet innej propozycji ze może być inaczej, w sumie chyba też to niewiele zmieni więc może i lepiej jak będę na końcu znała ostateczny wynik co i jak, chyba mniej stresu
leos
Posty: 541
Rejestracja: 25 lis 2011 12:30

Translokacja chromosomów - doświadczenia w walce o dziecko

Post autor: leos »

jak samopoczucie? czekam z Tobą na wieści :bigok:

dopytam Cię jeszcze:
angelika0101 pisze: 07 lut 2021 12:33 PGT-A i tu mam cenę z cennika 5990 każdy 3-4 zarodka każdy kolejny 1200 zł.
jeśli dobrze rozumiem to gdybym miała do zbadania np 4 zarodki to zapłacę te 5990 ? tyle samo jeśli badałabym np 2 zarodki, tak?

Dodano po 2 minutach 48 sekundach:
w razie gdybyś bardzo chciała się dowiedzieć jak wygląda sytuacja, można zadzwonić na infolinię i poprosić o telefon z laboratorium, wtedy embriolog oddzwania i informuje ile jest aktualnie zarodków, jak się rozwijają itd (ja tak robiłam, bo nie mogłam wytrzymać)
angelika0101
Posty: 15
Rejestracja: 02 wrz 2020 13:10

Translokacja chromosomów - doświadczenia w walce o dziecko

Post autor: angelika0101 »

Jeszcze nie mam żadnych informacji, ale weszłam na portal pacjenta i w depozytach mam info o jednym zarodku :/ no marnie niestety pisze ze blastocysta 5.1.2 więc morfologicznie super ale tylko jeden nie wiem czy to juz tyle bo nikt jeszcze nie dzwonil a sama jakoś nie mam odwagi.
3-4 zarodki to cena 5999
1 zarodek 2000
2 zarodki 4000

Edit.
Dzisiaj doszly 3 zarodki i w sumie mamy 4 ❄❄❄❄ o jej aż nie wierzę ...
leos
Posty: 541
Rejestracja: 25 lis 2011 12:30

Translokacja chromosomów - doświadczenia w walce o dziecko

Post autor: leos »

podziwiam Twoją cierpliwość, ja bym nie wytrzymała...
a która to doba po punkcji ? czasem hodują zarodki do 6 a nawet 7 doby, więc chyba jeszcze nic pewnego, może jeszcze jakieś dołączą
a ten 5.1.2 to śliczniutki :love: oby było z niego dzieciątko :bigok:

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
angelika0101 pisze: 17 lut 2021 14:00 Dzisiaj doszly 3 zarodki i w sumie mamy 4 ❄❄❄❄ o jej aż nie wierzę ...
dopiero doczytałam, brawo, piękny wynik, to teraz za wyniki pgs :bigok:

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
a te pozostałe jakiej są klasy? jejku ale super :-D
angelika0101
Posty: 15
Rejestracja: 02 wrz 2020 13:10

Translokacja chromosomów - doświadczenia w walce o dziecko

Post autor: angelika0101 »

Dzisiaj będzie 6 doba, o ile dobrze liczę bo miałam w czwartek o 8 punkcję, pozostałe 3 Blastkii to 5.2.2, 5.3.2 i 6.2.2 ale też to mam tylko z tego depozytu ze wpisane juz, ale jeszcze do mnie nie zadzwonili wiec nie wiem czy może jeszcze na coś czekają... pewnie jutro już będę mieć info. Ale tak się ucieszyłam jak zobaczyłam kolejne 3 ze aż łezka się zakręciła🙈🙈✊


A jak mogę zapytać to jakie zarodki u Ciebie były?
leos
Posty: 541
Rejestracja: 25 lis 2011 12:30

Translokacja chromosomów - doświadczenia w walce o dziecko

Post autor: leos »

angelika0101 pisze: 17 lut 2021 18:27 Ale tak się ucieszyłam jak zobaczyłam kolejne 3 ze aż łezka się zakręciła
wcale Ci się nie dziwię, wiem dobrze jakie to są emocje, będzie dobrze zobaczysz =xxx#
angelika0101
Posty: 15
Rejestracja: 02 wrz 2020 13:10

Translokacja chromosomów - doświadczenia w walce o dziecko

Post autor: angelika0101 »

leos pisze: 17 lut 2021 18:40
angelika0101 pisze: 17 lut 2021 18:27 Ale tak się ucieszyłam jak zobaczyłam kolejne 3 ze aż łezka się zakręciła
wcale Ci się nie dziwię, wiem dobrze jakie to są emocje, będzie dobrze zobaczysz =xxx#
Cudowna jestes ❤😍 dziękuję ❣, nawet nie wiesz jak bym tego chciala żeby było dobrze ✊
leos
Posty: 541
Rejestracja: 25 lis 2011 12:30

Translokacja chromosomów - doświadczenia w walce o dziecko

Post autor: leos »

to teraz czekamy na kolejne piękne informacje :bigok:
a ja pracuję nad przekonaniem męża do jeszcze jednej próby ;-)
na razie zgodził się na wizytę konsultacyjną i myślę, że jeśli dr da nam nadzieję i będzie miał na nas jakiś plan, to może ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”