Aglutynacja.... ???????/

Archiwum forum "O plemnikach"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
maga78
Posty: 2221
Rejestracja: 05 paź 2006 00:00

Post autor: maga78 »

Mój mąż miał w XII aglutynację +++,zlepy a po trzech miesiącach ++ z tym że przed drugim badaniem miał zapalenie zatok i brał antybiotyk. Czy to możliwe, że miał jakiś stan zapalny i antybiotyk wpłynął na zmniejszenie aglutynacji. Co można zrobić w takiej sytuacji, jakie badania, leki? Pozostałe parametry są w normie (dolna granica ale jednak norma) Od 1,5roku staramy się o dziecko bez efektów :( czy komuś udało się doczekać potomstwa z taką aglutynacją czy to nie możliwe?
Awatar użytkownika
aneczka002
Posty: 57
Rejestracja: 13 cze 2007 00:00

:(

Post autor: aneczka002 »

witam
jestem nowa na tym forum.
dziewczyny szukam jakiejś rady zwiazanej z walką z aglutynacją nasienia:( u mojego meża wyszła ++ i do tego kiepska ruchliwosć co zazwyczaj idzie w parze. Mąż od meisiaca bierze L Karnitene, salfazin, mukosolwan (od 3 dni), od 7 dni doxycykline (antybiotyk) 200mg + nystatyna - ale to moje eksperymenty na mężu i nie wiem czy mu pomagam czy moze nie potzrebnie faszeruje tym wszystkim. Ale stworzyłam ten zestaw na podstawie informacji na necie.
Nie widze duzego zainteresowania tym watkiem ale moze odezwie sie jakaś dziewczyna która miała podobny problem i zdołała pokonać to :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mysia2
Posty: 30
Rejestracja: 14 mar 2007 01:00

Post autor: mysia2 »

Cześć. :D Jestem nowa na forum. Mam pytanie bo po kilku latach bezoowocnej walki wreszcie nasz lekarz zlecił nam zrobienie marr testu i niestety jest b. wysoki 85 % i jakość nasienia też nie najlepsza. Jesteśmy po 2 IUI, po imsi, niestety nieudanym :cry: Czy ktoś miał może podobną sytuację? Proszę o radę. Pozdrawiam i dziękuję
Awatar użytkownika
szalona
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2007 00:00

Post autor: szalona »

Witam wszystkich.Proszę o pomoc mój mąż ma oligoasthenozoospermia wynik nasienia to;objętość nasienia- 3.2ml;czas upłynnienia-powyżej 80 min. mechaniczne ; gęstość plemników -6.1,ruchliwość w ruchu A+B ok 39.34% w tym A 13.11% ok.0.8mln B26.23% ok.1.6mln C21.31%ok.1.3mln Dok.39.35%. Aglutynacja ++ Leukocyty -nie stwierdzono Przeżycie po 24h;3mln/ml. Formy patologiczne; ok. 4.8%duże ,okrągłe główki,3.21% długie cienkie główki. Bardzo proszę o pomoc czy przy takich parametrach nasienia mamy szanse na dziecko ,wiem już że tylko inseminacja lub inwitro ale jakie mamy szanse że to się uda.Bardzo proszę o szybką i konkretną odpowiedz . Przepraszam że napisałam troszkę chaotycznie ale pierwszy raz jestem na FORUM . Jeśli napisałam nie w takim miejscu to proszę o wskazanie na jaką stronę mam się udać.Pozdrawiam Maja.
Awatar użytkownika
Anetaaa30
Posty: 206
Rejestracja: 05 paź 2008 00:00

Aglutynacja ++

Post autor: Anetaaa30 »

Jakie jest Wasze doświadczenie odnośnie tego parametru i wyniku Aglutynacja ++ , czy byłyście na tej podstawie kierowana na inseminację? Czy udalo się Wam zajść naturalnie. Lekarz, który obecnie mnie prowadzi niestety zlece inseminację, ale nie wiem czy nie traktuje tego powierzchownie.
Awatar użytkownika
irena75
Posty: 27
Rejestracja: 27 paź 2008 01:00

Post autor: irena75 »

u mnie stwierdzono po pct wrogi sluz , 5 iui nie udanych , jutro ide zrobic badanie na ASA , ale zastanawia mnie jedno czy po PCT 2 -10 żywe plemniki moga mieć zwiazek z silna aglutynacja męża, może ja wcale nie mam wrogiego sluzu , alo na dokladke przeiwciała p/plemnikowe we krwi co o tym myslicie?
Awatar użytkownika
gonia123
Posty: 10
Rejestracja: 09 cze 2009 00:00

Post autor: gonia123 »

u mojego męża równiez stwierdzono aglutynację (+) [plemniki się ze soba sklejają przez co nie mają siły przebicia i są wolniejsze] dodatkowo oboje mamy przeciwciała i u mnie nie zawsze jest owulka. Nam od razu zaproponowano inseminację a jeśli nie bedzie rezultatów to in vitro. Zdecydowalismy sie na IUI ale nie podeszlismy ponieważ po badaniu HSG 12.05 (ostatnia@ 03.05) do dziś nie dostałam @ a 2 testy pokazały 2 kreski :)
Awatar użytkownika
agazik
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2010 01:00

Post autor: agazik »

witam czy mozecie cos powiedziec na temat mojego meza seminogramu ;
po 5 dniowej amstynecii

objetosc ; 5 ml > 2 ml
__

wyglad ; bialawy

zapach ; typowy

lepkosc ; prawidlowa

odczyn ; pH 7,4 > 7,2
__

uplynnienie ; po 20 min < 60 min


OCENA MIKROSKOPIJNA ;

- szybki postepowy <a> 20 % > 50 % typ a+b , lub > 25 % typ a
_ wolny postepowy <b> 10 %
_ nieprawidlowy <c> 30%
_ brak <d> 40%

Aglutynacja - nieobecna
Zywotnosc ( 60 %) > 50 %
Agregacja obecna +
Licz. plemnikow w 1 ml ; 99,2 mln > 20 mln
__
Licz. plemnikow w ejakulacie : 496 mln > 40 mln
__
Licz. leukocytow w 1 ml : w normie , < 1 mln / ml
Licz. komorek okraglych w 1 ml : w normie , < 5 mln / ml

Liczba plemnikow o prawidlowej budowie ; 19 % > 15 %


CZY PRZY TAKICH WYNIKACH JEST SZNSA BYM ZASZLA W CIAZE
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - O plemnikach”