UTROGESTAN

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kima
Posty: 175
Rejestracja: 20 sie 2003 00:00

UTROGESTAN

Post autor: Kima »

Witam,
Czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć coś o tym leku. Mam francuską ulotkę, dostałam go dzis, w dniu inseminacji, aby zastosować dopochwowo pojutrze. Proszę, powiedzcie, w jakim celu i w jakich dniach go stosowałyście
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
megk
Posty: 126
Rejestracja: 04 lut 2004 01:00

Post autor: megk »

Utrogestan to lek podtrzymujący ciążę i ułatwiający zagnieżdżenie zarodka.
Życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
Kima
Posty: 175
Rejestracja: 20 sie 2003 00:00

Post autor: Kima »

megk dzięki za odpowiedź, mam nadzieję, że mimo krótkiego stosowania lek pomoże, pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
megk
Posty: 126
Rejestracja: 04 lut 2004 01:00

Post autor: megk »

Kima, ja stosowałam ten lek po wszystkich inseminacjach (było ich 6) przez 2 tygodnie i po in vitro (3 razy) też przez 2 tyg. czyli do miesiączki albo ewentualnie dłużej jeżeli jest ciąża. Mnie niestety jak do te pory się nie udało, ale lek jest dobry, bo to naturalna postać progesteronu.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Ousia
Posty: 53
Rejestracja: 22 lip 2003 00:00

Post autor: Ousia »

Dziewczyny!

A gdzie kupilyscie ten lek? Mam problem ze znalezieniem go we Wroclawiu?

Pozdrawiam Ousia
Awatar użytkownika
megk
Posty: 126
Rejestracja: 04 lut 2004 01:00

Post autor: megk »

Ja kupiłam go w Białymstoku u mojego lekarza. Z tego co wiem nie można go kupić w aptekach, bo nie ma go na liście leków zatwierdzonych do sprzedaży w Polsce. Słyszałam, że ewentualnie lekarz gin. może wypisać receptę i niektóre apteki sprowadzają ten lek. Ale nie mam pewności jak to działa.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Kima
Posty: 175
Rejestracja: 20 sie 2003 00:00

Post autor: Kima »

Rzeczywiście utrogestan nie jest chyba łatwo dostępny. Ja dostałam go od mojego lekarza w Gamecie,
Awatar użytkownika
Kima
Posty: 175
Rejestracja: 20 sie 2003 00:00

Post autor: Kima »

megk,
zapomniałam jeszcze zapytać w jakich dawkach stosowałaś utrogestan i ile razy dziennie
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
megk
Posty: 126
Rejestracja: 04 lut 2004 01:00

Post autor: megk »

Witaj Kima :D
Ja stosowałam Utrogestan 100 mg 3 razy dziennie: 1 rano, 1 w południe i 2 na noc.
Powodzenia. Trzymam kciuki. :bigok:
Awatar użytkownika
Fulvia
Posty: 361
Rejestracja: 11 wrz 2003 00:00

Post autor: Fulvia »

Dziewczyny

a jak bierzecie utrogestan doustnie czy dopochwowo (nawet jak jesteście w ciąży).
Ja kupiłam sobie ten lek za granicą, lekarz zalecił mi 3 x 1 dziennie doustnie, bo mam niski progesteron w ciąży. Jednak, dzisiaj po raz pierwszy przeczytałam dokładnie ulotkę i tam odradzają stosowanie doustne, a polecają dopochwowe, gdyż stosowanie tego leku dłużej może powodować uszkodzenia wątroby. Czy któraś z was spotkała się z taką informacją, a może lekarze mówili wam czy jest to skutek uboczny którego należy się obawiać, bądź zlecają wam jakieś dodatkowe badania w związku z przyjmowaniem tego leku.

Byłabym naprawdę b. wdzięczna za informację, gdyż jeszcze co najmniej miesiąc, dwa będe ten lek stosować, a troszkę się przestraszyłam.
Dzięki serdeczne
Fulvia
Awatar użytkownika
Stasia
Posty: 2263
Rejestracja: 18 wrz 2003 00:00

Post autor: Stasia »

Brałam ten lek do 10 tc po in vitro, ale o ryzyku uszkodzenia watroby nie słyszałam ( a ja brałam bardzo duże dawki ) do 30 tabl. dziennie 8O z czego 6 było doustnie ( podobno większe dawki doustnie powodują zawroty głowy i wymioty ) reszta od dołu. Nie miałam efektów ubocznych.
To jest bardzo dobry lek bo mój progesteron ładnie sie po nim trzymał.
z Adasiem i Marysią ur.w styczniu 2005
2007 i 2008 nieudane criotransfery
Walka z BMI znów trwa
Awatar użytkownika
Fulvia
Posty: 361
Rejestracja: 11 wrz 2003 00:00

Post autor: Fulvia »

Stasia, a czy przyjmowanie go wpływa na wyniki badania krwi na progesteron? Słyszałam, że luteina fałszuje wyniki, duphaston nie, a utrogestan? Czemu tylko do 10 tc brałaś?

dzięki za info

p.s. ja dopiero dzisiaj szczegółowo przeczytałam ulotkę i stąd moje pytania
Fulvia
Awatar użytkownika
Stasia
Posty: 2263
Rejestracja: 18 wrz 2003 00:00

Post autor: Stasia »

Uważam ,że każdy lek który zjadamy musi mieć wpływ na wyniki badań ( w sumie to po to go bierzemy ) Po utrogestanie we krwi miałam całą masę progesteronu. Przy zmniejszaniu dawki progesteron lekko spadał. A brałam do 10 tc, bo pózniej miałam problem ze zdobyciem tego leku i mój dr. zdecydował się wymienić ga na luteinę ( wtedy brałam już mniejsze dawki) po 12 tc zarodek wykształca już łozysko i sam produkuje progesteron więc nie trzeba go dodatkowo przyjmować. I u mnie tak właśnie było :P
z Adasiem i Marysią ur.w styczniu 2005
2007 i 2008 nieudane criotransfery
Walka z BMI znów trwa
Awatar użytkownika
naomi1
Posty: 143
Rejestracja: 26 wrz 2004 00:00

Post autor: naomi1 »

Dziewczny jeśli moge wam pomóc to jest kobieta która sprowadza ten lek z Niemiec koszt 170 zł za 90 tabletek. Wysyła również pocztą. Kontaktu nie mam ale wystarczy zadzwonić do INVIKTY w Gdańsku do recepci i podają kontakt do tej kobiety. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fulvia
Posty: 361
Rejestracja: 11 wrz 2003 00:00

Post autor: Fulvia »

dzięki za info, ale to dość drogo wychodzi...
ja miałam możliwość zakupu we francji i 30 sztuk kosztowało ok 7 euro:)
Fulvia
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”