KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Robin36
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2014 01:05

Re: KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Post autor: Robin36 »

witam

zamiast badania z krwi zaproponowano nam badanie ze sliny. jakie to ma znaczenie?
Awatar użytkownika
bastet89
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2014 11:10

Re: KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Post autor: bastet89 »

Właśnie wróciłam z Łodzi, więc na świeżo przedstawię swoje wrażenia.
Pod szpital podjechaliśmy od ulicy Czechosłowackiej, parking płatny 3 zł jednorazowo przy wjeździe, więc super bo w Krk w większości płaci się 5zł/h....
Poradnia znajduje się na 9 piętrze, Panie w rejestracji bardzo uprzejme i pomocne. Wizyta była ustalona na 12, do gabinetu weszliśmy o 12:07. Pani doktor, która nas przyjmowała to Edyta Budzyńska, miła i taktowna. Po przedstawieniu naszej sytuacji spisała wywiad rodzinny dotyczący naszych rodziców oraz ich rodzeństwa. W moim przypadku z uwagi na obciążenia w wywiadzie otrzymałam skierowanie na badanie kariotypu, f2, f5, MTHFR oraz homocysteiny, zaś mąż sam kariotyp. Ponadto na moim zleceniu badań są zaznaczone następujące punkty: izolacja DNA, kariotyp, badanie molekularne.
Po upływie 6 tygodni mam kontaktować się z rejestracją z zapytaniem czy są już wyniki, jeżeli będą zostanę połączona z Panią doktor, która je omówi. Później zostaną przesłane nam pocztą.

Szczerze polecam to miejsce, choć życzę wszystkim, aby nie spotkali się z taką potrzebą ...
11.06.2014 - † Tadziu (37.tc)
kawona
Posty: 33
Rejestracja: 23 mar 2014 23:37

Re: KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Post autor: kawona »

Bastet89, z ciekawością przeczytałam Twój opis, bo z mężem wybieramy się do tej poradni pod koniec września. Interesuje mnie jeszcze tylko co trzeba wiedzieć odnośnie rodzin, choroby tylko ginekologiczne czy inne powiązane również? Coś jeszcze? Pytam, bo przecież nie wszystko się tak wie od ręki, a tak można wcześniej pogadać z rodzicami. Pozdrawiam
-Amelka-
Posty: 2527
Rejestracja: 08 maja 2014 14:53

Re: KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Post autor: -Amelka- »

Ja również mam pytanko odnośnie badań śliny..azf cftr..czy lepiej może wykonać z krwi. .
2012.07 początek starań
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Post autor: oluska_m »

kawona pisze:choroby tylko ginekologiczne czy inne powiązane również?
nas pytali o choroby genetyczne w rodzinie, ale też o nowotwory i choroby układu krążenia (zawał, miażdżyca, problemy z krzepliwością krwi itp)
-Amelka- pisze:azf cftr..czy lepiej może wykonać z krwi.
mój mąż miał z krwi. nie wiem czy jest jakaś różnica w wynikach?

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


-Amelka-
Posty: 2527
Rejestracja: 08 maja 2014 14:53

Re: KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Post autor: -Amelka- »

Bastet89 - rozumiem, że wszystkie zlecone badania były na NFZ i nie musieliście za nic płacić?
2012.07 początek starań
Awatar użytkownika
bastet89
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2014 11:10

Re: KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Post autor: bastet89 »

kawona pisze:można wcześniej pogadać z rodzicami
Ja spisałam to co mogłam aż do pradziadków, ale to było za dużo... Wywiad dotyczy chorób ogólnie, jak i ginekologii, ponadto zaznacza się czy ktoś żyje czy nie, jeżeli nie to na co zmarł. Warto popytać, aby przekazać lekarzowi wszystkie informacje.
-Amelka- pisze:Bastet89 - rozumiem, że wszystkie zlecone badania były na NFZ i nie musieliście za nic płacić?


Tak, skierowania mieliśmy od lekarza pierwszego kontaktu (najszybciej można załatwić, wiadomo jak jest ze specjalistami). Każdy z partnerów musi mieć swoje skierowanie! Opłaca się przejechać do Łodzi. Jak dzwoniłam na początku lipca do poradni genetycznej w Prokocimiu to na ten rok już zapisów nie był.... a prywatnie to by trochę kasy wyszło... nie mówiąc o pozostałych badaniach, które mogą pomóc ustalić przyczynę śmierci synka...
11.06.2014 - † Tadziu (37.tc)
-Amelka-
Posty: 2527
Rejestracja: 08 maja 2014 14:53

Re: KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Post autor: -Amelka- »

Dziękuję Ci za odpowiedź i...walczymy dalej;-)
2012.07 początek starań
edloteh
Posty: 2307
Rejestracja: 21 sie 2014 19:01

Re: KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Post autor: edloteh »

Witajcie,

Na początku września mam umówioną wizytę w poradni (tej samej co była bastet89). Mój lekarz rodzinny dał skierowanie do poradni genetycznej na którym zaznaczył, że kieruje na badanie kariotypu przed procedurą in vitro. Zastanawiam się czy takie skierowanie jest dobre. Czy jeśli jest w nim mowa o badaniu kariotypu to nic więcej nie zostanie zbadane?

ps. U nas problemem jest mała ilość plemników.
lilakaffee
Posty: 55
Rejestracja: 21 paź 2013 13:04

Re: KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Post autor: lilakaffee »

My na skierowaniu mieliśmy napisane, że w związku z niepłodnością. Na podstawie naszych wyników badań, chorób i wywiadu rodzinnego pani doktor zdecydowała, że sprawdzamy nie tylko kariotyp i wypisała skierowanie na 3 badania.
Co do wywiadu to pytała przede wszystkich o dziadków, rodziców i ich rodzeństwo i nasze rodzeństwo, o choroby genetyczne i nowotwory
kawona
Posty: 33
Rejestracja: 23 mar 2014 23:37

Re: KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Post autor: kawona »

Dzięki dziewczyny! Mam jeszcze jedno pytanie, jak długo czekałyście na wynik robiąc badania w Łodzi na Pomorskiej? Mówią, że około 4 do 6 tygodni, ale czy to jest do tego czasu, a może być wcześniej? Czy da się to jakoś ewentualnie przyspieszyć?
Awatar użytkownika
tulipanek27
Posty: 368
Rejestracja: 19 maja 2008 00:00

Re: KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Post autor: tulipanek27 »

kawona pisze:Dzięki dziewczyny! Mam jeszcze jedno pytanie, jak długo czekałyście na wynik robiąc badania w Łodzi na Pomorskiej? Mówią, że około 4 do 6 tygodni, ale czy to jest do tego czasu, a może być wcześniej? Czy da się to jakoś ewentualnie przyspieszyć?
Cześć jestem tu nowa ale wiem co nieco o terminie wykonywanych badań w tej poradni. Ja dodałam bym jeszcze 2 tyg w zapas w oczekiwaniu na te badania a poradnie polecam.
2x IUI :(
słaba armia
04.2014 odrzucona z Programu MZ:(
05.2014 nieudana stymulacja- brak jajeczek:(
AMH 0,8
od 21.05.2014 decyzja KD
23.08.2014- ICSI :(
26.09.2014- Crio :(
Ania664
Posty: 8
Rejestracja: 22 sie 2014 13:46

Re: KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Post autor: Ania664 »

Cześć :)
Jestem nowa na tym forum.
Postanowiłam napisać, bo dziś zrobiłam rozeznanie co do badania kariotypu w: Krakowie, Łodzi i Opolu. Jako, że Wasze wpisy bardzo mi pomogły postanowiłam podzielić się zdobytymi informacjami, może komuś się przydadzą.

Łódź:
1.Genos, ul. S. Sterlinga 27/29,
możliwość wykonania badania w ramach NFZ, proponowany termin 28.11.2014, wyniki za 6/8 tygodni.
Najpierw jest konsultacja u lekarza genetyka, później, tego samego dnia po wizycie pobranie materiału do badania.
Badanie można też wykonać prywatnie. Koszt około 330 zł.

2. Poradnia Genetyki Klinicznej, ul. Pomorska 251 (można dojechać też od Czechosłowackiej), tel. 42 272 53 53.
Tu terminy na NFZ są krótsze, bo już na 6.10.2014, procedura jak wyżej, najpierw wizyta, później pobranie próbek. Wyniki za 4/6 tygodni.

Dzwoniłam też do Centrum Zdrowia Matki Polki (42 271 12 75 lub końcówka 71) i tu terminy na NFZ są za około 2 miesiąca, ale na wynik się czeka od 2 miesięcy do pół roku.

Kraków
1. Kariogen, ul. Wieniawskiego 64, tel. 501 741 017, tylko prywatnie, koszt 360 zł/osoba.
2. NZOZ Poradnia Genetyczna tel. 12 418 81 60, koszt 360 zł/osoba.

W Prokocimiu terminy na NFZ są dopiero na marzec 2015, a prywatnie badanie kosztuje 420 zł.

Opole
1. Medgen, tel. 512 40 90 90, 506 069 568, 515 14 14 14, koszt 420 zł/osoba.
2. Medrem Poliklinika, tel. 77 423 26 60, koszt 405 zł/osoba.

Zdecydujemy się pewnie z mężem na wizytę w Łodzi, no i zobaczymy co wyjdzie. Stresują mnie te badania, mam nadzieję, że genetycznie wszystko jest z nami ok.
Pozdrawiam Was ciepło i dziękuję, bo to na tym forum dowiedziałam się, że w Łodzi są tak krótkie terminy czekania na badanie kariotypu i dzięki temu pewnie zaoszczędzimy sporą kwotę ;-) którą wydam w przyjemniejszy sposób :-)
Pozdrawiam
edloteh
Posty: 2307
Rejestracja: 21 sie 2014 19:01

Re: KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Post autor: edloteh »

Dzięki za informacje.

Wktótce zdam wam relacje jak to u mnie wyglądało bo wybieram się na Pomorską do Łodzi...
Ania664
Posty: 8
Rejestracja: 22 sie 2014 13:46

Re: KARIOTYP-BADANIA CYTOGENETYCZNE NA NFZ-GDZIE?

Post autor: Ania664 »

ooo...to byłoby fajnie, lepiej wiedzieć wcześniej jak wygląda wizyta itd, żeby nie dać się zaskoczyć :)
czekam na relację :)
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”