DUPHASTON

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
V_L
Posty: 683
Rejestracja: 06 maja 2007 00:00

Re: Duphaston

Post autor: V_L »

sylwia30 pisze:V_L zerknij tutaj:
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... 46&#679046
Jeśli miesiączka nie wystąpi, skonsultuj się z lekarzem prowadzącym.
O dzięki bardzo za link. Czytam teraz wątek o Duphastonie jak leci i nie wyszukiwałam info w innych wątkach :)
Czyli czekam ... ehh tylko mnie trochę to męczy, czuję się niezbyt dobrze no i ta niepewność :(
V_L
Posty: 683
Rejestracja: 06 maja 2007 00:00

Re: Duphaston

Post autor: V_L »

A u mnie nadal nic - jedynie plamienie się pojawiło. Niby czytam, że to może być zamiast @, ale dodać muszę, że brałam również estrofem do 25 dc, więc chyba musi być tam coś do złuszczenia ... masakra :(
Awatar użytkownika
sylwia30
Członek Stowarzyszenia
Posty: 16021
Rejestracja: 15 lip 2004 00:00

Re: Duphaston

Post autor: sylwia30 »

V_L poczekaj cierpliwie. Plamienie może się rozkręcić. Rozumiem doskonale Twoje emocje. Jeśli masz potrzebę pogadać, rozwiać swoje wątpliwości - napisz pw. Tu musimy bezwzględnie trzymać się tematu ;)
V_L
Posty: 683
Rejestracja: 06 maja 2007 00:00

Re: Duphaston

Post autor: V_L »

sylwia30 pisze:V_L poczekaj cierpliwie. Plamienie może się rozkręcić. Rozumiem doskonale Twoje emocje. Jeśli masz potrzebę pogadać, rozwiać swoje wątpliwości - napisz pw. Tu musimy bezwzględnie trzymać się tematu ;)
:) dobrze, postaram się jeszcze o trochę cierpliwości.
Dziękuję Ci za odpowiedzi :)
Jedyne co mnie dziwi to to, że plamienie własciwie się nie rozkręca, a powiedziałabym, że dziś go już nawet nie ma. I było takie lekko różowe, a nie czerwone. Brzuch boli, niedobrze mi. Nakręcam się jak głupia mimo, że się naczytałam, że tak może być i że to duphek mnie oszukuje.
No to czekam dalej ... :)
V_L
Posty: 683
Rejestracja: 06 maja 2007 00:00

Re: Duphaston

Post autor: V_L »

No i przyszła @ wredna jędza ;(
w 9 dniu .. poprzedzona 5 dniami plamienia ..
Tak mi przyszło do głowy - można tu w wątku zrobić jakąś mini sondę? chodzi mi o to, żeby dziewczyny mogły wpisać ile najdłużej czekały na @ po duphku, byłaby to podpowiedź i kubeł zimnej wody dla tych, które czekają na cud ;)
Bo czytając wątek zauważyłam,że wiele kobietek ma ten problem i pytają, denerwują się itd ...
Awatar użytkownika
sylwia30
Członek Stowarzyszenia
Posty: 16021
Rejestracja: 15 lip 2004 00:00

Re: Duphaston

Post autor: sylwia30 »

V_L można zrobić ankietę, ale zastanawiam się czy rzeczywiście jest potrzebna? Ekspert napisał, że jeśli @ nie pojawi się po 14 dniach trzeba skonsultować się z lekarzem. Dalej postępowanie jest zależne od ustaleń lekarza i niekoniecznie może mieć jakikolwiek związek z Duphastonem. Jeśli @ nie przychodzi w terminie i istnieje podejrzenie, że to może być ciąża - można wykonać test. Albo płytkowy, albo - dla sceptycznie podchodzących do wyników tego testu - bHCG. Wyniki powinny rozwiać wątpliwości.
No i hmmm... myślę, że jakiekolwiek byłyby wyniki takiej ankiety, iskierki nadziei rządzą się swoimi prawami. I na to nawet kubeł zimnej wody nie poradzi ;)
Awatar użytkownika
kroopkaa
Posty: 14205
Rejestracja: 27 cze 2010 09:12

Re: DUPHASTON

Post autor: kroopkaa »

Witam

Wiecie może jesli np. biorę lutka 2 x 1 np po insemce dowcipnie a mam 3 opakowania dupka - a szkoda go wywalić bo to ca 100 złotych czy można zamiast lutka połykać właśnie samego dupka a jeśli tak to w jakiej ilości ?
Awatar użytkownika
sylwia30
Członek Stowarzyszenia
Posty: 16021
Rejestracja: 15 lip 2004 00:00

Re: DUPHASTON

Post autor: sylwia30 »

kroopkaa Duphaston można stosować zamiennie z Luteiną, ale dawkowanie powinien ustalić lekarz. Najlepiej skontaktuj się z nim i przedstaw sytuację.
Evelinka O
Posty: 7
Rejestracja: 10 maja 2011 20:42

Re: DUPHASTON

Post autor: Evelinka O »

Witam! Mieszkam za granica. Kiedy bylam na swieta w polsce dowiedzialam sie ze jestem w ciazy Lekarz u ktorego bylam w polsce przepisal mi Duphaston poniewaz blonka plodowa byla cieniutka i kazal mi isc do lekarza tam gdzie mieszkam za granica. Jestem juz umowiona ale dopiero na nastepny czwartek (19.05.2011) poniewaz najpierw urlop a pozniej moj lekarz byl chory. Moj problem polega na tym ze tableki mi sie koncza w niedziele i nie wiem czy jak nie bede ich brala przez 4 dni to moze sie cos stac??? Czy bede mogla dalej je pozniej brac jesli beda potrzebne jeszcze??? Czy juz teraz zmniejszyc dawke do 1 tab wtedy mi starczy do wizyty?? Nie mam pojecia co robic bardzo prosze o pomoc
milka211
Posty: 31
Rejestracja: 01 mar 2011 15:36

Re: DUPHASTON

Post autor: milka211 »

Witam,
kochane mam pytanie, biorę dupka od 16 do 25 dnia cyklu żeby utrzymać cykle w odpowiednich odstępach (staramy się o dzidzię) z reguły dostawałam @ trzeciego dnia od odstawienia. Dziś mija 9 dzień od odstawienia a @ jak nie było tak nie ma, od dnia w którym teoretycznie powinna wystąpić miesiączka pobolewają mnie jajniki raz jeden raz drugi właśnie tak jakby miała zaraz przyjść. Miałam nadzieję, że może w końcu się udało ale dziś rano zrobiłam test ale wyszła tylko jedna krecha. W tym cyklu miałam hsg. Nie wiem co się dzieje a do lekarza idę dopiero we wtorek. Czy, któraś z was miała podobnie? i co się okazało? co zalecił wam lekarz?
Starania od 10.2009
PCOS....
METFORMAX, BROMERGON
HSG-oba jajowody drożne
3 cykle z Clo- bez efektów
12.10.2012-laparoskopia z kauteryzacją- wszystko ok
VII. 2013-spróbujmy stymulacji tamoxifenem
VIII. 2014-Novum, kolejne badania, powtórka wszystkich jakie posiadaliśmy

Armia.... bez rewelacji...
korrea
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2011 16:28

Re: DUPHASTON

Post autor: korrea »

Miałam kilka cykli obserwowowanych, owulacji albo nie ma, albo pęcherzyki nie pękają. Gin kazał mi ten cykl odpuścić, a w kolejnym planuje zwiększyć dawkę leków stymulujących. Zastanawiam się czy nie wziąć Duphastonu, bo miesiączki mam nieregularne 32-42 dni, a do tego boję się, że pęcherzyk, który mi teraz urósł nie pęknie i zrobi się znów torbiel. Myślicie, że mogę sobie wziąć Duphaston od 22 dc? Nie mogę się dodzwonić do gin...
Awatar użytkownika
Zuzulek
Posty: 74
Rejestracja: 27 sty 2007 01:00

Re: DUPHASTON

Post autor: Zuzulek »

Witam.
Piszę ws. mojej kuzynki. Otóż w tym cyklu miała ładną owu 15dc, w 28dc test wyszedł bardzo pozytywny tzn. druga kreska nie budziła wątpliwości. Niestety następnego dnia przyszła @. Nie zrobiła HCG, mimo iż od dawna jej mówię żeby testom nie dowierzała i oznaczała z krwi. Lekarz zalecił jej branie duphastonu od 19 do 23dc.
Ja jej doradziłam, że powinna brać jednak cały czas duphaston od 19dc, powiedzmy w 10 dniu po owu zrobić HCG, jeśli wyjdzie 0 odstawić, a jeśli wyjdzie pozytywnie to po 2 dniach sprawdzić jak przyrasta. Nie jestem jednak lekarzem, nie chciałabym jej zrobić krzywdy (choć wydaje mi się, że jedyne niebezpieczeństwo to ew. opóźnienie @) i dlatego proszę o radę.
Pozdrawiam.
XI 2003 ICSI Novum (Zuzia urodzona 24.07.2004)
I 2007 śnieżynki nie przeżyły rozmrożenia
IV 2007 ICSI Novum (ciąża biochemiczna)
VII 2007 kriotransfer nieudany
IX 2007 ICSI na cyklu naturalnym w Novum (Izabelka urodzona 3.06.2008)
gabi5d
Posty: 37
Rejestracja: 19 lip 2011 15:47

Re: DUPHASTON

Post autor: gabi5d »

Zuzulek ja odstawiłam i Duphaston i Luteinę po 10 dniach. Okres mi się już dwa dni spóznia a testu nie mam odwagi zrobić. Temperatura nadal wysoko. Zawsze okres przychodził 5 dni po odstawieniu Duphastonu. Zawsze jak w zegarku. Tym razem już 7 dni... Tempka nadal wysoko.

Powiedzcie ile Wy po Duphastonie i luteinie czekacie na okres? Ja dzisiaj pojadę na krew.
-monia-
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2011 20:40

Re: DUPHASTON

Post autor: -monia- »

Witam serdecznie
nie wiem od czego zacząć więc może zacznę od początku. 22 października powinnam dostać @ zawsze miałam wszystko regularne więc ucieszyłam się kiedy po 4 dniach zrobiłam test który wyszedł pozytywnie. 31 listopada poszłam do gina niestety na godzinę przed wizytą zaczęłam krwawić po zrobieniu usg Pani doktor stwierdziła że nie widzi pęcherzyka więc mogło dojść do mikro poronienia lub jest jeszcze zbyt wcześnie żeby coś zobaczyć. Ze względu na to że z mężem staramy się o dzidzię już 4 lata i nigdy jeszcze nie udało mi się zajść w ciążę moja gin zapisała mi Duphaston 3x1 na podtrzymanie i zleciła badanie HCG , niestety dzisiaj odebrałam wynik i ciąży nie ma :( lekarka powiedziała że pewnie było tak jak przypuszczała że to wczesne poronienie ale mam powtórzyć HCG w poniedziałek żeby sprawdzić czy wzrosło , problem w tym że zapomniałam jej zapytać czy mam dalej zażywać Duphaston boję się że teraz przez ten lek może mi się coś poprzestawiać bo biorę go od 1 dnia wystąpienia krwawienia które trwa 4 dzień i wygląda jak zwykła miesiączka , nie wiem czy lek mam już odstawić czy brać do końca opakowania ??? Krwawienie podejrzewam że jutro ustanie , lek skończę brać za 4 dni i zastanawiam się czy czasem po jego odstawieniu może pojawić się znowu krwawienie. Moje pytanie brzmi czy ktoś miał podobną sytuację do mojej ??? co powinnam zrobić ??? odstawić lek czy brać go do końca opakowania ??? z góry dziękuję za pomoc.
milka211
Posty: 31
Rejestracja: 01 mar 2011 15:36

Re: DUPHASTON

Post autor: milka211 »

Witam, mam pytanie, czy któraś z was miała brązowe plamienia podczas brania duphastonu? Jeśli tak to co one oznaczały?
Starania od 10.2009
PCOS....
METFORMAX, BROMERGON
HSG-oba jajowody drożne
3 cykle z Clo- bez efektów
12.10.2012-laparoskopia z kauteryzacją- wszystko ok
VII. 2013-spróbujmy stymulacji tamoxifenem
VIII. 2014-Novum, kolejne badania, powtórka wszystkich jakie posiadaliśmy

Armia.... bez rewelacji...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”