Nieudane criotransfery

Na pytania odpowiadają:
mgr inż. Robert Szachoń, kierownik laboratorium embriologii kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwent Biotechnologii SGGW w Warszawie. Pracuje w InviMed od 2011 roku, stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Aktywny członek PTMRiE oraz ESHRE.
mgr inż. Małgorzata Żelechowska-Szachoń, starszy embriolog, specjalista ds. jakości w Ośrodku i Banku InviMed Katowice
Małgorzata Żelechowska-Szachoń to doskonała embriolog, magister biologii, magister inżynier biotechnologii, starszy embriolog oraz specjalista ds. jakości w Ośrodku i Banku InviMed Katowice. Pracuje, wkładając w to całe serce. Stale się doskonali i poszukuje nowych obszarów rozwoju, dzięki czemu z roku na rok staje się coraz lepszym ekspertem w swojej dziedzinie. Przemiła osoba, zawsze otwarta na pytania pacjentów.

Moderator: osoby zatwierdzajace - embriolog

Zablokowany
Aneta2020
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2020 15:14

Nieudane criotransfery

Post autor: Aneta2020 »

Witam leczycze się z mężem w klinice niepłodności od dwóch lat. Przy pierwszych wizytach i badaniach okazało się że mąż ma słabe parametry nasienia z kolei moje badania wyszły wszystkie w porządku lekarz prowadzący od razu skierował nas na ICSI, twierdząc że przy słabych parametrach nasienia męża to jest dobra decyzja . Zaczęłam przygotowania do punkcji jajników pobranych zostało 23 z czego 11 się zapłodniło zostały one zamrożone po miesiącu przeszłam pierwszy Criotransfer zarodka w stadium blastocysty niestety nieudany, przy drugim criotransferze też podali mi blastocyste która niestety też się nie przyjęła, po tym czasie miałam zrobioną biopsje endometrium która wyszła bardzo dobrze Po miesiącu miałam trzeci criotransfer zarodka 2 dniowego czterokomorowego, który też się nie przyjął jaka może być przyczyna naszych niepowodzeń nie miałam robionych zbyt dużo badań z krwi . Pozdrawiam.
Robert Szachoń
Ekspert Bociana
Posty: 117
Rejestracja: 27 cze 2017 12:08

Nieudane criotransfery

Post autor: Robert Szachoń »

Dzień dobry,
Nie podaje Pani parametrów nasienia poza stwierdzeniem, ze są słabe. W przypadku obniżonych parametrów nasienia zaleca się poszerzenia diagnostyki partnera - badanie MSOME, SCD, HBA, stres oksydacyjny.
W zależności od wyników zaleca się odpowiednio dobraną metodę zapłodnienia.

Zachęcałbym również Panią do konsultacji z lekarzem prowadzącym w celu możliwej dalszej diagnostyki Pani.
Efekt niepowodzeń to nie tylko kwestia czynnika męskiego.

Na jakość zarodka jak i implantację wpływa zarówno plemnik jak i komórka jajowa oraz inne kwestie kliniczne.

Z poważaniem
Robert Szachoń
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Embriologia - pytania do eksperta”