Książki dla dzieci

Na Wasze pytania z zakresu psychologicznych aspektów niepłodności odpowiadają członkinie Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Niepłodności:
Aleksandra Gozdek-Piekarska - ukończyła studia psychologiczne o specjalności psychologia kliniczna i osobowości. Jest certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralny. Prowadzi terapię indywidualną osób cierpiących na depresję, zaburzenia lękowe oraz osób doświadczających problemów osobistych. Na co dzień pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności gdzie prowadzi konsultacje oraz terapię dla osób zmagających się z problemem niepłodności.
Dorota Gawlikowska - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta par PTP. Prowadzi konsultacje, terapię indywidualną oraz terapię par, warsztaty i grupy wsparcia dla osób cierpiących z powodu niepłodności. Możecie ją znaleźć na www.psycholognieplodnosci.com

Moderator: Osoby zatwierdzające - psycholog2

ODPOWIEDZ
Kilonka
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2019 11:15

Książki dla dzieci

Post autor: Kilonka »

Dzień dobry.
Czy istnieją na polskim rynku książki dla dzieci o tematyce in vitro i dawstwie gamet i zarodków? Poszukuję czegoś dla 3-latka, żeby wprowadzić go w temat "skąd się wziąłem".
Są już dostępne publikacje na ten temat traktujące o naturalnym poczęciu ale poszukuję czegoś dla dziecka poczętego po latach leczenia ;-)
Dorota Gawlikowska
Ekspert Bociana
Posty: 33
Rejestracja: 07 lip 2013 13:42

Książki dla dzieci

Post autor: Dorota Gawlikowska »

Dzień dobry,
bardzo mi przykro, ale niestety brak takich pozycji w języku polskim. Bardzo polecam natomiast stronę, na której Autorka recenzuje od dawna książki dla dzieci na temat IVF i dawstwa, które ukazują się na całym świecie. Wiele z nich można potraktować jako inspirację do stworzenia własnej historii, ponieważ ich istotę stanowi pomysł i ilustracje, a nie tylko tekst. Myślę, ze w przypadku niektórych można także skorzystać z translatora, aby zorientować się w treści, a następnie czytać razem z dzieckiem, tworząc wspólnie własną, osobistą opowieść.

https://booksfordonoroffspring.blogspot ... dFTgRm-_So

Zdaję sobie sprawę, że zapewne moja odpowiedź nie odpowiada na Pani potrzebę, ale niestety nic więcej nie mogę Pani zaproponować, choć bardzo bym chciała. Taka pomoc dla rodziców jest zdecydowanie potrzebna.

Pozdrawiam serdecznie,
Dorota Gawlikowska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do psychologa”