TARCZYCA w ciąży

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Acustica
Moderator
Posty: 715
Rejestracja: 27 sty 2012 19:28

Re: TARCZYCA w ciąży

Post autor: Acustica »

Edziorro pisze:Witam :)
Prosze o opinie. W 4tyg.ciąży tsh skoczylo mi do 3.66, t4 18.1 (12-22). Zaczelam brac levothyroxine w dawce 37,5.
W 7t1d tsh spadło ładnie do 1.3, t4: 19.7. Ostatnio zrobilam kolejne badanie kontrolne i tsh obnizylo sie do 0.93, t4 wzrosło do 22.1 (12.0-22.0), t3: 4.7 (3.1-6.8). Zastanawiam sie czy nie obnizyc dawki zeby nie przedobrzyc skoro t4 nadal rosnie a tsh maleje .. Mieszkam w uk, skierowania do endokrynologa nie dostalam pomimo hashi a gp-lekarz rodzinny niewiele wie i czesto bierze pod uwage moje sugestie..
Na razie poziom t4 minimalnie przekracza normy, więc nie ma powodów do paniki, ale warto skonsultować się z endokrynologiem i średnio co miesiąc kontrolować poziomy hormonów tarczycy...w ciąży lubią wariować. Rosnące HCG w pierwszych tygodniach ciąży wpływa na obniżenie TSH , co właśnie obserwujesz...za chwilę poziom TSH powinien się unormować. Na późniejszym etapie ciąży (2/3 trymestr) zwiększa się stężenie białek wiążących T4 i poziom tego hormonu potrafi znacząco spaść, więc czasami warto utrzymywać tę górną granicę, żeby potem nie walczyć z niedoborem :)
Follow the white rabbit :)

----------------------------
ICSI - SET ...i tylko 6 tygodni radości :(
CRIO - DBT :(
CRIO - SET....7 dpt bHCG 10,1; 9 dpt bHCG 47,5; 11 dpt bHCG 213,2; 16 dpt bHCG 2939, 18 dpt bHCG 5078...32 dpt potomek zamrugał :)

40 tc - zgodnie z prognozami nadeszło tornado :D
cdn? ;)
1000trytytka
Posty: 3
Rejestracja: 04 sie 2017 18:21

Re: TARCZYCA w ciąży

Post autor: 1000trytytka »

można karmić piersią bez obaw. Ja biorę już 10 lat leki na niedoczynność (najpierw miałam nadczynność) brałam leki w ciąży i podczas karmienia piersią cały czas....
Nie było żadnych problemów :)
krystyna141
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2023 21:34

TARCZYCA w ciąży

Post autor: krystyna141 »

Sama od urodzenia choruje na Hashimoto i temat ciąży w przyszłości mnie przeraża. Regularnie odwiedzam endykronologa i ginekologa w celu badań.

https://babkamedica.pl/oferta/38,endokrynologia


ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”