problemy z zachowaniem w szkole

Magdalena Kruk-Rogucka - doktor nauk społecznych, psycholożka i psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem pracy dla Ośrodka Adopcyjnego TPD w Warszawie, wykładowczyni Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Moderator: Osoby zatwierdzające - po adopcji

Zablokowany
[email protected]
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2017 09:24

problemy z zachowaniem w szkole

Post autor: [email protected] »

Witam. mam syna lat 14 ósma klasa podstawowa .Od klasy siódmej pogarszające się zachowanie w szkole ,w klasie ósmej apogeum . W domu nie ma z nim kłopotów ,wykonuje obowiązki ,jest wrażliwy ,ma dobre serce ,empatyczny .dogadujemy się z synem bez problemu ,czasem pyskuje ,uparty ale wszystko w granicach normy . Żle funkcjonuje jedynie w szkole .w grupie rówieśniczej lubiany ,bardzo ważna jest dla niego akceptacja rówieśników .Na półrocze grozi mu zachowanie nieodpowiednie .Nauczyciele wiedzą że jest dzieckiem adoptowanym ale mam wrażenie że nie są otwarci na jakąkolwiek pomoc .Uwagi praktycznie o każdy najdrobniejsze przewinienie ,czasem nie wie za co . Za karę wychowawczyni nie pozwoliła mu jechać na wycieczkę klasową , bardzo to przeżył .Nie wiem już jak pomóc synowi w tej sytuacji i zadbać o jego przyszłość edukacyjną .co tydzień chodzi na prywatną sesję do Pani psycholog ,bardzo Ją lubi .Nie lubi szkoły ,nie lubi nauczycieli ,ma poczucie krzywdy .
Agak
Magdalena Kruk
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 174
Rejestracja: 24 lip 2012 15:50

problemy z zachowaniem w szkole

Post autor: Magdalena Kruk »

Dzień dobry,
bez współpracy ze szkołą trudno będzie coś zmienić, skoro problem jest w relacji między Synem i nauczycielami. Czy psycholog szkolny lub dyrekcja byli jakoś angażowani w to, co się dzieje? Czy wszyscy nauczyciele postrzegają go podobnie? Czy w siódmej klasie wydarzyło się coś, co zmieniło traktowanie Syna przez nauczycieli, czy to trwało już wcześniej? Warto szukać pomocy w szkole, czy w poradni, pod którą podlega szkoła, bo ta krzywda, jaką czuje Syn będzie tylko dalej napędzać (swoją drogą wykluczenie z wycieczki powinno być ostatecznością w sytuacji poważnych przewin). Co mówi psycholog, z którą pracuje Syn? Może ona mogłaby coś Państwu doradzić, znając lokalne możliwości.
Proszę pisać w razie dalszych pytań, może być w prywatnej wiadomości.
Pozdrawiam,
Magda Kruk-Rogucka
[email protected]
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2017 09:24

problemy z zachowaniem w szkole

Post autor: [email protected] »

Witam ,psycholog również uważa że szkoła nie angażuje się w pomoc ,Syn został zaszufladkowany i ciężko mu zmienić postrzeganie jego osoby .Rozmawiałam z dyrekcją ,szkolnym pedagogiem ,psychologiem .Problem pojawił się dopiero W 7 klasie .W poprzednich latach brak zastrzeżeń do zachowania. zachowanie dobre ,bardzo dobre . kara brak udziału w wycieczce za uwagi których miał sporo typu rozmawia, przeszkadza dezorganizuje lekcje .Psycholog widzi problem w szkole jako środowisku i traktowaniu syna przez nauczycieli ,to wyjątkowo wrażliwe dziecko określające osoby jako mile w stosunku do niego lub wrogie , odrzucające .(mamo jaka ta Pani była miła ,bardzo miła ) ja staram się każdą uwagę przegadać z synem .Jest to już 8 klasa więc jakoś mam nadzieję dobrniemy do końca .otrzymał ocenę nieodpowiednią na semestr .na końcowym zebraniu póżno ale zawsze podpisałam dostosowanie dla każdego nauczyciela dla syna i ujęte zalecenia poradni psychologiczno - pedagogicxznej więc mam nadzieje że jednak coś się zmieni .żal mi syna i nie wiem jak mu już pomóc . wykluczenie syna z udziału w wycieczce to był cios dla niego i dla mnie .Odczuł to jako wykluczenie z grupy, wyjątkowo dotkliwa przykra kara .
Agak
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Po adopcji - pytania do eksperta”