INSEMINACJA cześć XI

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
MarzenaD
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2018 15:54

Re: INSEMINACJA cześć XI

Post autor: MarzenaD »

Joanna_aas pisze: asia1119
Hej, ja leczyłam się z mężem ok 3 lata.
Po wszelkich możliwych badaniach, mieliśmy dwie drogi : albo inseminacja albo invitro.
Jeden z lekarzy zasugerował invitro, przeglądając naszą całą dokumentacje.
Udało nam się za pierwszym razem. Na koniec sierpnia mam termin;-).
Ja wewnętrznie czułam, że inseminacja w naszym przypadku, to będzie kolejny stracony czas i nadzieje.
Ale pamiętaj, każdy przypadek jest inny.
Trzymam kciuki za Was.


Cześć .Jestem tutaj nowa.Mam pytanie .Od pół roku leczymy się u dr.Jędrzejczaka prywatnie na polnej.Mąż ma słabe parametry nasienia zwłaszcza ruchliwość ,ruch postępowy zwolniony tylko 4% .W tym cyklu byłam lekko stymulowana na poprawę śluzu,ale raczej nic z tego nie będzie ,gdyż po teście na wrogość śluzu przy pęcherzyku 22mm po 24 godzinach po stosunku
było 0 plemników.W przyszłym cyklu ma być podobnie a jeśli się nie uda to iui na Polnej i w związku z tym mam pytanie.Ile miałyście wizyt u dr. przed samą inseminacją ?Czy monitorig mogę zrobić u siebie?Mam daleko do lekarza a ze zwolnieniami w pracy wiecie jak to jest.Czy tydzień wonnego ,chorobowego wystarczy na całą procedurę,nie licząc samych badań przd iui czyli HSG ,hormonów ITP.?

-- 25 lip 2018 17:21 --
MarzenaD pisze:
Joanna_aas pisze: asia1119
Hej, ja leczyłam się z mężem ok 3 lata.
Po wszelkich możliwych badaniach, mieliśmy dwie drogi : albo inseminacja albo invitro.
Jeden z lekarzy zasugerował invitro, przeglądając naszą całą dokumentacje.
Udało nam się za pierwszym razem. Na koniec sierpnia mam termin;-).
Ja wewnętrznie czułam, że inseminacja w naszym przypadku, to będzie kolejny stracony czas i nadzieje.
Ale pamiętaj, każdy przypadek jest inny.
Trzymam kciuki za Was.


Cześć .Jestem tutaj nowa.Mam pytanie .Od pół roku leczymy się u dr.Jędrzejczaka prywatnie na Polance.Mąż ma słabe parametry nasienia zwłaszcza ruchliwość ,ruch postępowy zwolniony tylko 4% .W tym cyklu byłam lekko stymulowana na poprawę śluzu,ale raczej nic z tego nie będzie ,gdyż po teście na wrogość śluzu przy pęcherzyku 22mm po 24 godzinach po stosunku
było 0 plemników.W przyszłym cyklu ma być podobnie a jeśli się nie uda to iui na Polnej i w związku z tym mam pytanie.Ile miałyście wizyt u dr. przed samą inseminacją ?Czy monitorig mogę zrobić u siebie?Mam daleko do lekarza a ze zwolnieniami w pracy wiecie jak to jest.Czy tydzień wonnego ,chorobowego wystarczy na całą procedurę,nie licząc samych badań przd iui czyli HSG ,hormonów ITP.?
Basiek_sk
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2018 08:25

Re: INSEMINACJA cześć XI

Post autor: Basiek_sk »

Cześć dziewczyny, w kolejnym cyklu podchodzę do pierwszej inseminacji w Kriobank. I powiem szczerze że dziwi mnie że lekarz zasugerował właśnie inseminacje. Poprzednie trzy cykle miałam stymulowanie CLO u "zwykłego ginekologa", pomimo monitoringu i podania Ovitrelle pęcherzyki nie pekaly i robiły się torbiele. No i trochę nie rozumiem po co robić inseminacje skoro raczej nie pecherzyk nie pęknie? Czy jest możliwość naklucia pęcherzyka w trakcie zabiegu? Czy to jest bolesne? Jeśli któraś z Was mogłaby mi odpowiedzieć byłabym bardzo wdzięczna.
Basiek
desirre90
Posty: 24
Rejestracja: 08 lip 2018 20:40

Re: INSEMINACJA cześć XI

Post autor: desirre90 »

Asia1119 a skąd jesteście? W niektorych miastach można dostac dofinansowanie do invitro
AsiaaMarci
Posty: 66
Rejestracja: 09 lis 2016 11:42

Re: INSEMINACJA cześć XI

Post autor: AsiaaMarci »

Cześć dziewczyny jestem tutaj od niedawna. Krótko o naszej historii. U mnie wszystko jak najbardziej okpoza dość niskim amh u męża azoospermia. Zdecydowaliśmy się na inseminacje nasieniem dawcy. I pytanie czy którejś z was udało się za 1 razem. Dodam iż dzisiaj byłam na wizycie lekarz zdecydowanie powiedział że spróbujemy na naturalnym cyklu. Mam brać tylko kwas foliowy i Wit d. Jest tu może któraś co jest pacjentka doktora Mrugacza i była w podobnej sytuacji?
Niepłodna
Posty: 109
Rejestracja: 25 paź 2018 19:34

Re: INSEMINACJA cześć XI

Post autor: Niepłodna »

Kochane i kochani; uzyskałam zgodę moderatorów na umieszczenie ankiety do pracy mgr Ocena sposobu żywienia par z zaburzeniami płodności z zastosowaniem Indeksu Prozdrowotnej Diety. Oczywiście podzielę się wynikami. Jeśli chcecie się sprawdzić lub przysłużyć nauce zapraszam: ANKIETA JEST SKIEROWANA DO PAR - patrzymy na dwójkę jak na jedno ciało :-D
https://www.interankiety.pl/i/LoKnl66G

Jestem Dietetykiem i też osobą niepłodną, dlatego też z osobistych względów to badanie jest dla mnie ważne ;-)
Agugula
Posty: 11
Rejestracja: 19 wrz 2018 12:24

Re: INSEMINACJA cześć XI

Post autor: Agugula »

Halo, halo, jest tu jeszcze ktoś?????
biedroneczka7
Posty: 303
Rejestracja: 11 wrz 2013 16:20

Re: INSEMINACJA cześć XI

Post autor: biedroneczka7 »

Witam Was kochane :) dawno mnie tu nie było, bo ostatni raz w 2014r :) 13.11 miałam inseminacje AIH, lekarz powiedział mi, że to ostatnia moja inseminacja bo plemniki męża są tak słabe, że tylko in vitro nas ratuje :/ choć powiedział, że mąż ma ok2-3 % ok plemników. Do inseminacji miałam CLO potem Ovitrelle i według mnie robione było o czasie. Powiedział, żeby się jednak spodziewać @ :( niestety nie stać mnie na In vitro... ale nie w tym rzecz, bo już trochę to do mnie dociera, że tak musi być. Od momentu wykonania inseminacji bardzo boli mnie brzuch, tak dziwnie bo na środku, nie po bokach jak jajniki, brzuch mam wzdęty i boli mnie dół pleców (krzyż) poza tym nic mi nie jest nawet cyce mnie nie bolą a biorę duphaston. Po tej inseminacji lekarz założył mi kapturek (tak powiedział, pierwszy raz sie z czymś takim spotkałam szczerze mówiąc) inseminacja była domaciczna + ten kapturek, który oczywiście wyjęłam następnego dnia, ale niepokoją mnie te objawy, lekarz powiedział, że jakby co to mam zrobić test po 14 dniach.

starania od 2008r

2009 4xIUI :(

2009 IVF - Artvimed Kraków :(

2011 ISCI - Macierzyństwo Kraków :(

2013 zmiana kliniki na Angelius Provita Katowice kwalifikacje do programu MZ

2015r córka :D :*


TylkoJa
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2019 11:17

Re: INSEMINACJA cześć XI

Post autor: TylkoJa »

Witam. Jakie są potrzebne badania do iui?
AnusKa83
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2021 09:32

INSEMINACJA cześć XI

Post autor: AnusKa83 »

TylkoJa pisze: 29 gru 2019 15:56 Witam. Jakie są potrzebne badania do iui?
W sumie to chyba żadne, będziesz miała monitorowane cykle i lekka stymulacja hormonalna. To prosta procedura, ale nie wiem czy skuteczna, podchodziliśmy 3 razy i nic...
calistas
Posty: 9
Rejestracja: 30 mar 2022 00:02

INSEMINACJA cześć XI

Post autor: calistas »

Dzień dobry :),
przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
Bardzo proszę o Twoją pomoc w tym badaniu.

https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”