6 tydz ciąży. Nie widać pęcherzyka plodowego

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Sanara
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2015 15:41

6 tydz ciąży. Nie widać pęcherzyka plodowego

Post autor: Sanara »

Dzień dobry. Wczoraj dokładnie zaczal się mój 6. tydzień ciąży ( świeży transfer dwóch 3-dniowych zarodka odbyl się 26.02). Moja pierwsze hcg 13dp3dt wynosiła 123. Wczoraj 18dp3dt beta hcg była 420. Progesteron 40, a estradiol 2000 ( suplementacja jest). We wczorajszym usg nie było widać pęcherzyka płodowego, a jedynie grubą śluzówkę macicy. Mój lekarz stwierdził, ze taki obraz może to świadczyć o ciąży mnogiej. Czy otrzymane dziś wyniki badań laboratoryjnych tez mogą o tym świadczyć? I czy hcg nie jest w tym wypadku za niskie? Martwię się, wiec bardzo proszę o odpowiedź.

Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1163
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

6 tydz ciąży. Nie widać pęcherzyka plodowego

Post autor: Tomasz Zbroch »

pęcherzyk ciążowy powinien być widoczny przy hcg wyższym niż 1500 więc warto poczekać jeszcze ok 4 dni i ponowić badania.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”