Mutacja pai-1 4g(homo)

Na pytania odpowiada dr n. med. Agnieszka Sobczyńska-Tomaszewska - absolwentka Wydziału Biologii UW. Ukończyła studia doktoranckie z wyróżnieniem w dziedzinie nauk medycznych w zakresie biologii medycznej w Centrum Biostruktury AM w Warszawie - temat doktoratu - niepłodność męska o genetycznym podłożu.
Diagnosta laboratoryjny ze specjalizacją z zakresu laboratoryjnej genetyki medycznej.
Od 2012 roku związana z Centrum Medycznym Medgen. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka, Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy, International Neonatal Screening Society. Współzałożyciel Fundacji EB Polska. Współautor ekspertyz dla Ministerstwa Zdrowia, a także kilkudziesięciu publikacji w języku polskim i angielskim. Wykonawca i kierownik projektów badawczych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Zablokowany
pytania z instagrama
Posty: 87
Rejestracja: 18 mar 2021 12:58

Mutacja pai-1 4g(homo)

Post autor: pytania z instagrama »

Dzień dobry,

Czy mutacja pai-1 4g(homozygotyczne) jest wskazaniem do stosowania heparyny w trakcie ciąży? Do tego zaburzone fibrynogen i wskaźnik protrombinowy.

Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Sobczyńska-Tomaszewska
Posty: 14
Rejestracja: 16 lut 2021 20:22

Mutacja pai-1 4g(homo)

Post autor: Agnieszka Sobczyńska-Tomaszewska »

Szanowni Państwo, taką decyzję podejmuje lekarz w oparciu o wyniki biochemiczne oraz wynik badania genetycznego. Sam wynik badania genetycznego PAI nie jest wskazaniem. Wskazana jest konsultacja w tym zakresie również z lekarzem hematologiem.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Genetyka - pytania do eksperta”