ADOPCJA ZAGRANICZNA

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
marica83
Posty: 322
Rejestracja: 15 paź 2010 09:21

Re: ADOPCJA ZAGRANICZNA

Post autor: marica83 »

mam pytanie - czy ktoś z Was rozważa obecnie adopcję zagraniczną dziecka do 2 r.ż.? Jeżeli tak - to z jakiego kraju? 
Witam,
Obecnie ciężko znaleźć kraj, który proponuje do adopcji małe dzieci. Większość powierza maluchy do adopcji w kraju. Z tego co pamiętam, poszukaj w takich krajach: Wietnam, Korea Południowa, Afryka Południową, Bułgaria, Kamerun, Kambodża, Haiti, Liban, Peru, Filipiny, Dominikana, Rosja, Chiny i Kongo Brazzaville. Ale nie wiem na ile ta lista jest jeszcze aktualna (szukałam jakieś 6 m-cy temu) Dużo krajów zamyka się na adopcje zagraniczną, część takich jak Benin czy Wybrzeże Kości Słoniowej są w trakcie podpisywania konwencji haskiej i adopcje są wstrzymane, albo takie jak Litwa, czy Kolumbia, gdzie ciężko o małe dziecko chyba że planujesz adopcje rodzeństwa.
Staramy się o dziecko od 2009r
AgatkaL
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2019 22:58

Re: ADOPCJA ZAGRANICZNA

Post autor: AgatkaL »

A ja nie rozumiem, co to za adopcja zagraniczna skoro jestem Polakiem?? Dowiaduje sie w Irlandii, nie mam paszportu irlandzkiego i tam jest to traktowane jako adopcja zagraniczna, logiczne, ale dlaczego tu??? Chore przepisy.. niby tak tak pomagamy dzieciom, szukamy im kochajacych domow a jak taki jest oferowany to schody robia takie ze sie odechciewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”