Poziom estradiolu w ciazy

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Dorota88
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2017 10:29

Poziom estradiolu w ciazy

Post autor: Dorota88 »

Witam, bardzo proszę o pomoc i odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Jestem w 14 tyg ciazy, zapłodnienie in vitro. Do 12 tyg ciazy brałam estrofem 1×2mg dziennie poziom estradiolu do dnia odstawienia leku wynosił 2526 pg/ml natomiast teraz 10 dni po odstawieniu spadł do 2426 pg/ml. Proszę powiedzieć czy może to zagrażać ciazy i co można ewentualnie zrobić żeby jego poziom podnieść? Z informacji jakie udało mi się wyczytać i dowiedzieć to najbardziej teraz za prawidłowo rozwijającą się ciążę jest odpowiedzialny progesteron który mam w normie czy w takim przypadku nie przejmować się tym spadkiem estradiolu ?
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Poziom estradiolu w ciazy

Post autor: Tomasz Zbroch »

... a przede wszystkim nie badać jego poziomu bo nie ma to sensu.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”