Ograniczone prawa rodzicielskie a adopcja

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

Zablokowany
Awatar użytkownika
Gość

Ograniczone prawa rodzicielskie a adopcja

Post autor: Gość »

Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Intensywnie z żoną myślimy o adopcji. Jaki wpływ na procedury może mieć moja sytuacja? Chodzi o to, że mam pierwszą córkę z wcześniejszego związku i ograniczone prawa rodzicielskie do pewnych decyzji wynikające jedynie z tego, że córka nie mieszka ze mną, tylko z mamą. Wraz z żoną mam jeszcze drugą młodszą córkę, którą wychowujemy razem. Proszę o informację, czy mam szansę na adopcję w takiej sytuacji.

Dziękuję i pozdrawiam.
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Ograniczone prawa rodzicielskie a adopcja

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowny Panie,
takie sytuacje zazwyczaj są wyjaśniane przez diagnostów, ponieważ sam fakt rozwodu nie jest przeciwwskazaniem do adopcji ale w jaki sposób przebiegają relacje z córką, czy płacone sa alimenty regularnie etc. Zdanie córki z pierwszego małżeństwa też nie jest bez znaczenia, bo choć mieszka z matką, to po adopcji będzie miała przyrodnie rodzeństwo. Ale - każdorazowo indywidualnie ośrodki rozpoznają sprawę, więc najlepiej pogadać o tym w ośrodku. Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”