Jaki ośrodek adopcyjny w Wa-wie?

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
rangifer
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2009 00:00

Post autor: rangifer »

Niestety nie bzdury, skoro nam się to przytrafiło. Żeby nie było wątpliwości - chodzi o ośrodek Nasz Dom na Bielanach przy Al. Zjednoczenia.
I żeby było jasne - najprawdopodobniej nie chodziło tu o aukcję "kto pierwszy ten lepszy". Tak naprawdę psycholożka (czy też szanowna komisja) zmieniła zdanie o przyznaniu nam dzieci i znalazła taki idiotyczny wybieg, tłumacząc właśnie, że już kto inny się wybiera w odwiedziny.
Żenujące!

Tak czy owak gorycz minęła - bodajże miesiąc po tym wydarzeniu przyjęliśmy do rodziny dziecko z zupełnie innego regionu kraju, za pośrednictwem zupełnie innego ośrodka, którego pracownice okazały się bardzo przyjazne, a sprawy sądowe były już praktycznie załatwione. Teraz czekamy na drugie dziecko, też stamtąd :)
agwi
Posty: 41
Rejestracja: 30 sty 2009 01:00

Post autor: agwi »

My akurat z ośrodka na Bielanach jesteśmy bardzo zadowoleni. Szkolenie rozpoczelismy we wrzesniu 2008, kwalifikację otrzymalismy w lutym 2009 a juz w lipcu dzieci były u nas w domu.
Awatar użytkownika
malina7
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2009 00:00

Post autor: malina7 »

Hej dziewczyny ja jestem na Nowogrodzkiej.Nie mam pojęcia dlaczego jest ona mało popularna ,nasza współpraca jak narazie układa się dobrze.Panie w ośrodku są bardzo miłe co jest bardzo ważne Po świętach rozpoczniemy kurs ,potem kwalifikacja no i czekanie na Ten Telefon.To ostatnie chyba najgorsze.Nowogrodzka ma chyba to do siebie ,że więcej jest tu dzieci między 2-3 rokiem życia,ale zdarzają się też adopcje młodszych.Pozdrawiam i życzę wszystkim czekającym ,aby ten czas był jak najkrótszy.
kwietko
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2010 11:30

Re: Jaki ośrodek adopcyjny w Wa-wie?

Post autor: kwietko »

mam drobne pytanie, dokumenty tzn. zaświadczenie o zarobkach, psychologiczne, o niekaralności itd. dstarcza się dopiero po kursach? czy przy pierwszej wizycie?
z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Emily
Posty: 294
Rejestracja: 05 kwie 2004 00:00

Re: Jaki ośrodek adopcyjny w Wa-wie?

Post autor: Emily »

Witaj.

To zależy od ośrodka, ale te bardziej praktycznie nastawione do sprawy oczekują większości z nich przed kwalifikacją, a pozostałych zaraz po podjęciu decyzji o tym, że chcecie adoptować konkretne dziecko, bo sąd ich wymaga, a przecież wiele z tych dokumentów ma określony (np. miesięczny lub 3-miesięczny) okres ważności.

Lepiej na pierwszą wizytę udać się raczej z dobrze przemyślanymi pytaniami, niż stosem dokumentów, które potem i tak trzeba będzie załatwiać przed złożeniem wniosków w sądzie.

Serdecznie pozdrawiam.
"As my children grow my dreams come alive..."
W styczniu 2009 dwa Cudy dodały barw naszemu życiu... :-D
kwietko
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2010 11:30

Re: Jaki ośrodek adopcyjny w Wa-wie?

Post autor: kwietko »

Dziękuje za odpowiedź, tak właśnie myślałam, że zaświadczenie o karalności np. nie jest sprawą pilną. To byłoby rozsądne, ale biurokracja....
Szczerze mówiąc przestudiowałam forum Ośrodka Nasz Dom i poczułam emocje związane z Waszym oczekiwaniem i szczęśliwym zakończeniem. My jesteśmy jeszcze przed startem, moja druga połowa dojrzała do adopcji :o) ku mojej ogromnej radości. Z tym tylko, że my jesteśmy już rodzicami Michałka, a ponieważ nie moge mieć już więcej dzieci, będziemy się starali o drugie tą właśnie drogą. Pozdrawiam
aneta5
Posty: 7
Rejestracja: 29 cze 2010 14:45

Re: Jaki ośrodek adopcyjny w Wa-wie?

Post autor: aneta5 »

Polecam OROZ na Bielanach. Miło, szybko.
Jesteśmy bardzo zadowoleni.
Awatar użytkownika
edy80
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwie 2011 18:47

Re: Jaki ośrodek adopcyjny w Wa-wie?

Post autor: edy80 »

Witam,
Dziś mój debiut na NB.
Mam 31 lat i od 5 lat staramy się z mężem o własne dziecko - bezpłodność idiopatyczna.
Decyzję o adopcji podjęłam już dawno, mój mąż potrzebował trochę więcej czasu, ale już od jakiegoś roku oboje jesteśmy o tym przekonani, że to właśnie nasza droga do dziecka.
Nie bardzo byłam (i pewnie nadal jestem :) ) zorientowana we wszystkich tych procedurach, papierach itp. Dużo się dowiedziałam na bocianie.
O jak dobrze, że istnieje takie forum!
Obecnie szukamy odpowiedniego ośrodka adopcyjnego, aby tam rozpocząć wszystkie procedury.
Jeszcze nie wiem, na co się zdecydujemy...ale trzymajcie kciuki!
kwietko
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2010 11:30

Re: Jaki ośrodek adopcyjny w Wa-wie?

Post autor: kwietko »

My zdecydowaliśmy się na Ośrodek przy Szpitalnej, przed nami 4 spotkanie.
Jesteśmy zadowoleni i pełni optymizmu :o))))
Awatar użytkownika
edy80
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwie 2011 18:47

Re: Jaki ośrodek adopcyjny w Wa-wie?

Post autor: edy80 »

Właśnie się umówiłam na 1 spotknie na Szpitalnej.. niestety termin dopiero na wrzesień, ale może nie warto się spieszyć...pozwolić sprawą toczyć się swoim rytmem...
kwietko
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2010 11:30

Re: Jaki ośrodek adopcyjny w Wa-wie?

Post autor: kwietko »

choćbyśmy chcieli i tak nie przyspieszymy :) ale ten czas jakoś mija, od spotkania do spotkania, obawiam się, że trudniej jest później, po otrzymaniu kwalifikacji... czy to będzie rok, czy dwa ...
mmisiak
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2010 08:06

Jak i gdzie zacząć...

Post autor: mmisiak »

Witam.
Od pewnego czasu "okresowo" śledzę sobie Wasze forum. Widzę, jest bardzo poukładane i uporządkowane, jednak - czasem trudno przejrzeć całość wątków, i wyłowić z nich niezbędne informacje - "dla początkujących" - dlatego proszę o wyrozumiałość, jeśli to już było.

Pomysł adopcji - jakoś tak istnieje w mojej świadomości - może od zawsze, może po prostu od dawna, nie miejsce tu na takie rozmyślania i analizy. Ostatnio w głowie zaczął się chyba krystalizować, i chciałbym przy Waszej pomocy uporządkować jakoś chaos informacji, czy po prostu dostać proste odpowiedzi na banalne pytania "początkującego".

1. Z reguły droga zaczyna się od wyboru ośrodka adopcyjnego. Mieszkamy w Warszawie. Jakie są za i przeciw ośrodka lokalnego i dalszego ? Wiem mniej więcej, że trzeba ileś razy (ile ? czy w dniach roboczych ?) tam się pojawić w celu rozmów, szkoleń itd itp. Wiem też, że czasem lepiej postawić na OA zamiejscowy, bo "szybciej", mniejsze ryzyko natknięcia się na rodziców biologicznych itp komplikacji. Szczerze, to np. zastanawiam się nad jakąś niezbyt daleką miejscowością z którą choć trochę jestem związany emocjonalnie (np. Włocławek). Od razu powiem, że ośrodki katolickie raczej odpadają (czy na pewno ?) - bo z żoną nie mamy ślubu kościelnego (czy to przeciwskazanie ?) - w planach mamy dojście do ołtarza, ale możliwe jest to od niedawna, a różne okoliczności przyrody chwilowo powodują konieczność odwleczenia tej uroczystości. Więc - proszę Was o wszelkie informacje, za i przeciw.
2. Kryterium ośrodkowe dotyczące zapewnienia poziomu zycia - czyt. dochodu - czy mają jakieś ustalone "dochody minimalne na osobę w rodzinie po odliczeniu obciążeń kredytowych", czy raczej stabilność zatrudnienia i prognozy na przyszłość ?
3. Czy OA preferują "młodych bezdzietnych z różnych przyczyn", czy nie różnicują przyszłych rodziców w tym zakresie ? W tej chwili mamy 30-35 lat, dziecko biologiczne sztuk 1, zdrowe i szczęśliwe.
4. Wiadomo, że większość pragnie "małego ślicznego zdrowego bobaska", wiadomo, że dzieci starsze lub obciążone mocno mają niewielkie szanse na Dom Rodzinny - a jak to jest w przypadku chęci / deklaracji adopcji dziecka powiedzmy w wieku 1-3 lat - czy to już adopcja "starszego dziecka", czy cały czas jest traktowane jak niemowlaki ?

5. O mieszkanie się nie martwię :)

To są jakieś pierwsze pytania, przed decyzją o kontakcie z jakimś OA, raczej kwestia wyboru, gdzie zacząć drogę.

Gwoli wyjaśnienia i uniknięcia pytać - mamy dziecko "biologiczne", ukochane itd itp, myślimy, czy za jakieś 2-3 lata nie przyjąć do Rodziny mniej więcej 1-3 latki, wolę popytać o pewne rzeczy zawczasu i mieć czas na rozważenie różnych możliwości i przygotowanie się.

z góry wielkie dzięki za uporządkowanie mi w głowie bałaganu informacyjnego :)
Wozniakk20
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2012 22:20

Re: Jaki ośrodek adopcyjny w Wa-wie?

Post autor: Wozniakk20 »

Witam,
Forum śledzę już od pewnego czasu ale piszę 1wszy raz.My tez mamy włsne dzieci (20i16 lat)i od kwietnia jesteśmy w Katolickim Ośrodku Adopcyjnym w Warszawie.Z naszego doświadczenia możemy Ci podpowiedzieć,że:
w KOA wymagany jest ślub kościelny(może są jakieś odstępstwa?
dziecko1roczne tojuż jast dziecko starsze(dużo krótszy czas oczekiwania,im starsze dziecko tym krótszy czas)
różnica wieku pomiedzy starszym z małżonków a dzieckiem nie może być większa niż 40 lat(z różnych źródeł wiem, że bywają wyjątki)my mamy po 44lata i staramy się o dziecko do wieku szkolnego.
Po tegorocznej reformie jest ciężko dostać się do jakiekoś ośrodka państwowego.
Nas po przemiłych rozmowach wstępnych na Szpitalnej i Nowogrodzkiej skierowano do
KOA na Grochowską.Dla nas strzał w dziesiątkę.Jestesmy już w połowie szkolenia.Byliśmy też w Ośrodku Wsparcia Rodzin Zastępczych na Al.Zjednoczenia.Zrobili na nas bardzo dobre wrażenie ale nie zajmują się adopcjami tylko rodzicelstwem zastępczym.Jeśli Cię to nie zraża to polecam.
Między innymi potrzebny jest PIT za poprzedny rok.Nie określają dolnej granicy zarobków.
Jeśli maszjakieś pytania to postaram się odpowiedzieć bo akurat jesteśmy w temacie :D
Pozdrawiam Wozniakk20
amp
Posty: 175
Rejestracja: 27 cze 2012 19:26

Re: Jaki ośrodek adopcyjny w Wa-wie?

Post autor: amp »

malina7 pisze:Hej dziewczyny ja jestem na Nowogrodzkiej.Nie mam pojęcia dlaczego jest ona mało popularna ,nasza współpraca jak narazie układa się dobrze.Panie w ośrodku są bardzo miłe co jest bardzo ważne
Hej, wreszcie ktoś z Nowogrodzkiej!
Ja też potwierdzam, że atmosfera w tym ośrodku jest sympatyczna, informacje rzetelne, tylko terminy na szkolenia długie...
Ale i tak polecam!
10.04.2012 r. - wizyta informacyjna w OA; 08.05.2012 r. - pierwsza rozmowa w OA; 29.05.2012 r. - złożenie dokumentów w OA; 16.08.2012 r. - testy; 11.10.2012 r. - wizyta w domu; 22.01.2013 r. - indywidualne rozmowy; 10.04. - 19.06.2013 r. - szkolenie, kwalifikacja; 26.03.2014 r. - tel.; 28.03.2014 r. - poznanie CÓRCI; 24.04.2014 r. - zabranie CÓRCI do domku
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”