Urlop "macierzyński" dla taty adopcyjnego

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Licia
Posty: 1094
Rejestracja: 17 wrz 2002 00:00

Urlop "macierzyński" dla taty adopcyjnego

Post autor: Licia »

Czy któryś z ojców adopcyjnych brał urlop macierzyński?

Szczególnie interesuje mnie informacja na temat możliwości wzięcia całości urlopu "macierzyńskiego" przez ojca adopcyjnego. Czy to możliwe?

Wiem, że w przypadku rodzicielstwa biologicznego nie wchodzi to w grę - ale ze względu na opiekę/ochronę matki w połogu przez pierwsze tygodnie po porodzie. Ale przecież w przypadku adopcji matka nie jest w połogu?


Dzięki z góry za informacje!
Lidka, mama Stasia i Basi
AGA
Członek Stowarzyszenia
Posty: 3161
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: AGA »

Licia, nie znam takiego przypadku, ale wg mnie nie jest możliwe wzięcie urlopu macierzyńskiego dla ojca adopcyjnego inaczej niż przewiduja standardowe przepisy. Rodzicom adopcyjnym przysługuje urlop na prawach urlopu macierzyńskiego i jak sądzę, ze wszystkimi takimi samymi prawami.
Upewnij się u swoich kadrowych lub korzystając z bezpłatnych porad prawnych PIPu - w Wwie, ul. Lindleya 16, tel. 583 17 27, od pn do pt 9-18.00 lub osobiście p. 501 (podaję za stroną www. - nigdy tam nie dzwoniłam).
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

U nas któryś z tatusiów próbował, ale nic nie wyszło bo przepisy tego nie przewidują. Niestety. :cry: Pozostaje tylko wychowawczy.
Awatar użytkownika
Licia
Posty: 1094
Rejestracja: 17 wrz 2002 00:00

Post autor: Licia »

Dziekuje za informacje.
Strasznie to oczywiscie niezgodne z konstytucja RP przewidujaca równość kobiet i mężczyzn. Spróbuje zawalczyć :) może przy okazji wywalczymy jakieś prawa dla Tatusiów w Polsce :?:
Lidka, mama Stasia i Basi
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”