ZOLADEX

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
alszta
Posty: 48
Rejestracja: 14 gru 2010 20:34

Re: ZOLADEX

Post autor: alszta »

Dostalam wkoncu @ ale sie ciesze juz cala rodzinka i znajomi powiadomieni. czekalam 8 miesiecy i wkoncu jest. Moja gin twierdzi ze to bardzo dobrze ze tak dlugo @ nie bylo bo to znaczy ze ZOLADEX bardzo dobrze dziala na moj organizm.
[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
07.2009 laparotomia(endometrioza IV stopnia -usunięta 10cm torbiel z lewym jajnikiem)
08.2009 6cm torbiel na prawym jajniku. tabl mersilon do 08.2010.
7.12.2010 laparoskopia usunięte torbiele zrosty itd.
10.12.2010 implant zoladex. Stan menopauzy do
Magduś
Posty: 59
Rejestracja: 21 kwie 2010 11:21

Re: ZOLADEX

Post autor: Magduś »

Ja brałam Zoladex przed 3 miesiące. Zastrzyki bardzo bolesne. Szczególnie druga dawka mi dokuczyła. Myślę, że pielęgniarka jakoś niezbyt dobrze się wkłuła, bo strasznie piekło jeszcze długo po zastrzyku. Po leku męczyły mnie uderzenia gorąca, ale do wytrzymania.
Mam pytanie. Czy któraś z Was miała nudności, bardzo wrażliwe sutki, lekkie bóle brzucha i ciągłe uczucie senności po odstawieniu Zoladexu? W przyszły piątek mam wizytę u gina i zastanawiam się czy to normalne? :?
Awatar użytkownika
EliJane
Posty: 7862
Rejestracja: 07 lip 2010 19:29

Re: ZOLADEX

Post autor: EliJane »

Magduś, a po której dawce zoladexu zatrzymała ci się @ ?? Po czym można stwierdzić, że lek dobrze działa?? Czy w trakcie brania leku bolał/-y cię jajniki jakby na @??
IMSI - crio - Pchełka [*] 17.11.2013

Wiosna 2015 - nowy start =xxx# [-o<
IMSI - ET - 26.06.2015
24.07. - widziałam serduszko :love:
TP - 15.03.2016 It's a boy!! :bobas:
18.02.2016 - Mikołaj zawitał na świecie... :love:
26.10.2018 - KET - :cry2:
Awatar użytkownika
alszta
Posty: 48
Rejestracja: 14 gru 2010 20:34

Re: ZOLADEX

Post autor: alszta »

Ja mialam okropne uderzenia goraca, napady placzu, myslalam ze w depreche wpadne, wieczne zmeczenie, sennosc , bol glowy, ( przyjmowalam femal aby zredukowac efekty uboczne ), oczywiscie nie odeszlo wszystko ale bylo mniej dokuczliwe)jesli chodzi o piersi to raczej mnie chyba nie bolaly za to strasznie mi zmalaly wszystkie biustonosze byly za duze.
Krwawienie zatrzymalo sie na 8 miesiecy a to w endometriozie bardzo wazne bo przez ten czas endo bylo zachamowane. Teraz jestem w trakcie staran w pierwszym cyklu po Zoladexie( 38dzien test jak na razie ujemny ale @ nie ma)
07.2009 laparotomia(endometrioza IV stopnia -usunięta 10cm torbiel z lewym jajnikiem)
08.2009 6cm torbiel na prawym jajniku. tabl mersilon do 08.2010.
7.12.2010 laparoskopia usunięte torbiele zrosty itd.
10.12.2010 implant zoladex. Stan menopauzy do
Awatar użytkownika
Piekarkowa
Posty: 37
Rejestracja: 05 mar 2010 01:00

Re: ZOLADEX

Post autor: Piekarkowa »

a ja nie miałam zadnych skutków ubocznych po Zoladexie (brałam 4 miesiace) oprócz uderzeń goraca
Awatar użytkownika
EliJane
Posty: 7862
Rejestracja: 07 lip 2010 19:29

Re: ZOLADEX

Post autor: EliJane »

A ja jestem teraz po 3 dawce zoladexu i objawy mam nieciekawe: straszne uderzenia gorąca, drażliwość, zwiększona potliwość, ale też suchość skóry, zmęczenie, senność, zmniejszona krzepliwość krwi i większa kruchość naczyń krwionośnych, w efekcie super siniaki i niestety gdy miałam mały wypadek, krew nie chciała przestać lecieć, wystarczy, że przy zwykłym pobraniu krwi moja krew trysnęła na pielęgniarkę, choć już dawno powinno być po wszystkim, ale najgorsze są bóle pleców w odcinku lędźwiowym, nie umiem się schylać, wyginać - byłam u neurochirurga, bo bałam się, że to jakaś dyskopatia, miałam rtg i wyszło, że mam już nieco odwapnione kości w tym odcinku, choć przyjmuję mega dawki suplementów z wapniem, wit D itp itd. bardzo ciekawa była wizyta u dentystki, ponieważ odpadł mi kawałek zęba właśnie wskutek odwapnienia - kolejne zęby mam już "zaatakowane" i teraz regularnie co miesiąc czekają mnie wizyty kontrolne... no i oczywiście dodatkowe suplementy od zębologa, co bym zgryz miała pełny :D poza tym żyję i się śmieję :DDD: mogę zawsze ponarzekać sobie z babciami, że mi w plecach coś strzyka :hihi:
IMSI - crio - Pchełka [*] 17.11.2013

Wiosna 2015 - nowy start =xxx# [-o<
IMSI - ET - 26.06.2015
24.07. - widziałam serduszko :love:
TP - 15.03.2016 It's a boy!! :bobas:
18.02.2016 - Mikołaj zawitał na świecie... :love:
26.10.2018 - KET - :cry2:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”