adopcja przez rodzinę zastępczą

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Re: adopcja przez rodzinę zastępczą

Post autor: Madźka »

Anusiek pisze: I nadal nie otrzymałam rady od nikogo na zasadnicze pytanie: ILE czasu tzn. ILE dni mija od wpłynięcia wniosku do sądu aby tenże sąd wydał decyzję, że dziecię jedzie do RZ???
... i nie otrzymasz :D
Napisałam Ci, że to zależy... trafisz na fajnego sędziego, wyda postanowienie następnego dnia, po zapoznaniu się z aktami rodziny zastępczej, na posiedzeniu niejawym. Trafisz na skrupulanta - zarządzi kuratora, trafisz na wolnopracującego - sprawa będzie za 2 miesiące.
Nie ma jednej odpowiedzi. :roll:
Dowiaduj się w sekretariacie.
Awatar użytkownika
Gość

Re: adopcja przez rodzinę zastępczą

Post autor: Gość »

Dzięki Madźka, to mi wystarczy, zatem czekam cierpliwie, rzeczywiście może zadzwonię do sądu za kilka dni i zapytam czy akta nasze złożono już na biurku sędziego. I jeszcze ostatnie pytanie do ogółu w jaki sposób sąd powiadomi nas o swojej decyzji: dzwoni ktosik od nich, bo jeśli to miałoby się odbyć w trybie pilnym to chyba telefon, no nie?
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Re: adopcja przez rodzinę zastępczą

Post autor: Madźka »

Anusiek,
a czy we wniosku było napisane o wydanie postanowienia w trybie natychmiastowym?
Jeśli tak - to powinno być w miarę szybko i poinformują, najpewniej listownie, bo trzeba odebrać postanowienie. A jeśli Ty dowiesz się telefonicznie, to i tak trzeba przyjechac po postanowienie.
Jeśli nie - to sędzie może zarządzić sprawę i będziecie wzywani do stawienia się i wtedy wyda jakies postanowienie.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”