AZS - kosmetyki pielęgnacyjne

Archiwum forów "muszę o tym porozmawiać"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Dorunia
Posty: 9255
Rejestracja: 04 kwie 2002 00:00

Post autor: Dorunia »

Jak to dobrze że mogłam zapomnieć co akie kasmetyki się aplikuje. Jak Lenka ma szorstkie policzki to smaruję zwczajnie kremem Nivea Baby i po dwóch dniach mam po problemie. Adaś miał jakieś szalone mieszanki i cuda na buziaka, ale teraz wiem że nie o to czym smarujemy chodzi ale o usunięcie przyczyny. Lenka (15 miesięcy) typowe szorstkości po zetknięciu z kimś uzywającym płyn do płukania Globol (chyba tak się to pisze) ja płucze w Jelpie, ale piorę w Persilu. Adaś (3 lata), szorstkosc skóry po cytrusach, dwa dni + balsam Nivea i po temacie. Daniel (8 lat) zawsze po wpadce glutenowej i mleku, około 4 dni kuracji (kąpiel w soli z Kłodawy, kąpiel w oliwie, smarowanie olejem lnianym lub żelem aloesowym i po temacie).
Daniel, Adaś i Lena - pełnia szczęścia!
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 145
Rejestracja: 21 lut 2003 01:00

Post autor: Ines »

Czy miały Wasze dzieci oprócz zmian na skórze czerwono-różową, suchą skórę wokół oczu ?
Dlaczego po posmarowaniu lipobazą (po szybkim prysznicu) zmiany bardzo sie zaczerwieniły i uwypukliły i wyglądały gorzej niż przed ???? czy to znaczy, że to nieodpowiedni krem ?

Mamy problem od 2 tygodni- nogi w potwornych liszajach, brzuch i plecy w plackach i krostach, zgięcia łokci to jeden wielki czerwony placek, policzki w drobnych krostkach i od 3 dni czerwone powieki i wokół oczu.
Dieta eliminacyjna nie pomogła, płatki mydlane też! nie wiem o co chodzi...
W poniedziałek idziemy do dermatologa.
Help!
Awatar użytkownika
delicja26
Posty: 815
Rejestracja: 23 kwie 2003 00:00

Post autor: delicja26 »

Ines pisze: nogi w potwornych liszajach, brzuch i plecy w plackach i krostach, zgięcia łokci to jeden wielki czerwony placek, policzki w drobnych krostkach i od 3 dni czerwone powieki i wokół oczu.
U nas z Mileną też tak było, oprócz tych czerwonych powiek. Musieliśmy wtedy zastosować steryd :( Później mimo diety też czasem się zdarzało, ale już nie tak intensywnie. Zmiany utrzymywały się mimo ścisłej diety i BARDZO ubogiego menu. Jak mała skończyła 1,5 roczku było coraz lepiej a teraz jest SUPER :!: Wszystko zniknęło, nasza córeczka wreszcie je to na co ma ochotę (oczywiście ograniczamy słodycze :wink: )

Teraz kiedy zminy skórne pojawiły się u Jaśka zastanawiam się nad pójściem do DOBREGO homeopaty :roll:
Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce :flowers:
Szczęśliwa mama Milusi (3 latka) i Jasieńka (1, 5 roczku) ;-)
Awatar użytkownika
Ines
Posty: 145
Rejestracja: 21 lut 2003 01:00

Post autor: Ines »

Dzięki Delicjo26, bardzo mnie pocieszyłaś :D Wierzę, że też doczekam się kiedyś, że mała z tego wyrośnie. Ona ma apetyt i lubi wszystko i bardzo chce kosztować nowości.

Byłam dziś u dermatologa i pani orzekła: alergia!(to chyba nie ten wątek :? ) nawet niewiele ją chciała oglądać, tylko podwinęłam ubranie i już kiwała głową....
Wymieniła zakazane produkty, których mała jeszcze nawet nie jada, oprócz jajka. Przepisała claritine, mecortolon N, calcium , zero kąpieli i kontrola za tydzień. Wszytko przebiegło błyskawicznie. Okaże się... mam nadzieję...
Awatar użytkownika
giorgia
Posty: 986
Rejestracja: 11 lut 2005 01:00

Post autor: giorgia »

witam wszystkie mamusie maluchow z AZS, moj maly, wprawdzie ma dopiero 12 tyg, tez jest podejrzany o ta chorobe. Ja uzywam Oilatum do kapieli, smaruje kremem A-dermy Exomega (polecam!) i Avene Trixera, sa swietne bo sie super wchalaniaja i nawilazaja nawet te suche plamki. Minusem jest oczywsicie cena. W zaostrzeniu stosowalam 2 razy Protopic na lokcie (to masc o sile sterydu, nie bedeaca sterydem). Pomoglo blyskawicznie. Minus-cena oraz fakt nieprzebadania go dla dzieci <2rz. Ale alergolodzy gop daja z lekka reka, zas sterydy odradzaja, wiec cos musi w tym byc :roll:
[url=http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10726;71/st/20051219/n/Mikolaj/dt/7/k/25dd/age.png]Mikołaj[/url]
Marysia jest już z nami :)

[*] 9/12 tc
Awatar użytkownika
delicja26
Posty: 815
Rejestracja: 23 kwie 2003 00:00

Post autor: delicja26 »

giorgia pisze: Pomoglo blyskawicznie. Minus-cena oraz fakt nieprzebadania go dla dzieci <2rz. Ale alergolodzy gop daja z lekka reka, zas sterydy odradzaja, wiec cos musi w tym byc :roll:
Proponuję lekturę na e-dziecku :wink:
Pozdrawiam :flowers:
Szczęśliwa mama Milusi (3 latka) i Jasieńka (1, 5 roczku) ;-)
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Post autor: Bea_7 »

Polecam do mycia żel TOPIALYSE, polecany do skóry podrażnionej i atopowej. Używamy od niedawna i jest super, tani nie jest, ale bardzo wydajny.
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Post autor: Bea_7 »

Dziewczyny, może Wy mi pomożecie?
Michaś ma od niedawna wysypkę na buzi i popękaną skórkę nad górną wargą. Krostki głównie na bródce i wokół ust, czasem bledną, a potem znowu się pojawiają. Przy tym, co bardzo dziwi lekarza, nie ma żadnej wysypki w innych miejscach. Po spacerkach, po nocy, ta wysypka blednie, a potem znowu się pojawia. Lekarz proponował mi już elocom, ale wolałabym go nie używać, tym bardziej, że to dotyczy buzi.
Może coś doradzicie? Na razie stosuję krem Diprobase, ale efektów brak.
foczka
Posty: 3728
Rejestracja: 29 sty 2003 01:00

Post autor: foczka »

Bea spróbuj Dermalibour A-dermy. Ja sobie bardzo chwalę. Wszystko pięknie zanika.
lunka81
Posty: 76
Rejestracja: 19 mar 2007 01:00

Re: AZS - kosmetyki pielęgnacyjne

Post autor: lunka81 »

szkoda że ten wątek tak ucichł :( a ja mam tyle pytań odnośnie pielęgnacji skóry atopowej u maluszka..... a może odezwą się mamusie który tutaj pisały jak wygląda teraz sytuacja u Waszych dzieci
pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Muszę o tym porozmawiać”