KSIĄŻECZKA ZDROWIA DZIECKA

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
sowa
Posty: 3295
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: sowa »

Niestety nie w Warszawie. U mnie tez nie było żółtej książeczki, mam niebieską :D Ważne że jest w niej wszystko co potrzebne. Karta szczepień tez inaczej wygląda niż te co maja dzieci z rocznika mojego synka.
Awatar użytkownika
ewcia01
Posty: 15
Rejestracja: 24 lis 2008 01:00

Post autor: ewcia01 »

Witam ja książeczkę zdrowia dziecka i książeczkę szczepień załatwiłam w szpitalu na noworodkach,poprosiłam panią doktor,powiedziałam że dziecko jest adoptowane i dali bez problemu.Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Akinom75
Posty: 905
Rejestracja: 10 wrz 2008 00:00

Post autor: Akinom75 »

Ja mam wszystko nowe tylko dlatego, ze mama jest pielegniarka i ma znajomosci tu i owdzie. Bez tego cienko bym raczej piszczala. A w starych dokumentach jest wszystko, z adresem matki biologicznej wlacznie. Przeciez my tej informacji w zyciu nie powinnismy miec! No ale zyjemy w panstwie prawa, nieprawdaz? I oczywiscie adopcja jest tajna;-) Smiechu warte.Jak juz czlowieka poinformuja o tym, ze czeka dziecko, to wszyscy maja wszystko w d.... za przeproszeniem. Osrodek sztuke zalatwil, dom dziecka sie pozbyl geby do wykarmienia a sad wzial kase za sprawe i wszystko jest ok :-)
[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=692][img]http://zpo.ath.cx/b/692.png[/img][/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hctjaopk2.png

CZŁOWIEK NIE SZNUREK, WSZYSTKO WYTRZYMA
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Akinom75 pisze: .Jak juz czlowieka poinformuja o tym, ze czeka dziecko, to wszyscy maja wszystko w d.... za przeproszeniem. Osrodek sztuke zalatwil, dom dziecka sie pozbyl geby do wykarmienia a sad wzial kase za sprawe i wszystko jest ok :-)
za przeproszeniem nie mają w d...tylko myślą czy temu dziecko jest dobrze w tej rodzinie, a sprawa w sądzie o adopcję jest bezpłatna.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
kolorowa_pisanka
Posty: 138
Rejestracja: 10 lis 2008 01:00

Post autor: kolorowa_pisanka »

ktoś szukał druków książeczki zdrowia dziecka:
http://pekamed.com.pl/sklep/product_inf ... 9170ae07ff

i karty szczepień:
http://pekamed.com.pl/sklep/advanced_se ... =1&x=0&y=0

nie wiem czy to takie są potrzebne, ale znalazłam to online.

kolorowa
"Wariaci, podobnie jak dzieci, nie dają za wygraną, dopóki ich życzenie nie zostanie spełnione." Paulo Coelho
milkap32
Posty: 16
Rejestracja: 09 wrz 2008 00:00

Re: Książeczka zdrowia dziecka

Post autor: milkap32 »

Mam pytanko gdzie w Krakowie mogę kupić nową książeczkę zdrowia dla dziecka?
milkap32
Posty: 16
Rejestracja: 09 wrz 2008 00:00

Re: Książeczka zdrowia dziecka

Post autor: milkap32 »

dziękuje:) pozdrawiam
postawnaswoim
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2012 15:21

problem z książeczką zdrowia - sponsorowaną

Post autor: postawnaswoim »

Witam.
jestem nowa na tym forum, także w przypadku moich błędów proszę mnie instruować.
Tematy adopcji nie dotyczy wprawdzie mnie, lecz mojej przyjaciółki, której chciałam pomóc. otóż po adopcji otrzymała książeczkę z danymi dzieciątka. bardzo by zależało jej na nowej książeczce, bo wiadomo - to nie potrzebny ślad. usłyszała, żeby sobie zakorektorowała ;/ problem w tym, że to taka żółta książeczka sponsorowana przez huggies ;/ a z tego co udało mi się już wyczytać, ciężko ją dostać. Drogie mamy, czy udało wam się gdzieś takową uzyskać?
rusałka
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2010 19:06

Re: Książeczka zdrowia dziecka

Post autor: rusałka »

postawnaswoim pisze:problem w tym, że to taka żółta książeczka sponsorowana przez huggies ;/ a z tego co udało mi się już wyczytać, ciężko ją dostać. Drogie mamy, czy udało wam się gdzieś takową uzyskać?
taka? http://allegro.pl/ksiazeczka-zdrowia-dz ... 50125.html

ja zakupiłam właśnie na allegro i wymieniłam sobie sama strony z danymi, wyglada jak nóweczka
Awatar użytkownika
bea80
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2008 01:00

Re: Książeczka zdrowia dziecka

Post autor: bea80 »

Witam,

Również wymieniałam Książeczkę Zdrowia Dziecka, ale chciałam to zrobić oficjalnie, więc kontaktowałam się telefonicznie ze szpitalem, w którym urodziła się moja córka. Jednak odsyłali mnie z działu położniczego do dyrekcji z dyrekcji do działu prawnego itd. W związku z czym napisałam oficjalne pismo zaadresowane do Dyrekcji Szpitala z prośbą o wydanie nowej Książeczki Zdrowia Dziecka bez danych matki biologicznej i z nowymi danymi córki. W piśmie powołałam się na tajność adopcji w Polsce i zastrzegłam wysoką poufność wystosowanego pisma. Aby przyspieszyć i ułatwić im sprawę dołączyłam ksero tych stron z książeczki, które wypełniał Szpital po porodzie. Odesłali mi w ciągu miesiąca nową wypełnioną książeczkę :D a w przychodni Panie przepiszą mi resztę danych wraz z kartą szczepień.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
mojaoliwka
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2012 12:23

Pytanie o książeczkę zdrowia dziecka adoptowanego

Post autor: mojaoliwka »

Witam, mam takie pytanie, czy zapisując dziecko po adopcji do przychodni pokazujecie starą książeczkę zdrowia, czy zakładacie nową?
Chodzi mi o to, że nawet jak usunę strony z danymi poprzednimi dziecka to i tak
jest możliwość identyfikacji po innych danych np. nr rej. z przychodni specjalistycznych itp.
Czy można nie pokazywać starej książeczki i założą nową w Przychodni? Ewentualnie można spisać dane istotne takie jak szczepienia i in. w zależności od sytuacji i potrzeb?
Proszę napiszcie jak robicie.
Pozdrawiam !
czekam
aneczka1973
Posty: 110
Rejestracja: 05 paź 2011 09:14

Re: KSIĄŻECZKA ZDROWIA DZIECKA

Post autor: aneczka1973 »

Kupiłam nowe książeczki i poszłam do lekarki mówiąc jaka jest sytuacja, przepisała cześć danych, cześć przepisałam sama w domu. Kupiłam tez nowe karty szczepień i wszystko przepisałam, pielęgniarka tylko sprawdziła czy dobrze i zarejestrowała nowe karty.

Oryginały jakby co mam w domu. Teraz posługuję się tylko nową książeczką a nowe karty szczepień są w przychodni.
Uczyniwszy na wieki wybór, w każdej chwili wybierać muszę
aniias
Posty: 504
Rejestracja: 14 sie 2008 00:00

Re: KSIĄŻECZKA ZDROWIA DZIECKA

Post autor: aniias »

aneczka1973 pisze:Kupiłam nowe książeczki i poszłam do lekarki mówiąc jaka jest sytuacja, przepisała cześć danych, cześć przepisałam sama w domu. Kupiłam tez nowe karty szczepień i wszystko przepisałam, pielęgniarka tylko sprawdziła czy dobrze i zarejestrowała nowe karty.

Oryginały jakby co mam w domu. Teraz posługuję się tylko nową książeczką a nowe karty szczepień są w przychodni.
a gdzie kupiłaś nowe książeczki bo też muszę wymienić.
ICSI - :(

Zmiana kliniki

12.2011 IMSI - TESA - niestety :( 2 x crio :(

01.07.2013 - oa nasze Szczęście już z nami :)
aneczka1973
Posty: 110
Rejestracja: 05 paź 2011 09:14

Re: KSIĄŻECZKA ZDROWIA DZIECKA

Post autor: aneczka1973 »

w sklepie z drukami akcydensowymi, ale np na allegro też można dostać
Uczyniwszy na wieki wybór, w każdej chwili wybierać muszę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”