zapytanie małą liczba plemnikó a badanie kariotypu

Archiwum forum eksperckiego niepłodność męska, prowadzonego przez dr Piotra Pierzyńskiego

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelinka_27

zapytanie małą liczba plemnikó a badanie kariotypu

Post autor: ewelinka_27 »

Witam Serdecznie !
Niestety mąż na bardzo małą liczbę plemników 0,6 mln/ml. Podchodzimy aktualnie do procedury IMSI. Mąż ma wysokie FSH - 27,05.
Robił badanie AZF i wyszło ok. Mamy nie zrobione badanie kariotypu, poniewaz dopiero teraz dowiedziałam się ze trzeba je robić przed IMSI. Z moje strony jest wsyzskto w porządku. Mąż przyjmuje cały cały czas tamoxifen po 2 tabletce dziennie, je witaminki salfazin.

Czy zalecalby Pan wykonanie kariotypu?

Zakladajac ze zarodki beda dobrej jakosci, jakie sa statystyczne szanse na ciaze po IMSI?
Słaba armia
endometrioza
IMSI -Klapa
3 AID na nie :(
15.11.11 - pierwsze spotkanie w OAO
20.12.12 - kwalifikacja :)
23.08.13 - ten telefon :):):)

Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Post autor: Piotr Pierzynski »

Witam,

Szanse na ciążę zależą od Pani wieku, jakości komórek jajowych, jakości nasienia, przebiegu procedury ICSI/IMSI, jakości zarodków, stanu endometrium (błony sluzowej wyściełającej macicę), stopnia skomplikowania transferu zarodków i innych parametrów, trudno mi więc podać ocenę Państwa szansy.

Generalnie, u kobiety młodszej niż 35 lat przy podaniu dwóch zarodków w stadium blastocysty, które są wysokiej jakości szansa na ciążę przekracza 50% (a ryzyko ciaży bliźniaczej osiąga 40%). Przy podaniu jednej blastocysty szansa na ciążę to około 45%. Proszę jednak pamiętać że są to bardzo ogólne statystyki nie uwzględniające Państwa indywidualnej sytuacji.

Generalnie, u mężczyzn mających mniej niż 1 mln plemników w ml nasienia zaleca się wykonanie kariotypu, badania AZF (mikrodelecji chromosomu Y) i CFTR (mukowiscydozy). Co do tamoxifenu trudno mi się wypowiadać, wskazania do stymulacji spermatogenezy zależą od indywidualnej oceny Państwa sytuacji.

Piotr Pierzyński

Zablokowany

Wróć do „Archiwum - niepłodność męska - dr Piotr Pierzyński”