ból szyjki macicy w ciąży

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Iguana77
Posty: 1188
Rejestracja: 12 lut 2005 01:00

ból szyjki macicy w ciąży

Post autor: Iguana77 »

Szukałam, szukałam i nic na ten temat nie mogłam znaleźc na bocku ...
Od kilku tygodni (a jestem teraz w 25) pojawiają sie u mnie bóle głęboko w pochwie, tak na wysokości szyjki macicy - ból jest silny, ostry i pojawia się tylko przy wstawaniu z łóżka, krzesła, przekręcaniu się na łóżku, zmianie pozycji, czasami przy chodzeniu. Jak leżę czy siedzę bez ruchu to nic nie boli. Kilka dni temu byłam u lekarza, szyjka nieznacznie się skróciła (wcześniej 40 mm, teraz 35 mm) ale nie ma rozwarcia. lekarz uspokajał mnie że szyjka ma prawidłową długośc a takie skrócenie to podobno normalne na tym etapie ciąży :? Rozwarcia nie ma, szyjka jest twarda. Lekarz uznał że wszystko ok i nawet nie wyjaśnił skłąd ten ból. Mnie to jednak niepokoi, mam wrazenie jakby tam mi się wszystko rozrywało :roll:
Ciężaróweczki, napiszcie proszę czy macie/miałyście może podobne objawy, co na to wasz lekarz i co to w ogóle oznacza. Może to normalne, a ja tylko niepotrzebnie się martwię.
Awatar użytkownika
atlanta
Posty: 32
Rejestracja: 13 wrz 2007 00:00

Post autor: atlanta »

Hej Iguana77.
Mi też się wydawało, że boli mnie szyjka i gdy powiedziałam o tym swojemu lekarzowi tylko się uśmiechnął i powiedział, że szyjka nie może boleć bo nie ma żadnych unerwień. Stwierdził, że jest to ból w dole brzucha.
Awatar użytkownika
mm0nika
Posty: 4821
Rejestracja: 21 mar 2006 01:00

Post autor: mm0nika »

Iguana77ja mam od poczatku ciazy bol szyjki i moze byc to nieprawda ze szyjka jest nieukrwiona to jakas bzdura ,koczahe mam szew zalozony na szyjke i boli mnie jak cholera bo byla poprzekluwana wczoraj to az sie w pol zgielam
corka Natalia ur22.12.1993r
corka Anitka ur22.04.2005r PO 8 MIESIĄCACH WALKI ODESZŁA
Dawid 16.11.2008r
21.07.2010 STUKNĘŁA MI 30 EHHH
Awatar użytkownika
Iguana77
Posty: 1188
Rejestracja: 12 lut 2005 01:00

Post autor: Iguana77 »

mm0nika kochana, a dlaczego masz założony szew? Z powodu skracania szyjki czy rozwarcia?

atlanta no mój też tak dziwnie zareagował :roll: Spojrzał się na mnie tak dziwnie jakbym jakieś niestworzone rzeczy opowiadała.
Awatar użytkownika
mm0nika
Posty: 4821
Rejestracja: 21 mar 2006 01:00

Post autor: mm0nika »

Iguana77mialam porod przedwczesny 3 lata temu i mam zew zapobiegawczo,po szwie strasznie mnie szyjka bolala bo jest poprzekluwana :mrgreen:
corka Natalia ur22.12.1993r
corka Anitka ur22.04.2005r PO 8 MIESIĄCACH WALKI ODESZŁA
Dawid 16.11.2008r
21.07.2010 STUKNĘŁA MI 30 EHHH
Awatar użytkownika
Lete
Posty: 409
Rejestracja: 27 lut 2009 01:00

Post autor: Lete »

Również od kilku dni czuję ukłucia i właściwie nie wiem juz czy to pochwa cała czy szyjka. Zastanawia mnie czy cos sie dzieje nie tak z szyjką czy może więzadła mnie po prostu ciągną.
Dziewczyny ze skracającą się szyjką, czułyście cos?
Awatar użytkownika
Lete
Posty: 409
Rejestracja: 27 lut 2009 01:00

Post autor: Lete »

Odpowiadam sama po wizycie u gina.
Z szyjką wszystko ok, bóle były od więzadeł.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”