Masaż japoński - Yumeiho

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Katarzynka21
Posty: 324
Rejestracja: 13 gru 2005 01:00

Masaż japoński - Yumeiho

Post autor: Katarzynka21 »

Dziewczyny,

Przeczytalam kiedys w artykule nt. nieplodnosci, ze w USA leczenie nieplodnosci czesto rozpoczyna sie wysylajac pacjenta na masaze (japonskie), poniewaz wady ukladu kostnego, a co za tym idzie nieprawidlowy nacisk na nerwy i przewodniki moze w skuteczny sposob obnizac plodnosc.

Idac tym tropem dotarlam do masazu japonskiego w Polsce-Yumeiho.

Po dwoch miesiacach masazu, moj lekarz zobaczyl na USG w lewym jajniku tyle pecherzykow ile nigdy wczesniej u mnie nie widzial, nawet podczas stymulacji do in vitro. Tak, ze zachecam do przyjrzenia sie tematowi i do podzielenia wrazeniami na temat tego lub innych masazy.

Ponizej pare podstawowych informacji:

YUMEIHO jest to terapia manualna symetrii miednicy polaczona z masazem uciskowo-przesuwnym i akupresura, ktora doprowadza do równowagi tzw. główną oś ciała: kolumnę kręgosłupa - kości miednicy. Równowaga zapewnia przywrócenie prawidłowych warunków anatomicznych i fizjologicznych stawów kręgosłupa: krzyżowo-biodrowych oraz pozostałych. Twórcą metody jest dr Saionji Masayuki - dyrektor Międzynarodowego Instytutu Profilaktyki Medycznej w Tokio. Zgodnie z terapia YUMEIHO najważniejsze dla człowiek, jest uzyskanie i utrzymanie symetrii bioder jako głównego czynnika równowagi w organizmie. Z japońskich i polskich danych wynika, że u ponad 80% populacji występuje asymetria miednicy, która jest bezpośrednią przyczyną powstawania bocznych skrzywień kręgosłupa, a w następstwie wielu schorzeń odkręgosłupowych.

Link do oficjalnej stronki masazu japonskiego:

http://yumeiho.pl/index_pl.html

I lista masazystow:

http://www.yumeiho.org.pl/
4 lata staran; 3xIUI; 2xICSI; I crio......
02.2008-II crio; 28.02 Beta:518 ;-)
12.03.2009-5t3d od OM-w moim brzuszku bije najwazniejsze serduszko na swiecie.
30.10.2009-Macius
agu_tek
Posty: 15616
Rejestracja: 01 paź 2007 00:00

Post autor: agu_tek »

a mozesz powiedziec jaki jest mniej wiecej koszt takiego masazu i ile sesji trzeba wziac?
[color=#40BF80]3 IUI,1ICSI Invicta
2ICSI-BS-7tc[*]
III ICSI-7.08.10[/color] - 27.04.11r- [b][color=#BF0040]MAJA[/color][/b] :love:
[b]Agi mycha evita jagodkap Nanda gosiek assia[/b] :bigok:
Awatar użytkownika
Katarzynka21
Posty: 324
Rejestracja: 13 gru 2005 01:00

Post autor: Katarzynka21 »

agu_tek, koszt to od 100 do 250pln, zalezy od masazysty, od cen lokalnych itp. Trzeba pytac juz konkretnego masazysty.

Jedna sesja to 10-15 masazy, raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie (nie rzadziej). Z tym, ze juz na pierwszym zostaje ustawiona miednica, a pozniej dba sie jedynie, albo az o jej stabilizacje poprzez rozmasowywanie miesni, punktow napiec itd.
4 lata staran; 3xIUI; 2xICSI; I crio......
02.2008-II crio; 28.02 Beta:518 ;-)
12.03.2009-5t3d od OM-w moim brzuszku bije najwazniejsze serduszko na swiecie.
30.10.2009-Macius
Awatar użytkownika
balbina07
Posty: 11510
Rejestracja: 14 paź 2006 00:00

Post autor: balbina07 »

Katarzynka21 korzysalas juz z takich masazy?
jak wrażenia.....
Niepłodność boli. Porozmawiajmy.
9milimetrow
Posty: 7870
Rejestracja: 30 gru 2004 01:00

Post autor: 9milimetrow »

Ja bylam na takim masazu.Za 1 1/2 godz zaplacilam 90 zl.
Przezylam nastawianie kregoslupa i miednicy.Jak by nie zwal to lamanie kosci.Tylko gruchotalo.
Wybralam jednego z warszawskich masazystow z oznaczeniem 3-stopnia wtajemniczenia.
Za wiele nie mowilam bo chcialam sie przekonc czy powie mi na co choruje. Potwornie bolala mnie podczas masowania prawa strona odpowiedzialna za drogi rodne itd.
Masowanie dloni- az zawylam z bolu-okazalo sie ze to jelito grube.I musialam sie wyspowiadac co mi dolega i co na operacje robili.
Dostalam tez adres do chirurga zajmujacego sie dieta.Przed kolejnym podejsciem chce sie skonsultowac i upewnic czy moja wysoko bialkowa dieta jest na pewno oki.
To tyle .Nastepna wizyta z tydzien.

Dodam ze obdzwonilam rozne lecznice warszawskie.Kazda z nich droga bo 120-130 zl za 1/2 godz.Malo tego .Trzeba bylo isc na wizyte do lekarza jakigos tam zeby w ciagu paru minut wyrazil zgode czy moge badz nie chodzic na mazaze.Paranoja i naciaganie na kase.Zazyczyli sobie za to 50-80 zl.
Szukalam dalej i znalazlam tych samych masazystow w swoich prywatnych gabinetach za duzo mniejsza stawke.

Dodane po: 1 minucie:

Acha ...cennik u tego pana to 40-100 zl
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2008 17:40 przez 9milimetrow, łącznie zmieniany 2 razy.
3x IUI
3x ICSI= żadnego transferu
Awatar użytkownika
Katarzynka21
Posty: 324
Rejestracja: 13 gru 2005 01:00

Post autor: Katarzynka21 »

Burzyk tak, tak korzystalam z takich masazy przez ostatnie dwa miesiace i tak jak pisalam w pierwszym poscie, wlasnie po tych dwoch miesiacach moj lewy jajnik, ktory wczesnej slabo dzialal, zaczal produkowac duzo pieknych pecherzykow. Podczas drugiego ICSI mialam w nim wiecej pecherzykow niz w prawym, a wczesniej leniwy byl jak skaranie.

Co prawda, korzystalam tez z akupunktury, dietki i mialam wiecej lekow do stymulacji, ale i tak czuje, ze masaz przyczynil sie w duzym, o ile nienajwiekszym stopniu do tego, ze stymulacja poszla o niebo lepiej niz za pierwszym razem. Jak bedzie dalej-zobaczymy, ale do mnie ten masaz bardzo przemowil.

9milimetrow, fakt moze powinnam wspomniec, ze ten masaz to na poczatku w zasadzie lamanie kosci ;-) Ale jakos mi umknelo, tak juz sie do tego przyzwyczailam ;-) A moze i lepiej, bo bys sie tylko bardziej spinala ;-) A tak to masazysta mial latwiejsza robote ;-)

No i tani ten masaz-fanie ;-)
4 lata staran; 3xIUI; 2xICSI; I crio......
02.2008-II crio; 28.02 Beta:518 ;-)
12.03.2009-5t3d od OM-w moim brzuszku bije najwazniejsze serduszko na swiecie.
30.10.2009-Macius
Cukierczek
Posty: 2673
Rejestracja: 25 paź 2006 00:00

Post autor: Cukierczek »

9milimetrow a Ty uwazasz ze ci pomogło??
start od V.06;I,II-08- 2 IUI;IVF 04.08:

12 dpt beta 28,71;15 dpt beta 279,03;21 dpt beta 166 - dlaczego :(;22 dpt beta 241 ??

23 beta 130 :(; II ivf- 7 beta. Mrozaczek II.09 :( histeroskopia,kariotypy oki juz po laparo :))31.03.2010 coreczka :)

Plan:
9milimetrow
Posty: 7870
Rejestracja: 30 gru 2004 01:00

Post autor: 9milimetrow »

Cukierczek pisze: a Ty uwazasz ze ci pomogło??
na pewno pomoglo na kregoslup .
Cala jesien i zime mnie nie polamalo.
Nastawial biodra.Czy to lepiej ukrwilo macice?
Nie wiem ...i tak nic w 2 kolejnych programach nie wyszlo.
3x IUI
3x ICSI= żadnego transferu
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”